Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ház alap vízszigetelése,...

Ház alap vízszigetelése, helyes lenne így?

Figyelt kérdés
Ázik a ház egyik oldala és szeretném le szigetelni, viszont túl sok elvet olvastam, mondtak már nekem szóval nem tudom melyik a helyes. Ezt tartom a legjobban annak mert itt nem csak kő van a cső fölött, hanem föld is és így a fagytól is védve van az alap. [link] Remélem megjeleníti a képet.

2017. márc. 12. 21:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindig valami ellen szigetelünk. A képen rétegvíz elleni szigetelés látható. Van rétegvíz? Mert pl. talajnedvesség ellen ilyen megoldás nem kell. A beszivárgó csapadêkvíz szintén talajnedvesség.
2017. márc. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Első válasza helyes. Mivel teljes tanácstalanságot vélek felfedezni, javaslom szakember (építész, statikus) bevonását.
2017. márc. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Köszi, 1-es voltam, építészmêrnök.
2017. márc. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Amikor ázik a ház egyik oldala, az legtöbbször azért van, mert megváltoztatták a domborzati viszonyokat. Betemettek egy árkot, vagy valami hasonló, látszólag jelentéktelen, ám súlyos károkat okozó változás történt. Alaposan nézz körül, mielőtt ilyen volumenű munkába fogsz. És hívj szakembert.
2017. márc. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Kezdük ott hogy ez nem vízszigetelés hanem vízelvezetés. Ha nincs alsó vízszigetelés és ezért vizesedik a fal ez a megoldás semmit se ér.
2017. márc. 13. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Megpróbálom akkor részletesebben le írni a dolgot. A fal amiről szó van régi kőfal kétlem hogy az alaptól el lenne szigetelve bármilyen módon is.A belső oldalon látni x magasságig hogy nedves a fal. A fallal szemben van egy emelkedő szóval eső talajvíz a fal irányában folyik el. Ezért gondoltam ilyen megoldásra hogy a fal irányába folyó vizet elvezetném máshova. Viszont ha ez nem jó mégoldás erre akkor mi felelne meg ilyen célra? A szoba padlója nincs betonozva, talán ez is számít, de tervezem ezt is.
2017. márc. 13. 08:34
 7/14 anonim ***** válasza:

Összetett a probléma, az épület "alá" folyó vizet mindenképp meg kell fogni. Erre jó megoldás lehet amit linkeltél (bár lehet kevesebb műszaki megoldás is elég, csak a helyszín ismeretében lehet javasolni bármit is.)

Nos a falad (mint írták is) a talajnedvességtől vizesedik, ezért a fal alatt kellene szigetelned, ez a te esetedben nem vagy csak nehezen megoldható. Sanszos, hogy a falátvágásos alászigetelés nem működik a kövek miatt (ha soros kőfal akkor esetleg). A kémiai injektálásos szintén e miatt nem, az elektromos meg önmagában nem elég.

De!

Fordítsuk meg a dolgot. Ha egyszer a falban van nedvesség, akkor engedjük ki onnan. Légpórusos vakolatot kellene készíteni (semmikép sem cementeset, mint ahogy javasolni szokták) ezáltal a nedvesség "ki tud jönni" a falból és nem fogja "lelökni" a vakolatot. Kompromisszumokra van szükség, mint egy vályogháznál is.

Az aljzat esetében a betont megfontolnám, ha készítenék akkor sem a teljes felületen, a falak mellett hagynék egy kis sávot, ahol a talajból ki tud jönni a pára (nedvesség) és nem "nyomja" még ezt a nedvességet is a falba az a fránya fizika).(persze mindezt látatlanban írtam, a helyszíni bejárás, a talaj ismerete nélkül!)

Kíváncsi vagyok első válaszoló véleményére is mi a meglátása?!

2017. márc. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Alászigetelésről olvastam már sokat, de ahogy írtad te is én sem látom kivitelezhetőnek egyiket megoldást sem, és a fal kb 70cm vastag szóval óriási költségek mennének rá csal erre. Arról a légpórusos vakolatról még nem halottam de érdekesnek tartom. Aljzat esetében pedig jó ötlet lenne ha azt is elszigetelném valamilyen módon? Plusz ki egészítés ami még lényeges lehet és eddig ki maradt. Maga a szoba 6m hosszú ebből 5m nedves az 5. méternél egy az egybe eltűnik a nedvesség. Kint a külső oldalon van egy beton járda közvetlen a fal mellet, nem tudom milyen mélyre nyúlik le de láthatóan már megvan repedezve azon az 5 méteren. Másik dolog régen a faltól 1,5-2m volt egy nagy fenyő fa és egy orgona.
2017. márc. 13. 17:17
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a véleményem a légpórusos vakolatról, hogy azt a mesterembereknek találták ki. Ugyanis annál sokkalta jobb a sima mészhabarcs, aminek viszont hátránya, hogy nem lehet úgy odacsapni, mint a cementes habarcsot, és ezért a mesterek nem nagyon szeretnek vele dolgozni. Az aljzatot esetedben fölösleges lenne szigetelni, mert kivezetné a falakba a párát. Hacsak nem csinálod azt, amit előttem írta, hogy ti. hagysz a falak mentén 10-15 egy cm-es sávot, amit zúzott kővel, vagy osztályos kaviccsal töltesz föl. A sóder nem jó, mert az tömörödik, és előbb-utóbb ugyanúgy a falakba vezeti a vizet.

" Kint a külső oldalon van egy beton járda közvetlen a fal mellet, nem tudom milyen mélyre nyúlik le de láthatóan már megvan repedezve azon az 5 méteren."

Ez az 5 m megegyezik azzal az 5 m-rel, ami belül vizesedik? Mert ha igen, akkor azt kell mielőbb felverni, és egy ideg murvával helyettesíteni.

2017. márc. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok lehetőséget nektek a vakolatoknak majd utánna nézek. Az aljzatnál pedig ha kihagynám azt a 10-15cm-t akkor arra padló mehetnek vagy valami,hogy mutatna az? Igen megegyezik az a terület, és mi az az ideg murva?
2017. márc. 14. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!