Négy szintes (szalmabála) ház teherhordó vázát/keretét melyik építőanyagból olcsóbb kivitelezni? Fa gerenda, betonacél, vagy tégla? Maga a bála úgy tudom "elhanyagolhatóan" olcsó.
Első szint földszint (félig garázsokkal), második-harmadik "standard" lakószint, a negyedik pedig kutyaólakkal tartkított beépített tetőtér.
12x10 méter alapterület, átlagos 2,75 méteres belmagasság.
Melyik váz-megoldással jöhetne ki a lehető legolcsóbban a megbízó (kulcsrakészen)?
Akkor a kérdésedre a válasz, 2 megoldás jöhet szóba
1 Vas-betonból pilléres szerkezet, vasbeton monolit (esetleg födémpallós) födémek összevasalva szalmabála vázkitöltő "falazattal"
2. Könnyű szerkezetes Fa vagy fém szerkezet, könnyűszerkezetes födémmel, szalma vázkitöltő "falazat"
A többszintes kialakítás miatt szerintem csak 1 verzió jöhet szóba, nem bíznék egy 3 emeletes könnyűszerkezetes házban, nem sűrűn építenek ilyet. Nem állítom, hogy nem lehet ilyet biztonságosra megépíteni, de szerintem a hazai árak mellet ez nem lehet gazdaságos.
A szalmabála jó hőszigetelő képességgel bír, a zajcsillapítása nagyrészt attól függ milyen technológiával és milyen vastagon készült a bála(préselés módja),és a külső-belső felületképzés hogyan valósult meg. Ami a legnagyobb probléma az ilyen házakkal az a nyílászáról megfelelő rögzítése, zsugorodás-tömörödés kérdése, repedezés és a megfelelő tűzvédelem.
Csak olyan cégre bíznám a kivitelezést aki már dolgozott korábban ilyen technológiával,mert van buktatója rendesen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!