Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Laknátok (fa, vagy vályog...

Laknátok (fa, vagy vályog tartószerkezetű) szalmabála házban?

Figyelt kérdés

Rendkívül jó a hőszigetelése (pláne az ötven centiméteres bálákkal építettnek), de ott van az a bizonyos két dolog...


1. Ingyenélő mások életét kizárólag csak megkeseríteni képes (gyengébbek kedvéért: betörő) irtó könnyen bejuthat (már ha fa a szerkezet és nem vályog), hisz csak a szalmabálán kell átverekednie magát (ha a nyílászárókon valamiért nem tud bejutni).


2. Nem ég le pillanatokat alatt egy (kiváltképp fa szerkezetű) szalmaház meglehetősen könnyen?


2/B. Víz (négy napos folyamatos eső) nem tesz kárt játszva a házban?



2017. febr. 6. 00:30
 1/2 anonim ***** válasza:

A szüleim építettek a 60-as években vályogházat, aminek az alapja stabil kő, tégla, alapos vízszigeteléssel.

Azóta is nagyon jó állapotban használják a tulajdonosai.

Úgyhogy szerintem a vízszigetelés a legfontosabb megoldandó probléma. Aztán egy későbbi átalakítást pl. hogyan lehet benne kivitelezni, számomra az is kérdés.

De a kérdésre: igen, laknék, ha minden más megoldott.

2017. febr. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
84%

Igen laknék.A szalmabála amit felhasználhatsz elég tömör, nem könnyű rajta áthatolni, én láttam olyan keményre kötött kisbálát, amibe a fejszét sem lehetett belevágni. Mindamellett a falbontás egy behatolási mód és a vidéki nyaralókba most és régebben is bementek így a betörők (a téglán át). Pláne a mostani jól szigetelő és rapityára törő kerámia téglák törnek jól.

A fa impregnált, tűz ellen. A szalmabála kitöltő falazatnak pedig van ÉMI tűz tesztje amin nagyon jól szerepelt. Az előírás 5cm vályogvakolat ez biztosítja a tűzzárást. A tesztről készült videó is megvan a neten, ha kell megnézem neked. De külföldön is készítettek ilyen teszteket, ahol szintén építkeznek belőle.

Eső a vályogházakat sem mosta el, pedig régen nem hogy alapot, de még vízszigetelést sem készítettek.A szalmát sem fogja. De ajánlott a nyújtott eresz, ami megvédi a falat csapó esőtől, és egyben nyárra is megadja az árnyékolást. és ma már vízszigetelést is raknak. A belső vízvezetéket ajánlatos alul vezetni, mert a bála alatt van egy kipárologtató kavics réteg, az esetleges csőtörés miatt, vagy másképp oldod meg a víz vezetését. De szükség esetén a bála a falban cserélhető is. nem utolsó sorban a vályog vakolatba is keverhető természetes adalék, ami erősíti és jobban védi a külső időjárási viszontagságoktól.

2017. febr. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!