Miért "resetel" a digitális villanyóra kijelzője mozgásra? Mit csinál ilyenkor?
Kb. olyasmi lehet, mint a fotocellás ajtó érzékelője. Csak annyit lát, hogy megszakad az általa kibocsátott infravörös fénysugár.
Ha nagyon idegesít, próbáld meg eltakarni az érzékelőjét egy darab kartonnal.
Nalam is digitalis van, de kinn a folyoson es dobozban.
A leolvasast konnyiti meg ha sotet helyen van az ora.
:D :D :D
Köze nincs ahhoz, hogy mozogsz előtte! :D Nyilván ha nem vagy előtte, akkor nem látod mit csinál. Bizonyos időközönként az összes szegmenst "kigyújtja", aktiválja, de maga a jelenségre írt hasonlat jó, hogy reset-el. Ugyebár, amikor egy szegmensekből álló kijelzővel szerelt bármilyen készüléket ha resetelsz, akkor egy pillanatra minden szegmens aktívvá válik, régebbi digitális óráknál is így volt (mármint karóráknál pl.). Ezt azért csinálja a villanyóra, hogy ne "égjen" be egyik szegmens sem, továbbá ekkor ellenőrizhető, az, hogy nincs-e szegmenshiba, azaz nehogy egy 0 valójában 8-as legyen, mert az kellemetlen. A led villogása pedig az impedanciát jelzi vissza, de ez oda is van írva mellé. :) Szóval nincs az órákban mozgásérzékelő, kamera meg még úgyse! :)
"A led villogása pedig az impedanciát jelzi vissza, de ez oda is van írva mellé. :) "
Az impedanciát aligha jelzi vissza, azonban az impulzust igen. Ezért van mellé írva, h "imp".
És az is rá van írva, hogy 1 kWh=xxxx imp (általában 1000)
Gyakorlatilag a régi mechanikus óra 1 tárcsa fordulatának felel meg egy villanása. Ugye a tárcsán is volt egy kis szakasz ami meg volt jelölve.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!