Amerikában miert mindenki fából-gipszkartonból és gyakorlatilag papírból épít házat? Aztán meg sír a szájuk hogy elviszi a vihar. Persze aztán ugyanúgy papírból épít.
Mindent elmondtak.
Olcsó a fa, másrészt egy téglaházzal se vagy előrébb, mert marad a 4 fal, amivel a segged kitörölheted.
Egy vihar ott viszi a tetőt, a nyílászárót stb.
Sőt, ha nagy mákod van, még az autót is úgy bebombázza a téglafalba, hogy azt hiszed a gáz robbant fel.
Akkor még aztán lehet az alaptól újrakezdeni.
Azèrt a tègla èpítmènyeket nem annyira viszi el. De ajtót, ablakot a nagysebessègű tárgyak átviszik. Többször volt erről kísèrlet. A normálisan megèpített tègla ház nem omlik le, ès lètezik lapos tető is.
Náluk a könnyűszerke6etes èpítèsi mód olcsó ès gyors. Kevèsbè találni más szakembert.
"Azèrt a tègla èpítmènyeket nem annyira viszi el."
Természetesen lehet írni ezeken az oldalakon hülyeségeket is...
Én személyesen éltem át tornádót Orlandóban, szerencsére minket csak a széle ért el de a mellettünk lévő települést letarolta.
A több emeletes vasbeton kórház épületét teljesen lecsupaszította. Eltűntek az üvegablakok, a téglafalak, a közfalak, az összes berendezés stb...
Csak a csupasz vasbetonszerkezet maradt meg és meredezett minden emeleten.
Ennyit a téglafalról.
(A betegeket és a sok műszert szerencsére még időben kimentették.)
Nem mellesleg másnap reggel már mutatta a tv, hogy személyesen a helyszínen volt Bill Clinton is, hogy valamilyen módon segítsen a helyieken.
(Kérdezőnek: Bill Clinton az USA akkori elnöke volt.)
A kérdezőből amúgy süt a "magyaros jóindulat".
Javaslom, hogy utazzál az USA-ba (ha beengednek) és meséld el, hogy milyen okos vagy és javasold a téglaházas építkezést.
Prezentációnak pedig vidd el magaddal az alábbi kis videót ami pontosan bemutatja, hogy egy pár perces magyarországi tornádócska, -ami az USA-ban lévőknek csak a kis testvére- mit is csinált néhány éve itt a Balatonon épült stabil és komolyan megépített TÉGLA HÁZAKKAL.
Nem mindenhol abból építik, a belvárosok házai és kereskedelmi épületek általában vörös téglás vagy beton épületek. Hogy mi a különbség a belváros és a lakóövezet között? Hát mondjuk 8-10x a telekár. A külvárosba vagy vidékre költözők nem tudják és nem is akarják megfizetni a drágább építőanyagokat és - ami fő - azt, hogy a szintén drága építőmunkások hónapokig maszatoljanak vele. Szinte mindenki kulcsrakészen veszi a házakat, nincs a kaláka-építkezésnek hagyománya.
Viszont amolyan "gazdag lakásos" (McMansion) környéken természetesen ők is bele tudnak lendülni a költekezésbe és drága építőanyagokat használni - más kérdés, hogy ez annyira nem népszerű, egy csomó ilyen eladatlan villa van szerte az USA-ban, nem keresik az emberek. Plusz mivel egy átlag amerikai melós élete során 10-20x is költözhet, az építési szabályok is olyanok, hogy a könnyen felhúzható, karbantartható és elbontható épületeket preferálják. Egy építési vállalkozó ha kell 1-2 év alatt felhúz egy új több száz házas városrészt aztán ha elmentek az emberek akkor fél év alatt el is lehet bontani az egészet dózerrel. Vannak persze helyi építészeti stílusok is (főleg a Nyugati parton), de amit a kérdésben vázoltál az egy borzasztó gyors, hatékony és magas életszínvonalú életet biztosító építési megoldás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!