Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vett vki már olyan lakást,...

Vett vki már olyan lakást, amit a bank elvett bedőlt hitel miatt? Lenne egy olcsó lakás, aminek az értéke 3 millióval több, mint amit a bank kér érte.

Figyelt kérdés

Most még benne laknak, így megnézni nem lehet, csak ha kifizettem és a bank kirakja a bent lakókat. A valós értékét soha nem tudnám összerakni, így viszont rizikós, hogy pl. a bent lakók bosszúbúl nem teszik-e tönkre kiköltözés előtt.... A bank szerint 8 hónapja nem fizetik a részleteket, de a pasi mercivel, a nő meg toyotával jár, szóval nem az a tipikus megszorult család... Bár valahol így is sajnálom, ha elveszítik az otthonukat.


Vett valaki már így lakást? Tapasztalat?


2010. máj. 19. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én vettem (igaz nem lakást, hanem házat).

Az elözö tulaj amikor elköltözött lefürészelte a kerítésvasakat, leverte a falilámpákat, szétverte a bojlert. Mondjuk még így is nagyon jó árban volt ... ami igazán bosszantó azaz, hogy az előző tulajt folyton mindenféle behajtók keresik, nem gyözök magyarázkodni, hogy semmi közöm hozzá ...

2010. máj. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, valami ilyesmitől tartottam én is....
2010. máj. 19. 15:12
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy az árverésre bocsátás előtt van egy aktuális állapotfelmérés, ami alapján megállapítják a becsértéket. Abban a pillanatban, amikor aláírtad a szerződést, jogod van bemenni akkor is, ha még benne laknak és tanúkkal (ez fontos! legyen két tanúd!) jegyzőkönyvbe veheted, sőt, le is fényképezheted az akkori állapotokat, amit a benne lakó is aláír. Ha nem hajlandó aláírni, azt is írjátok bele a jegyzőkönyvbe, amit a két tanú igazol. Ettől kezdve, ha bármit tönkretesznek, az a te magántulajdonod szándékos rongálása és feljelentést tehetsz a rendőrségen - ezt ők is tudják többnyire, de jó elmondani, hogy ezért készül a jegyzőkönyv és a fotók. Ne félj, így már nem lesz kedvük semmit tönkretenni.

Amúgy engem nem vitt rá a lélek, hogy ilyen ingatlant vegyek (az engem érdeklő környékeken szinte csak bajba került családok házait árverezik, olyat pedig elvből nem veszek), de maximálisan megértem az álláspontodat és mivel - a leírásod alapján - egy cseppet sem rászoruló család lakását veszed meg, még csak nem is sajnálom őket. HAjrá, csak légy körültekintő!

2010. máj. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a választ! Ezt a lakást nem árverezik, a bank egyszerűen meghirdetett egy árat és a leggyorsabb viheti. És az ár nagyon jó.... Közben beszéltem a család szomszédaival, hát tényleg nem rászorultak, full gazdagok, minden este pizzát vagy kínait rendelnek házhoz, ráadásul hangosan veszekszenek, ajtótcsapkodnak állandóan, szóval nem szimpatikusak a ház lakóinak. Úgy vagyok vele, hogy ha nem én, akkor valaki már úgyis megveszi az ingatlant, tehát ők mindenképpen mennek. Bár - mindettől függetlenül - azárt így is szánom őket.
2010. máj. 21. 12:53
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyet csak a butasága miatt szánd és ha ráadásul nemis árverés, hanem fix ár és neked jó, csapj le rá nyugodt szívvel! Csak ne feledd a jegyzőkönyvet és a két tanút még a vásárlás napján!
2010. máj. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
igen, igen, nem felejtem, köszönöm!
2010. máj. 21. 14:11
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem mai kérdés,de hol lehet ilyen ingatlanokat megvásárolni? Többek közt a Mi otthonunkat is árverezni fogják és úgy tudom ez nem egy nyilvános dolog.:(

Most ennek kapcsán,találtam ezt az oldalt: [link] Ez valós lehet? Köszi a tapasztalatok megosztását!

2013. jan. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom...küldj sms-t ami 1600+áfa

vagy beregisztrál és

Ingatlan adatbázis

hozzáférés: 6.500 Ft/hó (5.118 Ft+27% ÁFA)

Vagy:

[link]


próbát lehet megér az első is

2013. jan. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Amennyiben valaki ilyen ingatlant vesz piaci áron alul,utánna van valamiféle szabályozás,hogy pl. x ideig nem adhatom el a lakást a rendes piaci áron?
2015. márc. 13. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!