Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Meg lehet élni? Németországban...

Meg lehet élni? Németországban dolgozunk a párommal, fél éves munkaviszonyunk van. Úton van a baba.

Figyelt kérdés
Valaki hasonló helyzetben?Nem tudom még pontosan milyen és mennyi támogatás/ok fognak járni?Táppénz mellett?Szülés után?A bérünk nincs 1000€ mert vonják a szállást 240/fő,adó stb!?Mennyi az átlag rezsi kint?Megéri kint maradni vagy nem?(még attól is félek hogy ha megszülöm a picit utána a cég kirak!És nem kapok semmit!Mert pont akkor jár le a szerződésünk!)Kell keresnünk albérletet mert nem maradhatunk a szállón,az sem lesz egyszerű!Nem tudjuk érdemes-e bele vágni ebbe a procedúrába!?Itthon nem kapnék semmit azt tudom csak munkanélkülit pár hónapot!A szülés után minimális gyest vagy gyedet nem tudom!?Hogyan számolják?Beleszámít magyarba a német munkaviszony egyáltalán?És fordítva???
2016. máj. 8. 19:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
74%
A Kinergeld a gyerek 18 éves koráig jár, az Elterngeld jár 12 hónapig. Félreérthető voltam.
2016. máj. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

"kettőnknek megvan az 1000€"

Csak kettőtöknek össz? Az nagyon kevés lesz.


Írj pontos számokat, mennyi pontosan a fizetésetek, mennyit tudtok megtakarítani ebből most, mennyit költötök egy átlag hónapban ételre+egyébre, milyen házat néztek, és akkor már tudunk következtetni, tanácsot adni.

2016. máj. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Ja ahoz semmi közöd hogy mit miért vállaltam!
2016. máj. 11. 19:11
 14/14 anonim ***** válasza:
85%

Köszi kérdező, végülis csak pontosan leírtam milyen juttatásokat kaptok a minimálbér alatti fizetésetek után és milyen lehetőségeitek vannak.


De nyilván nem volt hasznos, mert rámutattam, hogy talán nem az államon élősködve kellene a vakvilágba potyogtatni, úgy, hogy azt sem tudod mit kezdj magaddal... De a te bajod, nem az én gyerekem hal éhen a hülyeségem miatt.

2016. máj. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!