Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lehetek 1 hónapig még munkavis...

Lehetek 1 hónapig még munkaviszonyban a szülés napjától?

Figyelt kérdés

Természetesen kivenném a 20 nap szabadságom, ami pont azt fedezné, és ha jól tudom a fizetett szabadság még munkaviszonynak minősül.

Köszönöm



2016. ápr. 20. 09:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt teljesen korrekt válaszokat kaptál már:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__gyas-g..


Attól nem leszel jogosult csed-re, ha szülés után még dolgozol (vagy szabin vagy), mert a szülést megelőző jogviszony számít. 1997. évi LXXXIII. tv.-ben tudsz utánanézni.

Inkább annak járj utána, hogy a nappali tagozatos tanulmányaidból nincs-e beszámítható időd.

2016. ápr. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

A fő kérdésre: igen, én pl. nem mentem CSED-re, mert a munkám itthonról végezhető. a férjemé is, így nem akartam kevesebb pénzt kapni, amikor ugyanúgy tudom folytatni (kutató vagyok).


A részletekben meg, ha a te kérdésed, amit az első válaszoló írt, akkor igaza van.:)

2016. ápr. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
2014.novemberig voltam nappali tagozatos tanuló.
2016. ápr. 20. 09:37
 4/23 anonim ***** válasza:

Mivel 2016. decemberében szülsz, ezért 2014. decemberétől kell nézni a jogosultsági időt, így a 2014. novembere előtti nappali tagozatos tanulmány nem fog beleszámítani.


Egyébként természetesen maradhatsz munkaviszonyban. A szabadsághoz pedig annyit, hogy jófej főnöknél működik, hogy így kivedd a 20 napot, kevésbé rugalmas helyen viszont szó szerint veszik az Mt-t, mely szerin te 7 napról vagy jogosult rendelkezni, és azt is 15 nappal előre be kell jelentened, hogy a 7 napodat mikor akarod kivenni. A többi napról a munkáltató szabadon dönt.

De mondom, a csed szempontjából semmi jelentősége nincs.

(1. voltam)

2016. ápr. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

rövidre zárva: ha a munkáltatómmal sikerül megegyezni, akkor szülés napjáig dolgozom, majd kiveszem a szabadságom január 11 ig(amikor pont megvan az 1 évem)

és január 12.én igénylem a GYed-et...? Amit a fizetésemből számítanak ki. ez igy mukodoképes?

2016. ápr. 20. 09:55
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem működőképes, mert a csednél (és a gyednél is) a SZÜLÉS előtti jogviszonyt nézik, nem az igénylés előttit. Gyesre leszel csak jogosult, amely bruttó 28.500,- Ft.
2016. ápr. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
47%
Ha tervezett a gyerek, akkor miért rugózol ennyire a pénzen (főleg, hogy írtad, jól keres a pasid)?! Komolyan mondom, az ilyenek miatt, mint te, akik csak az "ingyen ellátásért" állnak sorba, beszüntetném az egész állami ellátási rendszert. Az szüljön, akinek van annyi félretett pénze, hogy ne legyen gond. Nyilván ehhez az egész rendszernek meg kellene változnia, de ez, ami most van, ez katasztrófa. És nem, nem vagyok irigy, csak bosszantó, hogy tőlem azért vonnak egyre több és több járulékot meg adót, hogy az ilyen senki p.csákat pénzeljék (nem akarok gyereket, nem szoktam beteg lenni, nem szedek gyógyszert, nem járok semmi tb-finanszírozott kezelésre, tehát amit tőlem vonnak szocho, meg eho, azt egy az egyben más kapja meg...)
2016. ápr. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Menjél már a pics*ba. 16 éves korom óta dolgozom, de az előző munkahelyemen nem voltam bejelentve! Nem a pénzen rugózok, de nem mindegy hogy 37 ezer vagy kb.70.!!! Saját lakásom és autóm van, párom 260 ezer forintos nettó fizetéssel rendelkezik, mindössze érdekelt, hogy milyen lehetőségek vannak!!!! Szerintem te is a lehető legjobban szeretnél kijönni az adott szituációból! Nyilván a születendő gyerekemre költeném azt a plusz 40 ezret.!!!!Ha értelmes kommented nincs, nem kell írni. Köszönöm azoknak akik segítettek.
2016. ápr. 20. 10:44
 9/23 anonim ***** válasza:
50%

7-es, de irigy vagy es pofátlan. Ráadásul gyereket sem akarsz, úgyhogy közöd nincs a kérdéshez, de mas, rosszindulatú megközelítésben meg mondjuk te nem vagy hasznos a társadalomnaka.

Ami jár, az jár, es a kérdező ezt tudakolta, hogy hogyan. Másrészt meg ha netán valamiert az életben nem tudnal dolgozni vagy magadat ellátni, lehet, hogy akkor pont a kérdező adója (vagy a gyerekee) fog rajtad segíteni. Pszichológuson gondolkoztal mar?

2016. ápr. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
10%
Túlnépesedés van, ergo azoknak járna (logikusan) támogatás, akik a Föld élhetőségét elősegítik, azaz nem szülnek. Ami Kínában már be van vezetve, hogy az egy gyerekesek kapnak támogatást, de aki már 2 vagy több gyereket szül, azt súlyosan bírságolják. Az egész világra ki kellene ezt terjeszteni. És azt is, hogy csak max fél vagy 1 évig lehessen otthon a nő szülés után, különben semmi járandóságot nem kap (mint Svédországban). A két intézkedés együtt nagyjából 10-15 év alatt érezhetően javítaná a pénzügyi mutatókat, ezáltal az életszínvonalat is. Közvetve pedig még a környezetszennyezés is csökkenne.
2016. ápr. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!