Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lehetek 1 hónapig még munkavis...

Lehetek 1 hónapig még munkaviszonyban a szülés napjától?

Figyelt kérdés

Természetesen kivenném a 20 nap szabadságom, ami pont azt fedezné, és ha jól tudom a fizetett szabadság még munkaviszonynak minősül.

Köszönöm



2016. ápr. 20. 09:25
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor így jártatok.... Azért gyönyörű, feketén dolgoztok, effektív az állami közösbe nem tesztek egy figyinget sem, kivétel az a néhány hónap munkaviszony, amibe most vagy, de a magasabb juttatások már kellenének. Mindegy. Talán, és nagyon talán a csedet megkapod, de a gyedet már nem hiszem.
2016. ápr. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
akkor méltányossági csedre talán jogosult vagy ha végig kihordod a babát. szerintem megadják amúgy, de ugye utána 2,5évig gyest fogsz kapni, meg ugye jó alaposan megnézik apukát is, hogy tényleg nem dolgozik-e. nagyon igaza van az előttem válaszolónak, ezek azoknak vannak akik tisztességesen dolgoznak csak kevés a fizetésük. ti nem tesztek a közösbe, nincs mit kivenni belőle. nyilván az állam is megnézi, hogy hova ad, ha már teszi, szóval nem biztos, hogy jól jártok ha megkapjátok a csedet, havi 70.000.-, apukát meg kirúgják mert a főnök berezel... bár az is jobban teszi :)
2016. ápr. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Azt "dobja rajta" hogy apuka sem tud majd gyedet igényelni szóval csak a gyesre számítsatok.


Ne haragudj a kérdésért és nem beszólni akarok de amikor terveztétek a babát nem gondoltál utána hogy ha 1 hónapot vártok még járna normális ellátás nem csak gyes? Pusztán kíváncsi vagyok rá... Miért csak most jutott eszedbe hogy mit lehetne ügyeskedni?

2016. ápr. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!