Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lehetek 1 hónapig még munkavis...

Lehetek 1 hónapig még munkaviszonyban a szülés napjától?

Figyelt kérdés

Természetesen kivenném a 20 nap szabadságom, ami pont azt fedezné, és ha jól tudom a fizetett szabadság még munkaviszonynak minősül.

Köszönöm



2016. ápr. 20. 09:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért Svédországot nem kellene Magyarországhoz hasonlítani, mint ahogy Kína is teljesen más világ.

Ok, ne lehessen otthon az ember évekig, de hol vannak azok a munkahelyek, esetleg félállások, mint külföldön, ahova tárt karokkal várják a kisgyerekes anyukákat?

2016. ápr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Ahogy a másik kérdésednél is írtam, ha előtte nappalin tanultál meglehet az egy éved. Ha mégsem tanultál az elmúlt 2 évben nappalin akkor még van a méltányossági kérelem. Az is lutri, de ha meg lehet próbálni.
2016. ápr. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Dec13 a szules idopontja es jan 11en lenne meg az egy ev

Szerintetek meltanyossagi alapon megkapnam...?

2016. ápr. 20. 13:36
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem max napokra adják meg, neked egy hónap hiányzik. De amit kérdeztél az nem lehetséges. Ha a babatervezésnél nem volt fontos hogy kivárj még egy hónapot most már ne kattogj rajta mert felesleges főleg hogy nem létszükséglet. Igazad van, mindenki a legjobban akar kijönni, de előre jobb gondolkozni amikor tervezi valaki a babát mint utólag futni a felesleges köröket.
2016. ápr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
7-10-es, nem szoktam ilyet írni, sosem tettem, de érdekelne, mit szólnál, ha mar anyád idejében bevezetik. A pszichológust fenntartom.
2016. ápr. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
12%
15-ös: elsőszülött vagyok ;) Sőt, még pszichológiai vizsgálati eredményem is van (írásos), amiben leírják, hogy egészséges vagyok. Egyéb hozzáfűznivaló esetleg? :P Tartom magam az eddigi véleményemhez.
2016. ápr. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Már az előző kérdésednél le lett írva, nem tudom mi em volt érthető, hogy a SZÜLÉST megelőző jogviszonyt nézik, és nem az igénylést. És szülésig nem lesz meg az 1 éved. A sulid se fog már bele számítani. És 1 hónapnyi különbségre szerintem nem kapod meg méltányosságból, azt max napokra adják meg, vagy ha annyira alacsony az 1 főre eső jövedelem.

De a jó hír, hogy csak fél évet kell kihúznod a gyessel, mert fél éves korától az apuka meg tudja igényelni a gyedet munka mellett. Te akkor lemondod a gyest, a TB-t, ami jelenleg 7000 Ft körül van havonta, fizetned kell magad után.

2016. ápr. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

olyan szépen leírták, nem értem mit nem értesz. a szülés előtti munkaviszonyt nézik, neked biztosan nem lesz meg.

a tanulmányaidat se tudod beleszámítani, mert szülés előtti 2 évben nem tanultál nappalin, így gyedre biztosan nem leszel jogosult!

méltányossági csedre lehetnél talán, de necces az egy hónap, főleg ha előbb születik a pici 1-2 héttel, akkor már tuti meg se érdemes próbálni. na de az vele a baj, hogy a méltányossági csednél nem csak azt nézik, hogy mennyit dolgoztál, hanem hogy mennyi a család bevétele. a te párod jóval a minimálbér dupláját keresi, így biztosan elutasítanának, hisz csak a kisjövedelműeknek jár (tehát ahol apuka minimálbért keres és anyukának pár nap hiányzik az egy évhez).


a szabid meg beleszámít, szülés előtti is, szóval inkább akkor vedd ki

2016. ápr. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit dob a torteneten hogy apuka azert keres igy mert nincs bejelentve. Tehat nincs jovedelme.
2016. ápr. 20. 18:57
 20/23 anonim ***** válasza:
akkor a lényeg az, hogy csak gyesre leszel jogosult. Clear?
2016. ápr. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!