Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor jön meg a taj ill. a...

Mikor jön meg a taj ill. a lakcim és ado kártya a picinek? Az anyakönyvi sincs még pedig hétfön egy honapja hogy szültem de semmi nem jött még.. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
hova kell mennem ezeket intézni? Bajcsyban szültem....gyömröi vagyok... de az anyaságit szeretném és a családit igényelni papirok megvannak csak be kéne vinni öket de a baba papirjai sehol..hol érdeklödjem?

2016. ápr. 24. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Az anyakönyviért nekünk a kórházba (Szent Imre) kellett bemenni. Péntek este született, hétfőn lettek leadva a papírok a kórházban és szerdán lehetett érte menni. A TAJ és adókártya kb. 2-3 hét volt mire megjött.
2016. ápr. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hétfőn szültem, kedden jött az anyakönyves nő az adatokért. 2 hét múlva lett meg az anyakönyvi (a 12. kerületi anyakönyvisek elég gáz banda).


a taj-kártyája 2 hét múlva lett meg (postán jött), addigra már elmentünk az oepbe kérni taj kártya számáról igazolást, így hamarabb el tudtam intézni a csedet, anyaságit, csp-t, önkormányzati támogatást.


az adókártyája 2,5 hét múlva, de az ugye nem kell még semmihez.

2016. ápr. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
de jooo :) nem is tudtam . hogy adnak igazolást...akkor nekem is be kel mennem mert már jo lenne intézni is a dolgokat és a lakcim kártyát is várommég.... nagyon lassan működik a dolog...egy teljes hónapja és nem történt semmi.... kicsit dühös lettem.... köszi az eddigi válaszoklat :)
2016. ápr. 24. 09:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát, lehet, hogy jó dolog két-három nap után hazamenni a kórházból, de úgy látszik, volt előnye az 5-6 napnak is annak idején, mindent ott át tudtunk venni, amit kellett. (sőt, nekem extra előny volt kórházi dolgozóként, hogy akkor még családtámogatási kifizetőhely is működhetett munkahelyen, ezért átsétáltam a szülészetről a munkaügyre, leadtam tgyás, csp, anyasági igénylést, sőt, anyaságit kp-ban kis is fizették 97-ben...)

Agyrém, hogy ilyenekre kell várni most :(

2016. ápr. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hívd fel a X. kerületi anyakönyvi hivatalt. Amikor én szültem a Bajcsyban, ott kellett kikérni a születési anyakönyvi kivonatot.
2016. ápr. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!