Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A baba okmányait ti hogy...

A baba okmányait ti hogy kaptátok meg szülés után? (anyakönyvi kivonat, TAJ kártya, lakcímkártya)

Figyelt kérdés
Bocsi, lehet nem ide illik a kérdés, de gondoltam van itt olyan, aki nem rég esett át ezen. Szülés után a kórház anyakönyvvezetője megkeres, elkéri az okmányokat és ha jövünk haza megkapom az anyakönyvi kivonatot? Lakcímkártya, TAJ kártya, adókártya? Nekem kell utána járni vagy az is automatikusan jön postán? Nálatok hogy volt? Köszönöm!!!

2014. máj. 30. 10:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk, Bp X: felvették a kórházban az adatokat, utána 2-3 nap múlva kellett bemenni az akv.vezetőhöz az önkormányzatra a születési anyakönyviért és a lakcímkártyáért. A taj kártya igénylést is a kórház indította el, az postán jött. Adókártya is postán jött, de sokkal később (a kisebbiknél 1 év múlva).

De ahogy tudom, ahány hely, annyi szokás. Hol fogsz szülni? Talán úgy könnyebb lenne válaszolni.

2014. máj. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szombaton jottunk haza kedden hozta a postas a taj-t es a lakcimkartyajat is. Nekunk az anyakonyvi kivonat bonyolultabb volt mert apukaja szlovak allampolgar igy egy honappal kesobb kaptuk meg.
2014. máj. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én Miskolcon fogok szülni, de gondoltam nagyjából ugyanúgy megy mindenhol. Vagyis a nagyobb kórházakban.
2014. máj. 30. 10:38
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem. Van olyan kórház, ahol helyben lehet átvenni az anyakönyvit. Máshol meg utána kell menni.
2014. máj. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szolnokon a kórházi írnok intézi. XIV. kerületben pedig az okmányirodában lehet átvenni.


Kórház függő, kérdezz rá.

2014. máj. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2.válaszoló vagyok, én Miskolcon szültem a semmelweisben. :)
2014. máj. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ahol a lányom született ott megkaptuk még a kórházban az anyakönyvit és a lakcímkártyát, a Taj-t pedig postán kaptuk meg.

Bp. XX. ker.

2014. máj. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A lényeg az akkor, hogy nem kell külön menni az OEP-hez és stb... Nem kell sokat utánajárni.

2014. máj. 30. 16:24
 9/11 A kérdező kommentje:
Én is ott fogok, a MISEK-ben. :)
2014. máj. 30. 16:24
 10/11 anonim ***** válasza:
Budapest III. kerületben sz.anyakönyvi+lakcímkártyát a kórházban adták oda, taj krtyát, adó kártyát kiküldték postán.
2014. máj. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!