Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vegyestüzelésű kazán megfelelő...

Sbengino kérdése:

Vegyestüzelésű kazán megfelelő használata, rossz a rendszer?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Másfél éve vettem egy új Thor 4 tagos 24kw-os Vegyestüzelésű kazánt. Azóta ismerkedem ezzel a fűtésmóddal. Gravitációs rendszerem van és egy elágazásba keringetőszivattyú (grundfos 45-60-90es állítási lehetőségekkel). Ha gravitációs fűtéssel (keringető nélkül) fűtök, a hátsó pillangószelepet közepesen hagyva és a huzatszabályzó ajtaját is nagyobbra nyitva tartva 65-75 fokon megy a kazán, de a leghátsó szobában épphogy a radiátor teteje langyos, ha meg a keringetőszivattyúval használom, hasonló huzattal, akkor a legalacsonyabb állásban is csak 45-50 fokon tudom tartani a vizet ha a csőtermosztát 50 körül van beállítva (próbálkoztam más beállításokkal is de leginkább ez volt a legoptimálisabb) , az viszont nagyon lassan, sok óra elteltével kezdi el melegíteni a házat (82 nm) és nem elég forróak a csövek. Padlás 15centis kőzetgyapottal le lett szigetelve, szinte az összes ablak kicserélve, külső szigetelés nincs. Lehet a szerelő (nem volt nagy szaki) rossz keringetőszivattyút rakott a rendszerbe és túl nagy sebességgel keringeti a vizet ami nagyon lehűti a rendszert és egy lassabban működőre kéne cserélni , vagy a kazánom rossz (török) vagy a csöveket kéne lecserélni vékonyra mert a nagy vízmennyiséget nem tudom rendesen felfűteni? Vagy nagy huzattal égetni a fát, de akkor fél óránként leégne az egész és nagyon sokat enne. Sok szerelő volt nálam de mindenki mást mond. A kémény is újra lett rakva, jó a huzata. Most fogom szigetelni a kazánházat mert az utóbbi szerelő azt mondta nagyon le tud hűlni a kazánház és az a fő probléma, meg a pincében a csöveket szigeteljem le. Hogy tudnám elérni, hogy minél tovább tartó fával elég nagy meleget tartsak a rendszerben? A hátsó pillangószelepet, a huzatszabályzót, a szekunder (kukucskáló) lukat hogy érdemes állítani? Minden hasznos tanácsot szívesen veszek. Jövőre már jól működő rendszerrel szeretnék nekivágni a télnek. Köszönöm

2016. márc. 7. 13:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
68%
Ha anyuka anno egyéb hivatásos elfoglaltsága helyett gyereket nevelt volna helyetted, és eljutottál volna oda, hogy szakmát is tanulj, tudhatnád, hogy épületgépészetben a vastagcsöves rendszereket felváltják a korszerűbb, ENERGIATAKARÉKOSABB vékony csövek, és nem ok nélkül. Valami rejtély miatt, ezekhez a rendszerekhez készülnek ma a fűtőberendezések is. (Réz, hatrétegű, szénacél, roppantott idomok, olvass majd utána). Ha tudnál olvasni, az is leesett volna, hogy odaírtam a megterveztetést is, NORMÁLIS EMBERREL ami nem te vagy, hozzáértő pedig szintén nem te vagy. Egyébként meg te voltál az, aki leoltottál itt mindenkit, és a kérdezőt is hülyeként kezelve beírtad a nagy okosságodat. A válaszodat - téged idézve - "Valami félhülye összedobta" csak arra fáztál rá, hogy hozzáértő is megnézte. :-) Én a magam részéről lezártam a vitát, szellemi párbajt fegyvertelen emberrel nem fogok vívni. :-)
2016. márc. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben egyetértek az utolsóval.
2016. márc. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 anonim ***** válasza:
62%
Énis azzal tudok egyetérteni. Nálunk a fütésfelújitáskor a szakemberek azzal kezdték hogy a gravitációs régi rendszert kidobták, déges lapradiátort tettek a régi öntöttvas helyett is. Erre azt mondták a jobb hatásfok miatt van szükség. Kevesebb vizet melegít ezért hamarabb felfűt, nem kell akkora kazán sem. Aki ezt nem tudja, ne jöjjön ide okoskodni. Főleg nem olyan irritáló stílusban mint a hatos kilences.
2016. márc. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
100%

Egy kazánvédő beépítése is segíthet a problémán!

Ajánlom ezt a fórumot: [link]

2016. márc. 8. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm hogy ilyen gyorsan segíteni próbál nekem! Igaz, hogy nem vagyok nagy mágus a fűtésben bár rengeteget olvasok az utóbbi másfél évben ezekről a dolgokról hogy megoldás legyen, mert unom hogy a szakik is mást mondanak és rengeteg vélemény van. Logikusnak nekem is a csövek cseréje hangozna, de ha a kazánt kell akkpr azt cserélem le, csak azt is tudnom kell milyen a legmegfelelőbb, mert erre amim van is azt mondták többen hogy ooooo bőven be kell fűtenie a lakást. Persze ahogy mondtam, ha jó idő van kint és nagy huzattal égetem a fát (itt akkor le is írom a korábbi kérdezőnek, hogy a fám idei vágású akác volt, de attól függetlenül elég jól égett szerintem, most kicsit vizesebb akáccal fűtök de kormol is rendesen, a kéményből rengeteg kijött) szóval ha nagy huzattal égetem a fát 20 fokra is feltornászom keringetővel a helységeket, de akkor egy egész erdő elmenne egy télen ha nem folytatnám le a tüzet jobban. Nagyon sok embertől hallottam, hogy nagyon kis tűzzel járatják a kazánt, 2-3 óránként dobnak rá fát és nagy meleg van a házban. Nekem lefolytott kazánnal is óránként raknom kell rá párat de úgy nehezen lesz meleg. Biztos nem tüzelek tökéletesen, eddig ahogy mondtam nem használtam ilyet, szívesen veszem a tanácsokat ezzel kapcsolatban is. Az első szerelő tényleg nem egy nagy értelmes szakember volt aki összerakta, hagyta hogy a lapradiátorokat beszerezzem innen-onnan (internetről próbáltam eltalálni a méreteket) és a keringetőszivattyút is csak úgy belerakta mert neki volt már egy alig használtja, lehet túl gyors. Vagy az nem igazán lehetséges? Tudom, hogy eleve egy jó szakemberrel kellett volna megterveztetni, sajnos a ház felújítása költözés előtt rengeteg pénzt elvitt, hogy mindenre normálisan jutott volna. Azóta amennyire lehet helyre akarom tenni ezt az egészet, továbbra is akinek van hasonló tapasztalata vagy hozzászólna, azt köszönöm. A rajzot meg ha lesz időm, felrakom.
2016. márc. 8. 05:33
 16/71 A kérdező kommentje:
És a keringetővel kapcsolatban annyi, hogy a kazán visszatérőjében a kazánhoz közel van csinálva egy elágazás, ott lehet állítani, hogy gravitációssal akarok vagy keringetővel fűteni. De újra elolvasva a hozzászólásokat a legtöbben azt írjátok, hogy ne a kazánt cseréljem hanem az egész rendszert (csöveket), a legutóbbi szerelő műanyag többrétegűt mondott, hogy jó lesz azzal, más is így látja?
2016. márc. 8. 05:46
 17/71 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt bármit lecserélnél gondolkodjunk logikusan.

Írod, hogy a házon "külső hőszigetelés nincs".

Amennyiben a pincében és a fűtetlen helyiségekben lévő csöveket leszigeteled [ [link] ] akkor kazánból eltávozó hőmennyiséggel a házadat fűtöd. Akkor is a házadat fűtöd vele, ha az elavult öntöttvasradiátor adja le a hőt, meg a vastag cső. Akkor is a házadnak adja le e hőt, ha 60 fokos a radiátor, és akkor is, ha 50. Ha vékony a cső, ha vastag.

A ház adott körülményeihez alkalmazkodva lehetséges, hogy a ház homlokzati hőszigetelése jelentené a LEGGAZDASÁGOSABB megoldást a problémádra.

Tehát árajánlatokat kellene kérni a korábbi kommentekben ajánlott fűtéskorszerűsítési átalakításokra [persze kőműves munkákkal és festéssel, tehát teljes helyreállítással együtt] és egy külső hőszigetelésre. Nyilván több cégtől. És amennyiben a hőszigetelés kevesebb mint a duplája a fűtés átalakításának, akkor mindenképpen hőszigetelnék - mert az a későbbiekben megtérül. Durván fele annyi tüzelő fog fogyni. A házad hőigénye pedig jelentősen csökken, és akár 45 fokos keringő vízzel is hőséget tudsz csinálni.


Amikor begyújtasz, viszonylag nagy huzattal intenzíven kellene fűteni, gyors keringtetéssel, hogy a hő hamar eljusson mindenhova. Amikor már mindenütt egyenletesen jó melegek a radiátorok, akkor kellene a huzatot lentebb szabályozni, esetleg a keringető szivattyút is alacsonyabb fokozatba kapcsolni.


Többen írják [negatívumként], hogy a víz elhűl a rendszerben.

Persze, hogy elhűl!

Így fűti a házat.

A víz elhűl, a ház pedig melegszik.

És az elhűlt vizet visszavisszük a kazánba és újra felmelegítjük.

Nem az az elsődleges cél, hogy a radiátor legyen meleg, hanem az, hogy a ház melegedjen fel. A víz itt a hőt szállító közeg. A radiátornak meg az a dolga, hogy leadja a hőt és elhűtse a vizet. Így fűti a házat.

Ha a falakon keresztül elszökő hő egy részét hőszigeteléssel megfogod, szerintem a fűtési rendszer szétszedése megúszható.

2016. márc. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 anonim ***** válasza:
Az, hogy többrétegű, réz, vagy szénacél, a működés szempontjából nem meghatározó tényező, inkább csak attól függ hogyan szeretnéd elvitetni a csövet. Falon belül, vagy aljzatban tökéletes (és olcsó) megoldás a többrétegű cső, de pl. falon kívüli rendszert nem lehet építeni belőle. Hátránya talán még annyi, hogy szét kell vésni miatta az aljzatot. Normális szerelő úgyis azt fogja beépíteni, ami a legalkalmasabb, figyelve a keresztmetszetekre, és a lejtésekre is, (az is lényeges) hogy ki tudja légteleníteni magát a rendszer vagy az automata légtelenítőkön keresztül, vagy ha nyitott rendszer, akkor a kiegyenlítőtartály irányába. Olyan szakembert bízz meg, aki tapasztalt, már épített ilyet, és hibátlanul működik. Kóklerokat, okoskákat kerüld el messze. Apropó légtelenítés: Le volt ellenőrizve a jelenlegi rendszereden, hogy nincs-e valami miatt úgy fellevegősödve, hogy akadályozza a normális fűtést? Egy komolyabb légdugó is tud problémát okozni a rendszeren, igaz, azt talán észrevették volna volna a szerelők, akik eddig nézték.
2016. márc. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:
88%
Nem hülyeség, ez sem, amit a tizenhetes írt, érdemes a szigetelésen is elgondolkozni. Viszont ha jó lenne a rendszered, azzal akkor tudnod kellene meleget csinálni, szigetelés nélkül is. Valami miatt nem működik jól az a rendszer, és azzal kezdeni kell valamit. Az igazi persze az lenne, hogy tökéletesen működő fűtés jól szigetelt épületben.
2016. márc. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:
62%

Át lehet vezetve az a fűtéscső a családi hűtőládán...

Az átlag számok:

Az írások szerint egy 100 m2-es nem-modern ház fűtésére egy évre egészen durván kell mondjuk 20 ezer kWh. Ha fél évet nézünk, ez átlagosan csak 2 és fél kW teljesítmény. Nyilván most kevesebb kell, csikorgó hidegben meg több.

Másfelől meg 1 kg nedves akác fűtőértéke legyen 2 kWh, azaz óránként 1 kg-ot eltüzelve a melegen tartás biztosítható - átlagosan.

Harmadfelől meg, ha mondjuk lenne a gravi fűtés miatt 2 collos csőből 50 m beépítve, az kb 100 l víz, annak a felfűtése 10-ről hatvan fokra 5-6 kWh. De ezt csak szezon elején kell egyszer megtenni. Szezon közben a víztömeg csak késést jelent, energiaveszteséget csak akkor, ha a tűz leégésekor kinyitják az ablakot, hogy de meleg lett.

2016. márc. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!