Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet sporolni?

Hogyan lehet sporolni?

Figyelt kérdés

Ki hogyan szokott sporolni?Minden érdekel akár a nagybevásárlásnál,fözésnél,ruha stb...

Néha úgy érzem pazarlok vagy felesleges dolgokat veszek.Probálom beosztani a pénzünket,de hátha tud valaki valami jó módszert mondani,hogyan lehet még.Van gyermekem és most jön a második és úgye még szükebb lesz azért a családi kasza.

Köszi szépen elöre is a tanácsokat!


2008. júl. 3. 08:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

gyere el hozzán az én párom a sporolás nagymestere habár mindenböl márkás dolgunk van és jól élünk.

elöször is a villanyt nem égetjük és soha nem hagyunk semmit stand-by módba mert az is sok energiát fogyaszt. aztán ha csöpög a csap akkor erösen oda figyelünk hogy mindig pontosan el legyen zárva. az auton hamar 5-be kapcsolunk hogy minél kevesebb benzint egyen az auto.


egy héten egyszer megyünk bevásárolni. elötte listát írunk és mindenböl a legolcsobbat veszünk de csak addig amíg nekünk az tetszik. pl a joghurtokbaol a márkásakat szeretük van 3-4 fajta de mindig azt vesszük amelyik olcsobb. megpróbálunk mindig annyi friss árut venni amennyit meg is eszünk. a bevásárlás elött végig gondolom hogy akarok-e sütit sütni mit fogunk enni, kelle szépségápolási dolog. aztán szinte csak azt veszük ami a listán van.

pl kigondoltam hogy görkorit akarok. és nem egyböl elmentünk megvenni, hanem megnéztük a neten mennyibe kerül (páromnak van) és kigondoltuk milyen pénzböl vegyük meg. így volt egy fordítos kis munkám és abbol vettük meg 30000Ft volt. De nem vontunk el a kasszábol pénzt.

pl mikor jött a tavasz, végig gondoltam milyen ruhák kellenek kb. pár héttel késöbb elmentünk és megvettünk mindent (nem kínai oda nem járunk) most már nagyon nem kell ruha a nyárra. Pl a vasalóm elég gány volt és mondtam a páromnak hogy kéne egy új és köv hónapban vettük meg.

a félmilkos kanappénkat is úgy vettük hogy kitaláltuk kéne egy új, és körülnéztünk kb 3-4 hónap után úgy godoltuk hogy na most megengedhetjük (elötte is lett volna rá pénz de akkor kikellett volna venni a bankból) és akkor rendeltük meg. leginkább hogy alszunk mindenre egyet és végig gondoljuk.


pl a barátnömék nem állnak túl jól anyagilag de ami a fejébe megfogan vagy meg lát egyböl megveszi. így sokszor utánna jön rá hogy felesleges volt vagy olcsobbat is vehetett volna vagy nem is volt rá keret és már igen magas kölcsönük van.

2008. júl. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Tegyél mindent a kosaradba és ha végeztél,nézz bele,gondold át és ha valamire igazán nincs szükséged pakold ki. :-)) Akkor látod meg mennyi hülyeséget vettél.
2008. júl. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hétköznapi vásárlás: cédulával, / előre összeirva ami kell/ és ha teheted, ne önkiszolgálóban vásárolj! A "megláttam , " nagy csábitó. Az akcióknak ne ugorj be!!!Ne vásárlással vigasztalódj!
2008. júl. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Oszd be a napi pénzt. Kiszámolod, hogy mennyi pénz jut egy hónapban pl. kajára, ezt elosztod 30-al, és abból próbálsz gazdálkodni. Vagy nem is muszáj elosztani, egy külön borítékba rakod, és akkor látod, hogy hogy állsz, marad-e a hónap végére, és akkor többet megengedhetsz, vagy kezd elfogyni, és akkor szűkebbre kell venni.


És igen, a villanyt mindig le kell kapcsolni magatok után. Én ezt tanultam, a párom nagyon sokszor égve hagyja, és cseszegetésnek is veszi, mert hogy ő még megy arra...

2008. júl. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2008. júl. 5. 12:37
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak részmegoldás, tehát adalék az előttem szólók megoldásaihoz, de nekünk a Cepter VacSi (hibásan írtam, mert gondolom reklámnak minősülne) vákuumos tárolóedényei csodát tettek. Tényleg 3-5x tovább megőrzik az ételeket, zöldségeket, és így jelentősen csökkent a romlott ételek stb. pazarlása.
2008. júl. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a főzéssel is nagyon sokat lehet spóloni. Én úgy szoktam főzni, hogy az ételek egymásra épülnek, így 1 alapanyagból 2× tudok főzni. Pl: Ha egyik nap pörköltet eszünk, és marad egy adag pöri, ami kevés a családnak, akkor másnap csinálok belőle húsgombócot. Ahhoz elég a húsmennyiség. Vagy leveből kiveszem a húst, és másnap rakott káposztába teszem. Vagy ha marad bográcsolásból szaft, abból jó kis leves készülhet. Mi sokszor csinálunk gazdag levest, s azt esszük 3 napig. Vagy olcsóbb, ha én csinálok májpástétomot, és nem kell felvágottra költeni. De sokszor csinálok szendvics krémet ramaból, májkrémmel, főtt tojással. Vacsira olcsó a főzelék bundás kenyérrel, a csurgatott tojásleves pirított kenyér kockával, utána löncshúsból egy tésztás, szaftos mártás. Löncs, szinte mindig van itthon mindig akciósat veszek, mert vagy felszeletelen, panírozom, megsütöm, vagy milánói szerűt csinálok belőle, de csináltunk már hamburger ízű krémet is . Olcsó a pulykaszárny, de nálunk van egy hentes ott mindig olcsó a lecsókolbász - 300,-ft/kg. Jobb, mint a pároizsi. Azt sokszor grillezzük. NAGY ÖTLET! Mikor főzeléket csinálsz, kell hozzá valami feltét is. Ha mellé adod a sült virlit, akkor kell személyenként 1-2 pár. Viszont ha lefagyasztod, és vékonyan felkarikázva teszed a főzelékbe, akkor elég az egész láboshoz 2-3 darab, és tele lesz a főzelék virslivel. Mindjárt nem kell 10 db, csak 3.
2008. júl. 9. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!