Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha éjszaka egyedül vagyok a...

Ha éjszaka egyedül vagyok a lakásban, mindig félek, és aludni sem tudok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Párom három műszakban dolgozik, és az éjszakás hete mindig kész kínszenvedés (nekem is...). Ilyenkor ugyanis egyedül maradok a lakásban, és az egész éjszakát végigszorongom. Nem tudom, pontosan, mi nyomaszt ilyenkor, talán az a tudat, hogy az egész lakás teljesen üres, csak én vagyok benne, rajtam kívül meg nincs a közelben senki... Aztán ez a nyomasztó érzés szép lassan átmegy szorongásba, a szorongás meg félelembe. Az a legrosszabb, hogy bár elaludni nem tudok, de közben azért egyre álmosabb is leszek, és az álmosságtól a végén már olyan baromságok jutnak az eszembe, hogy mindjárt bejön hozzám egy kísértet, vagy valami hasonló... Ráadásul reggel korán kell kelnem, és napközben képtelen vagyok a munkámra koncentrálni a kialvatlanságtól... Hét végére meg olyan vagyok, mint valami élő hulla. Tudtok valami tanácsot adni, mit tegyek, hogy ne féljek, és hogy tudjak aludni?

(És ha kérhetném, hanyagoljátok a "Majd én melléd fekszem!", meg a hasonló "elmés" tanácsokat. Ez számomra sajnos egy nagyon komoly probléma... :-( )



2013. júl. 2. 22:01
1 2
 1/12 anonim válasza:
Szerintem szerezz valamiféle háziállatot.
2013. júl. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Javasolta már valaki, hogy ilyenkor kapcsoljam be a tévét, de az a baj, hogy ez a lakás egy albérlet, ahol nincs tévé... Arra meg még nincs pénzünk, hogy vegyünk egyet. Másvalaki meg azt javasolta, tartsak valami kisállatot, akkor nem leszek egyedül. Szívem szerint ezt meg is tenném, csak hát, mint mondtam, a lakás, ahol élünk, egy albérlet... Van valakinek valami más ötlete?
2013. júl. 2. 22:06
 3/12 anonim válasza:
69%
Esetleg valamiféle kisebb állat? Egy patkány intelligens és aranyos társ. Nem értem hogy egy ilyen egyáltalán nem feltűnő állat miért okozna az albérlőnek problémát.
2013. júl. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
17%
Egy emberi százlábút,hüm? :D
2013. júl. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

Talán amikor rád jön a szorongás és a félelem, egy általad nagyon szeretett tárgyat, vagy éppenséggel a párod egy plüssét amin az ő illata van, szorongathatnád. Ilyenkor halmozd el magadban magadat szép emlékekkel. Ne arra koncentrálj, hogy egyedül vagy. Gondolj arra, hogy a barátod éppen rád gondol:)

De ha ez tényleg ennyire nagy probléma kezd lenni, talán a legjobb volna, ha beszélgetnél egy pszichológussal.

De ezek csak tanácsok. Remélem segítettem valamit.(:

2013. júl. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha nagyon vészes a helyzet, vegyél be frontint. 1-2 héttől még nem leszel függő. Én is a kisállatot, tv-t ajánlanám de látom nem megoldható.
2013. júl. 3. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek! Egyelőre nem tudom, hogy segített-e, de mindenesetre jó ötleteket adtatok, ki fogom őket próbálni... :-)
2013. júl. 3. 21:45
 8/12 anonim válasza:
100%
szia én is félek amikor egyedül vagyok! Én be kapcsolom a tv-t egy mese csatornára hiába vagyok 21 akkor már nem parázok villanyt feloltom meg laptopozok mig el nem álmosodom teljesen ha nincsen tv-d inkább azt szerezz hamarabb mint egy kisállatot azt tuti megengedi a föbérlö vagy halgass zenét a telodon de ne fülhalgatoval hanem kihangositva!! Egyépként a növérem árulja a tv.ét 5ezer ft régebbi pici tv de a célnak meg felel átmenetileg ha érdekel irj privit :)
2013. júl. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Na, hát én vagyok az, akinek ez egész életében problémát okozott, és NEM, nem a Frontin vagy hasonló baromságok a megoldás! Azokhoz hozzá lehet szokni, és sokkal-sokkal rosszabb dolgokat okoz a mellékhatása, mint a kialvatlanság. Szóval, általam működőnek talált megoldások:


1. Éjszakára TV Nickelodeon-on bekapcsolva a nappaliban. Azért gyerekműsor, hogy semmi hülye éjszakai thriller hangja ne ijeszthessen meg. Azért Nickelodeon, mert ott inkább gyerekek beszélgetnek, hülyéskednek, és nincs ijesztő zene még az animációs filmeknél sem. A TV olyan hangerőn legyen, ami csak nagyon halkan hallatszik be a hálóba.


2. Nappaliban kis lámpát égve tartok éjszaka.


3. Patikában vegyél Magnerot nevű magnézium tablettát és Kalcium pezsgőt (lehetőleg olyat, amiben nem Aszpartám az édesítőszer!) és esténként lefekvés előtt kb. 1 órával idd mega Calciumot, rágd el a Magnézium tablettát. Ez pont eléggé meg fog nyugtatni, hogy tudj aludni.


4. A háló ajtaját kicsit hagyd nyitva, hogy kintről beszűródjön a halk beszéd a TV-ből és valami fény.


5. Ha mindez nem elég (nekem elég volt), akkor további lehetőségek:


- Szerezz be egy kutyust, mert ők minden veszélyt jóval korábban megéreznek, mint az ember, tehát ha a kutya nyugodtan fekszik, akkor biztos lehetsz abban, hogy nincs semmi gond, ha pedig jelez, akkor tudhatod, hogy valaki van a közelben, de rengeteg időd van kideríteni, hogy mit jelez.

- Ha kertes / földszintes lakásban laktok, akkor esetleg költözz emeletesbe, mert az nagyon sokat levesz a szorongásból, nem tud csak úgy bárki bejönni ajtón/ablakon át.

- Gondold végig, hogy az életed elmúlt X éve alatt találkoztál-e ténylegesen kísértettel, vagy ismertél-e valakit, aki találkozott. Én nem, szóval ezt szerintem pipáljuk ki, szimplán nincs dolgod velük... ha vannak is, nem velünk szórakoznak.:)

- A legjobb védekezés a támadás. Szereld fel magad valami gázspray-vel, mert ha esetleg bármikor előfordulna, hogy bajba kerülsz, akkor használhatod, és időt nyerhetsz vele, amíg a szájba---szott betörő próbál levegőhöz jutni, meg visszanyerni a látását.

- Utolsó tanácsom: Alváshoz tehetsz be füldugót, mert akkor nem ébredsz fel minden apró zajra, és miután elaludtál, végig tudod aludni az éjszakát.


Én nagyon hosszú időn át szorongtam éjjel egyedül. Ma már nem, ha a fentieket használom. Úgy alszom, mint a tej. Remélem, tudtam segíteni.

2015. szept. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 K...László ***** válasza:
11%
Nekem is a volt barátnőm tisztára beteg volt a családi házban egyedül éjszaka. A ház másik lakásában a szüleim laknak, és attól félt, hogy átjönnek éjjel és bántják. Meg úgy a csendtől is félt. Én voltam nála panelban, és tökre zavart, hogy hallom a szomszédokat, nem tudom elhinni, hogy kettesben vagyunk, mert olyan, mintha bevásárlóközpontban lennénk. A szüleim meg attól féltek, hogy a lány beengedi a betörőket, amikor én éjszakás vagyok, és mindkét lakást kirámolják. Ezért önvédelmi fegyvert szorongatva felváltva őrködtek a konyhaablakukban egy kis tükrön át a kaput bámulva. Láttam, hogy itt mindenki beteg, vagy csak én vagyok helikopter, és elegem lett. Kitettem a csajt, a faterékkal meg nem beszélek évek óta. Elővettem a Neszójáá be stílust, és a büdös zoknim egy hétig a padlón hever, de így kellemesen érzem magam egyedül.
2017. jan. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!