Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A Budapestiek miért nézik le...

A Budapestiek miért nézik le a falusiakat?

Figyelt kérdés
Kinek mi a véleménye erről mik a tapasztalatok?
2013. ápr. 1. 11:14
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőnek teljesen igaza van, ez a jelenség van a mi környékünkön is! Valóban nem értenek a mezőgazdasághoz, de írígykedni tudnak, hogy milyen jó a vidékieknek csak kimennek az ólba és a kertbe és minden meg van.Ahhoz viszont " dolgozni " is kell!!! Nem keveset!

Az alapanyagokat ehhez meg kell venni, ami nagyon drága.

2013. ápr. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:
/.Miért nem örülsz annak hogy olcsó falun a házak?Tán beakartál költözni a városba?/Isten mencs nem őrültem meg még teljesen. És egyáltalán nem túloztam igen is sokan lejönnek falura élnek mint hal a vízben évekig.Azt hiszik itt minden megterem ingyen semmi nem kerül semmibe.Aztán a gyümölcs ott rohad a fán mert még leszedni is lusták. És igen miért ne zavarhatna hogy a szomszédomba 2 m -es gaz van mikor én munka után is kapálok.És még az én kertem is telehordja a szél gaz maggal.
2013. ápr. 2. 18:54
 33/43 anonim ***** válasza:
Mi felajánlottuk nekik a zöldbabot, hogy szedjék le és rakják el télire a mélyhűtőjükbe. Válasz- nem kérjük, mert nem éri meg.
2013. ápr. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
72%

Ha gazdag ember költözik ki akkor ez van.

Amúgy meg simán falusiak közt is van olyan hogy 2m gaz a kert végében.Szerintem amiről te ítélkezel az egy max 2 szomszéd.

Amúgy miért érdekel hogy más él mint hal a vízben?Az az ő dolguk.Ha a kertben gaz nő,az is az övéké,igaz leminősíti őket de akkor is az ő dolguk,de ha neked nem tetszik menj és kapáld fel te magad!!!Ezáltal megy tönkre a te telked mert a szomszédban gaz van és nem pázsit?

Lássuk csak miért is ocsó falun a házak ára:

-Milyen közel van a legközelebbi város annál többet ér egy telek.

-Ha jó a tömegközlekedés és könnyen eljuthatsz akárhová az is csak megnyomja a telkek árát.

-Tapasztalatból írom hogy városban a boltokban olcsóbbak a portékák,és hogy miért?Mert a nagykerek is a városban vannak és rá megy a szállítási költség,legyen szó élelmiszerről vagy ruháról vagy bármi másról.

-A munkalehetőség is sokkal gyérebb a falukban,ezért kell bemenni dolgozni a városban,és a városban pedig többet fizetnek egy csomó szakmában(a köcs ög eliteknek az irodákban mindenütt jól fizetnek a semmitevésért)

-A faluk többségében általában föld utak a menők,ha van beton út az is tré(ezt a városokban hamarabb javítják a kátyúkat)

-Azokban a falukban nincsen baj ahova mennek a turisták,valamiért.... de ott drágábbak is a házak.

Nem azért de Én is pestről költöztem ki,a kertet mikor van rá időm rendbe rakom ,mert általában reggeltől estig csak dolgozom,nem úgy mint a többi falusi aki hazamegy és tévézik vagy azt csinál amit akar vagy megy a kertbe kapálni.Tudom Én is jól ha az embernek kertes háza van ott mindig akad munka,de Te még bele sem gondoltál hogy lehet hogy valaki azért nem csinál mindent úgy ahogy te mert talán ideje sincs rá és pénze sincs arra hogy felfogadjon másokat,vagy lehet hogy nem is tudja hogy hogyan kell megmetszeni a szőlőt!Úristen!!!Én nem szoktam karban tartani a szőlőimet csak simán fel vannak futtatva,mert nem is értek hozzá csak öntözöm és leszedem.Most akkor a szomszédnak félnie kellene hogy a sorba rendezett szőlőire ez átterjed???

Itt panaszkodsz hogy nem fogadnak be a munkahelyeden,hát meg van az oka:Te vagy előítéletes és nem a többiek!A hiba benned van!Nem tudsz alkalmazkodni!Ha így állsz alapból a pestiekhez,ne csodálkozz ha nem szeretnek.van erre is megoldás!menj vidékre dolgozni!!!

2013. ápr. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:
Vidéken dolgozom a Pestiek járnak ide.És egyáltalán nem azt mondtam hogy mindegyikük ilyen csak azt hogy nagy részük. Nem rég volt feltéve egy kérdés hogy fiatalok költöztek le falura és segítséget kérnének hogy tudnának visszamenekülni Pestre.Rájöttek hogy fát kell vágni mert nincs távhő.Néha javítgatni kell a házat füvet nyírni.Már nem bírják .A jó áron eladott lakásból vettek egy kerteset kevesebbért a maradék pénz elment most meg esélyük sincs visszamenni.Mondanom se kell megoldást senki se tudott mondani nekik.
2013. ápr. 2. 22:04
 36/43 anonim ***** válasza:
79%

Akik ezt csinálják ,nyilvánvaló gyenge emberek mint a mostani emberek legtöbbje.

Pesten is vannak kertes házak ahol ugyanúgy nyírják a fűvet és a fákat.

2013. ápr. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 kovpet ***** válasza:
0%

Off: egy kis dal a témában: http://www.youtube.com/watch?v=cktx5NnBVwU


A fikázás előtt olvassátok el a hozzászólásom (#5). :)

2013. ápr. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
22%

A pestiek nem beszélnek rendesen? :)

Inkább vidéken beszélnek tájszólásokkal nem de bár?

Meg a szegediek is szegödnek mondják...Nos,ha szegednek írják,akkor miért is mondják szegödnek?

2013. ápr. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
69%
Tájszólást és a helyes magyar beszédet ne keverd össze!
2013. ápr. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
27%
Miért ne keverjem?Hisz az iskolában is azt tanítják hogy Szegedet úgy mondjuk hogy Szeged,és nem azt hogy Szegöd. Szóval a Pestiek nem beszélnek rendesen?
2013. ápr. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!