Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem akarnak a Budapestie...

Miért nem akarnak a Budapestiek vidékre költözni?

Figyelt kérdés
Én értem azt, hogy rossz beutazgatni stb... De meg lehet szokni, meg legalább az ember ismerősökkel,barátokkal utazik.De nem értem, hogy képesek 10-20 millát kiadni egy nyamvadt lakásért, ahelyett hogy vennének egy nagyon szép házat, saját udvarral. Meg vidéken barátságosabbak az emberek, mint városban.De én sosem akarok városba költözni, én vidéken akarom leélni az életemet.
2013. jan. 6. 20:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sokan vannak, akik nem akarnak Budapesten élni, de a főváros közelsége fontos számukra. Nézd csak meg a Budapest környéki falvakat, városokat, hogy felpuffadtak.
2013. jan. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek egyszerű átállni a nagyvárosi életről a kisvárosi vagy falusi életre, és ez fordítva is igaz. Én kisvárosba nőttem fel, szomszédos nagyvárosban tanultam, meg dolgoztam egy kicsit. Én is a fővárosba költöztem sajnos ott volt munkalehetőség. nekem is piszok rossz volt az átállás a nagy nyüzsgés, a zaj, a panelba kifejezetten rosszul érzem magam. Igaz ez csak egy albérlet meg átmeneti nem itt akarok megöregedni, de ameddig nincs más addig el kell itt lennem. Még fiatal vagyok 23 éves elég nehéz volt megszokni már lassan 1 éve hogy itt élek, egyedül persze, itt nem találom meg úgy a társaságot mint odahaza. De annyi lehetőségem van hogy 1-2 hetente hazatudok menni hétvégére szüleimnél elvagyok akkor meg a barátaimmal is. De legalább a munkahelyemen nem szenvedek. Egy pestinek ugyanezt átélni fordítva elég nagy baj lehet ugye aki panelban él nincs hozzá szokva a kerti munkához, meg a városi zajról átállni a hirtelen csendre és nyugalomra sem könnyű, meg ott neki furcsa lenne a vidékiek hozzáállása, meg a modora, sajnos nem egy ilyet ismerek. Sőt olyan embert is ismerek aki sosem tudta hogyan néz ki élőben egy tyúk. Hát elég szomorú is voltam. Nehogy azt hidd hogy ez olyan könnyű lenne nekik.
2013. jan. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Sokan akarnak vidékre költözni, és sok vidéki pedig Pestre. Mindkét jelenséggel gyakran találkozom. A zaklatott nagyvárosi élet helyett sokan a falvakban, kisvárosokban gondolják megtalálni békéjüket. A vidéken élők pedig abban reménykednek, hogy a nagyvárosban könnyebben kapnak munkát, jobban érvényesülhetnek. Keveseknek sikerül a váltás, de sokuk végül csalódik.
2013. jan. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

igen, marha rossz utazgatni. én összeszámoltam, majdnem 1 évnyi időm ezzel ment el az életemből, h utazgattam be a városba. pedig nem is vidéken, csak suttyó külkerületben laktam.


most beljebb élek, és egy vidéki palotáért sem adnám a lakásomat. bár megvallom, el tudnám adni annyiért, h vidéken egy egész házat megveszek belőle.


mindenkinek mások az igényei. én szeretek itt Budapesten élni, nekem ez a szülőfalum :)

azt is megértem, aki vidéken szereti a csendet, a kertet, az állatokat.

itt is vannak normális, barátságos emberek, na meg jó bulik, programok.

ha azt veszem, vidéken van egy kocsma max egy késelős diszkó. és vagy egyikbe, vagy a másikba mész, nincs több opció. itt meg ha egyik helyen gyatra a party, átmész a szomszéd utcába, és jó eséllyel megtalálod a jobb bulit.


a boltokban nagyobb a választék, olcsóbbak is az árak (mivel egymás alá kell licitálni), vannak szaküzletek.


nem zavar a zaj, a nyüzsi. jobban el lehet vegyülni, nem néznek ki csak mert nem úgy viselkedem, öltözök mint a többiek.


újév reggelén sétáltunk haza a buliból a Körúton. egyszer csak megálltam és olyan csendet hallottam mintha vidéken lennék. furcsa érzés volt. máskor a saját hangom nem hallom :) látod, innen látszik, h én megőrülnék egy vidéki kis faluban :) pontosítva: nem volt se rossz, se különösebben jó, csak nagyon érdekes. erre sztem sokáig emlékezni fogok.

2013. jan. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Nagyon is akarnak, és nagyon sokan kiköltöztek és most jönnének vissza, mert Pesten dolgoznak, reggel dugóban kell állni, ezért jóval korábban el kell indulni, délután is csúcsforgalom, buszon, vonaton tömeg, vagy meg kell várni a családtagokat. Az ideális a vidéki ház és pesti lakás, hogy ha úgy adódik, lehessen Pesten aludni.
2013. jan. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

amíg utazgatnak haza, addig ki gyomlálja ki a kertjüket?

egy gyomos kertért meg nem érdemes kiköltözni

(én letojom a gyomot)


Ha csücsülsz otthon a nyugiban, akkor nem biztos, hogy van munkád, ha a nagyvárosban dolgozol, nem biztos, hogy van nyugid.

2013. jan. 7. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Sokan inkább akarnak sajnos.Lejönnek vesznek az eladott lakás árából egy nagy házat a maradék 4-5 millából meg eléldegélnek 3 évig.Mert sokan dolgozni se akarnak mert azt hiszik itt minden ingyen van.Bevetik a kertet majd 2 m-es gazban áll mert a kapát már lusták megfogni.Mikor a pénz elfogy eladják a nagy házat és vesznek egy kissebbet a fennmaradt pénzből meg elélnek megint 3 évig.Ez egy nagyon szélsőséges példa volt de nem egy ilyet ismerek.
2013. jan. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mindegyik komiban van igazság. De azt bírom, hogy lenézik a vidékieket, hogy milyen hülyék(szerintük), aztán közben egy városi még a kakast se tudja megkülönböztetni a tyúktól. Én inkább beutazgatok 1 órát vagy másfelet, de én nem laknék pesten tuti. A buli meg a boltok miatt tényleg jobb a nagyváros, de egyébként rengeteg rossz tapasztalatom van az emberekkel kapcsolatban. Sok a bunkó, udvariatlan ember, nem csak a fiatalok között, hanem az felnőttek között is. Úgyhogy én inkább kelek meló miatt 5kor és beutazgatok, de én a vidéki életet el nem dobnám semmi kincsért se. Dehát így van, kinek melyik élet jön be. :)
2013. jan. 7. 20:52
 9/12 anonim ***** válasza:
Hát a boltok miatt nem költözök panelba egyébként sok városi ezzel indokolja az előnyöket.Mert hogy 5 percre van a bolt.Meg hogy akár éjjel is tud vásárolni ha úgy tartja kedve. Hát én soha nem vágytam arra hogy éjfélkor mennyek vásárolni.Én egy 3000 -es faluban lakom nekem is 5 percre van a bolt.Van cba coop meg egy pár maszek bolt hentes meg minden.Tescó meg 20 perc kocsival.
2013. jan. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek veled kedves kérdező, mondom ezt (sajnos)budapestiként. Alig várom, hogy legyen lehetőségem lelépni innen, ez a legnagyobb álmom, hogy ne kelljen a fővárosban leélni az életemet. Nem bírom már ezt ami itt van, depresszióssá tesz, nyugalomra vágyom. Mellesleg a nyarak is sokkal elviselhetetlenebbek itt, kicseszett meleg van...
2018. júl. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!