Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ez egyáltalán megvalósítható...

Ez egyáltalán megvalósítható időben? Hogyan kezdjem az összepakolást? Hogyan kell költözni? Van rá 2napunk.

Figyelt kérdés
A párom dolgozik és nekem kellene összeszednem a cuccokat,de azt sem tudom hol kezdjem el.Ráadásul van egy 3éves kislányunk is aki mellett elég nehéz bármit is csinálni.Egyszerűen bepánikoltam,nem tudok nekikezdeni ennek teljesen egyedül.Itt állok a temérdek holmi előtt a kislányom meg játszani akarna velem,és én meg csak fogom a fejemet,hogyan álljak neki.A párom le fogja harapni a fejemet,amikor hazajön a munkából és nem lesz összepakolva.Amikor ideköltöztünk akkor együtt csináltuk,de most én egyedül nem tudom ezt véghez vinni.Mit tegyek?
2012. dec. 27. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

- Ruhaneműt nagyméretű fekete szemetes zsákokba, és a száját bekötni.

- Papírboltból, multikból nagy doboz: konyha edényeknek, szorosan összekötve, de legalább széles ragasztóval alaposan leragasztva.

A dobozra piros filccel írd rá, hogy törékeny!

- Ugyanilyen dobozokba rakhatod, a cserepes virágokat, ill. a fürdőszobából, konyhából a tisztító-szereket

- Könyveket kisebb méretű papírdobozokba, vagy kisebb méretű fekete zsákokba és alaposan átkötve, a rakodók bele tudnak kapaszkodni. Ebből sokat egy kupacba ne rakj, mert oltári súlya van, nehéz lesz cipelni.

- Ágyneműt, amiből reggel kibújtatok, hajtsd bele egy nagy plédbe, benne a hálóing, pizsama, plusz esti fürdéshez összerakva egy neylon-zsákba a törölköző, fürdősampon, szivacs. Ezt alaposan összeközöd, és amikor este az új helyen kibontod, már a fürdési kellékek is ott vannak a kezedben.

2012. dec. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Vond be a kislányod! Játsszatok olyat, hogy átköltöztetitek a ruhákat zsákokba, vond be a pakolásba őt is.

Amikor üvegeket pakolsz, adj neki újságokat, és ő azokat adogassa neked, te meg így tudsz csomagolni.


Az a lényeg, hogy ne aggódj! Legrosszabb esetben utolsó éjszaka sokáig pakoltok, de meg lehet oldani. Álljatok neki és csináljátok, estére majd látni fogod, ahogy fogynak a holmik, akkor te is nyugodtabb leszel.

2012. dec. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha van babafürdető műanyag kád, lavor, akkor azt hagyd meg: egy fekete zsákot fektess bele, majd a hűtőből az utolsó percben amiket kiszedel, a zsákba dugdosd bele = a zsák egyik oldala béleli a kiskádat, a másik oldala védi a belerakott kaját. Persze, amit lehet, egyetek meg előtte, ha főtt kaja maradék, akkor az ne lábasban, fazékban, hanem lezárható dobozokban legyenek.

A hűtőt a költözés legvégén húzd ki, és az új helyen akkor legelőször kerül le a kocsiról, és abban a percben tudod is a kaját visszapakolni.


Persze, jó lenne, ha a kicsi lányodat most erre a pár napra (legalább napközben) valaki felvállalná, mert valóban nehéz haladni, másrészt nem foghatod örökké a kezét, és a nagy felfordulásban esetleg valami baja lehet (felbukik valamiben, vagy akármi hasonló) nem hiányzik, hogy még az orvoshoz is szaladnotok kelljen. Talán egy szomszédasszony, vagy a kislányod játszópajtása, esetleg nagyi.

2012. dec. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

most láttam a kérdésedet

sikerült összepakolni?


eléggé butus a párod -finoman szólva, hogy otthagy egy 3 éves gyerekkel ezzel a feladattal.

(3 éves gyerek adogasson üvegeket ???!!!)

2013. jan. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én is kicsi voltam, amikor költöztünk (3-4)

anyu megkért, hogy a szemétlapáton lévő szemetet tegyem a szemetesbe.

Ami már nem volt a helyén a konyhában.

Azt meg nem vettem észre, hogy az előszoba közepén van. Szépen kikerültem, és levittem az udvarra a nagykukához (a lakást nem hagyhattam el egyedül), majd bele estem, mert nem értem föl, egy bácsi segített belelökni a szemetet. mentem haza nyakig porosan, anyu meg frászt kapott, hogy hol a csudában jártam ??!!!

2013. jan. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok.:)Sikerült a költözködés.Jó ötlet volt a gyerekkád a hűtős kajáknak,és vettem zsákokat is a ruháknak.A kislányom teljesen fel volt dobódva,nagyon tetszett neki ez a csomagolgatás.A poharakat adogatta én meg újságpapírba csomagoltam őket.Kicsit féltem nehogy összetörjön valamit,de óvatosan adogadta nekem.Hajnali 2-kor is pakoltunk ,persze akkor már a férjemmel,de kissebb hiányosságokkal elkészültünk mire jöttek a költöztetők.Eddig azért nem jelentkeztem,mert a kipakolás sem volt túl egyszerű.Most már rendeződnek a dolgok,minden szépen a helyére kerül.Köszönöm a sok jó ötletet!
2013. jan. 10. 16:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!