Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A Budapestiek miért nézik le...

A Budapestiek miért nézik le a falusiakat?

Figyelt kérdés
Kinek mi a véleménye erről mik a tapasztalatok?
2013. ápr. 1. 11:14
1 2 3 4 5
 1/43 anonim válasza:
23%
Én falusi vagyok.Okuk nincs rá, szerintem a falusiak intelligensebbek, műveltebbek és többet tudnak a világról, természetesebb körülmények közt élnek.Persze a fővárosiakat sem kell egy kalap alá venni...
2013. ápr. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
88%
Miért lenézik?
2013. ápr. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Szerintem igen .És sokszor azt veszem észre tőlük(Pesti munkatársaim) hogy egyáltalán még hogy tudunk mi létezni olyan körülmények között hogy nincs 3 percre bolt.És hogy lehet úgy élni hogy éjfélkor nincs hol sört venni.
2013. ápr. 1. 11:51
 4/43 anonim ***** válasza:
56%

"szerintem a falusiak intelligensebbek, műveltebbek és többet tudnak a világról, természetesebb körülmények közt élnek"


És még mi nézzük le a falusiakat? :D


Amúgy az tény, hogy a fővárosban több lehetősége van az embernek tájékozódni. Internet, több TV, több rádió, több újság, koncert, könyvtár, rendezvény, klub, változatosabb csoportok, több ember. Megannyi olyan dolog, amihez a faluban csak neheze(bbe)n lehet hozzáférni, és segíti, hogy az ember tájékozódottab, műveltebb, inteligensebb legyen.

De ettől ez még nem indok, hogy lenézd a másikat...

2013. ápr. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 kovpet ***** válasza:
88%
Én egész életemben itt Budapesten éltem, itt is születtem (már a szüleim is itt születtek), de nem nézek le senkit a lakóhelye miatt. Én csinálok rosszul valamit? :)
2013. ápr. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
72%

11.53-as

El vagy egy kicsit tévedve, internet használat, több tévé több rádió Budapesten? Miért vidéken ez nem tejesíthető?

2013. ápr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
89%

"Amúgy az tény, hogy a fővárosban több lehetősége van az embernek tájékozódni."


"Internet,"

Ez van vidéken is. A legkisebb faluban is... Ugyanazt a UPC-t nézem egy 1000 fős faluban, mint te Budapesten.


"több TV"

Szintén akárhol akármennyi elérhető.


"több rádió"

Internet.


"több újság"

Bármelyik megvehető/előfizethető vidéken is. Maximum a metrós újság nem, de annak tartalma úgyis benne van a többi szennylapban, ha az ember arra vágyik.


"könyvtár"

Tény, hogy falvakban nem mindenhol van. De lásd: Internet.


"rendezvény, klub"

Ez tényleg több van. És bár a vidékiek nem mindig szívesen látott vendégek, attól még elmehetnek a "nagy" Budapestre egy-egy rendezvényre. A budapestieknek sem ártana néha 1-1 vidéki rendezvény, és most nem EFOTT-ra meg Soundra gondolok.


"változatosabb csoportok, több ember"

A változatosabb csoportok még csak-csak jók, de a több ember nem feltétlen.


"Megannyi olyan dolog, amihez a faluban csak neheze(bbe)n lehet hozzáférni, és segíti, hogy az ember tájékozódottab, műveltebb, inteligensebb legyen."

A tájékozottság, esetleg a műveltség még igaz is lehet. De hogy az intelligencia a fentieken múlna? Legfeljebb egy nagyon kis részben. Ha jól gondolom intelligensnek tartod magad, mégsem vagy tisztában, hogy mi érhető el vidéken (is) és mi nem. Hidd el, hogy meglepődik mindenki, aki kijön a betonból, körülnézni a világban. Mert az igazi világ a városhatáron túl van...

2013. ápr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
65%

12:21!

Nyíregyházán születtem, fél családom a környező szabolcsi falvakban él máig, tudom, miről beszélek. Nem véletlen írtam azt, hogy "nehezebben" érhetőek el ezek. Elérhetőek, de nehezebben, és ez a lényeg. Azt vállalom, hogy egy Sopron környéki faluban másak a lehetőségek, mint mondjuk Tiszaszentmártonon, de nem egyenlőek a feltételek falun (főleg egy keleti falun) és a fővárosban.


Legyen az azért, mert nincs infrastruktúra (mert van még olyan falu, ahol nem elérhető a szélessávú internet), vagy mert olyan drága, amit nem lehet falusi átlagfizetésből előteremteni. De pl. ismerősöm nagymamája tanyán él, ott a mobil térerő is olyan gyenge, hogy a mobilnetet csak kínkeservesen lehet használni, folyamatosan megszakad. És ha nincs szélessávú interneted, nem tudsz rádiót hallgatni, se TV-t nézni a neten. És sok olyan adó van, ami csak Pest környékén fogható rádióval.


Nem minden könyv elérhető az interneten, képernyőn olvasni meg nem ugyanaz, mint könyvből (az én szemem például megfájdul egy idő után tőle). Egyszerűen nehezebben beszerezhető, fogyasztható a könyv vidéken.


Rendezvények: nem mindegy, hogy felülsz a buszra, és 20 perc múlva leszállsz a múzeumnál, a koncert, a rendezvény, a klub helyszínén, vagy kocsiba ülsz, autózol egy órát, majd utána megint egy 1 órát haza, közben pedig parkolót keresel, stb... Nehezebb, kényelmetlenebb ezt megoldani vidékről.

Azt meg nem tudom, hol tapasztaltad, hogy a "vidékiek nem szívesen látott vendégek". És igazad van, hogy a pestiek is mehetnének vidékre, nem csak a fővárosból áll a világ - ezzel én nem vitatkozom.


A több emberben pedig biztos, hogy igazam van: ha 5km2-en 10.000 ember él az mindig is több, mintha 200 élne ott. Ez a népsűrűség. ( [link]


Gondolkoztam az előző kommentemnél, hogy az intelligenciát is leírjam a műveltség mellé, mert tudom, hogy ingoványos terület. Azért tettem meg mégis, mert az intelligencia a gyermekkorban fejlődik ki, és ahhoz fontos, hogy változatos ingerek érjék a gyereket. Ez viszont sok esetben nem elérhető egy szegényebb falun a lehetőségek miatt.

2013. ápr. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
52%

Én Pesti voltam,aztán költöztünk falura.

Saját tapasztalatom:

-Pesti emberekkel jobban kijövök

-Iskolában nem ment jól a beilleszkedés,ugyanúgy mint a többi kiköltözöttnek.

-Lakni szeretek itt de utálok mindenkit,illetve nem utálok mindenkit csak senki sem fontos számomra itt a faluban,kivéve azt a barátomat aki szintén pesti származású.

-Pesten minden sarkon kocsma,bolt,diszkó,ott nincs olyan hogy szombat este kimész és nem találsz programot.

-Pesten jobban pörög az élet és ez az emberek járásán is észrevenni mert mindenki siet,pedig 3percenként van villamos is meg busz is reggel.

-Pesten az emberek illetlenek,de nem bunkók.de ez köszönhető annak hogy sokan élnek egy helyen,itt falun meg kevés a lélekszám és mindenki köszön mindenkinek.Számomra érdekes volt mikor kiköltöztünk.

-A pesti nők jobbak,szebbek ,igényesebbek-ezt nem a plázacicákra gondoltam.

-A falusi embereknek fontos az hogy mit gondol róluk a szomszéd,sőt ha lehet pletykálnak is előszeretettel,és egymással sunyik és rosszindulatúak(itt a környéken szépen felnyomják egymást a szomszédok)-Pesten ilyennel nem találkoztam.Ilyen Pesten max a panelproliknál van,mert ott szó szerint még a kakálás is áthallatszik a falon :)

Én lakni falun jobban szeretek,de szórakozni dolgozni ha lehet bejárok Pestre.

Szóval ha le is vannak nézve a falusiak,a falusiak ugyanúgy lenézik a városiakat,ezzel felesleges foglalkozni,mert mindenki úgyis azt hozza ki az életéből ami jó neki és xarni kell mások véleményére,és békén kell hagyni a másikat.

2013. ápr. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
87%

ma 12:21

saját tapasztalat:Vidéken kevesebbek az elérhető dolgok.

Nehezebb munkát találni,nehezebb elintézni mindent,sok helyen a közlekedés is siralmas(gazdagok úgyis kocsival mászkálnak).

itt most az internet és a rádió rossz példa volt,de a város sokkal jobb minden szempontból.Falun csak lakni jó és kész.

2013. ápr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!