Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A Budapestiek miért nézik le...

A Budapestiek miért nézik le a falusiakat?

Figyelt kérdés
Kinek mi a véleménye erről mik a tapasztalatok?
2013. ápr. 1. 11:14
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
13:43! Ha jól veszem ki, akkor te valahol Pest közelében élsz, ami inkább a pesti életmódhoz hasonlít, és nem pedig egy Csongrád melletti kis faluéra...
2013. ápr. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
55%

# 18/20 ma 14:00!

Ez ugyanúgy igaz lehet a városi emberekre is.

És néha nem ért ha az ember ki is tud kapcsolódni,mert a sok munka is tönkre teszi az embereket.

2013. ápr. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:

Vonattal 1óra 10 perc ami nem is vészes.Kocsival 40perc motorral 20 perc :)

Én Pesten nőttem fel és költöztünk ki,szóval Én legalább tudom hogy miről beszélek!

2013. ápr. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
59%

17-es vagyok.

Nem, nem Budapest közelében élek, jobban mondva 50 km-re lakunk.


20-nak.

Látom, nem érted a lényeget.

Nem csak borsodi kis falvak vannak, ahová jár 3 busz naponta, és szevasz. Vonat pl. 30 percenként indul, busz is naponta többször.

Ezen kívül akinek kocsija van, gyakorlatilag percek alatt a megyeszékhelyen van, Pest 30 perc.


Nem csak ez a két véglet van. Vannak fejlett, jó infrastruktúrával ellátott falvak. Pl. én csak aludni járok haza, a megyeszékhelyen töltöm a napjaim nagyrészét, itt dolgozunk, szórakozunk, stb. De a színházon és a mozin kívül semmi nincs, ami helyben ne lenne. Szemben a könyvtár, két percnyire van minden, sokat nem is lehet kistelepülésen kutyagolni. :)


Ahogy írtam: Budapest se egységes. Igenis van olyan kerület, ahol szegény, lecsúszott emberek laknak, két utcával arrébb meg naponta jár a bejárónő a kiskastélyba.


Budapest egyik végéből a másikba több idő elvergődni, mint a szomszéd megyébe, ezen meg kár is vitatkozni.

Attól, hogy te jössz-mész, a többség nem ilyen.

Nem nagyon érdekel a szerecsenmosdatás, mivel a munkakörömből adódóan naponta más-más területet hívunk. Kerületen belül nem mozdulnak ki, mert "messze van", szomszéd kerületbe kizárt, hogy átjárjanak.

Látom az ismerősöket is, hogy átmennek két utcával odább dolgozni, hazafelé beugranak a sarki boltba, a másik sarokra járnak szórakozni, és hetekig el se hagynak egy zsebkendőnyi területet.

Pont azért, mert Pesten minden kéznyújtásnyira van. Ha van pub a földszinten, minek menne a másikba?

És igenis nyögvenyelősen mozdulnak ki, pl. húsvétra se hajlandóak kitenni a lábuk, mert A. rossz idő van, és mit tudnak csinálni vidéken? (Mondjuk beszélgetünk), B. messze van, és most nincs erre idejük.

Bezzeg ha nekik kell valami, akkor "úgyis jöttök Pestre, beugrotok" vagy "egy óra múlva talizunk a Balázsnál".


Ja, még egy orbitális röhej: két utcából áll a falu, és ki kell menni értük az állomásra, mert nem találnak ide.

Nekik mi sem természetesebb, hogy bemondják a címet, és kapásból odatalálunk, vagy körbeutazzuk a fél várost, valahol elválunk, és szevasz. Egyértelmű, hogy visszatalálunk a pályaudvarra, még ha át is kell szállni egyszer-kétszer. Nekünk mégsem gond, merre induljunk.

Az állomásról látszik a házunk, de ők el fognak tévedni!


Az erdőben meg pánikrohamot kapnak, hogy úúúristeeen, hát eltévedtünk! Azt se tudják, merről indultunk. :) Jól meg lehet őket sétáltatni.


Pesten több dolog van, ami itt nincs: kosz, szmog, kutyagumi lépésenként, vizeletcsíkok a járdán, és galambürülék centi vastagon. Ezeket ki nem állhatom.


Ja, és "természetesen" egyik Budapesti lenézi a másikat: a budai a pestit, a gazdag a szegényet, stb.

Ahogy egyik vidéki is a másikat: a városi a falusit és vissza, a jó helyen lakók az elmaradott helyen élőt, stb.


Ez nem földrajzi kérdés. Ilyenek az emberek.

2013. ápr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
60%

Én pesten nőttem fel.

2 véglet van húsvétkor:Aki elbújik és otthon marad,a többiek a nagyrésze aki ilyenkro elmegy a rokonokhaz akár vidékre is és nem kell értük menni az állomásra mert nem nem csak szőke lányokról beszélünk! :)

Akinek pedig gondja van a címek kitalálásával annak tökmindegy hogy hol nő fel mert ugyanolyan bal.... marad,és elég sok ilyen ember van még vidéken is.Eszembe is jutott hogy pesten másképp és jobban vezetnek az emberek mint vidéken ,ez lehet azért mert a nagy forgalomban több rutint szerez az ember.A másik pedig egy csomó embert ismerkek akik nem pesten csinálták a jogsit és nem is mernek pestre menni kocsival mert eltévednek,stb.Én elégsokfelé jártam,még a budai oldalról is kivan táblázva hogy merre kell menni mundjuk az m2 vác hont irányába,de aztán lehet hogy csak nekem ilyen marha egyszerű.

"Az állomásról látszik a házunk, de ők el fognak tévedni!"-ehez csak annyit fűznék hozzá ha szőke lányokat hívsz át magadhoz,amúgy is illik értük kimenni,meg ha tényleg látszik a házad a vasútról akkor miért is vagy lusta értük kimenni?Most akkor hogy van ez? :)

A Budai és Pesti oldalról nincsen nagyon lenézés sem mert ugyanúgy város,igaz Budán laknak a gazdagok,politikusok ,meg aki oda született.

Ami a kutyapiszkot illeti ,már nem mindenhol van ez így.És falun ezt még össze sem szedik.Ami a pisit illeti előfordul,merthát a sok hajléktalannak meg részegnek is ki kell menni valahová :) Nálunk mondjuk a van kis váróterem ami nyitott,akárhányszor kitakarítják ,mindig oda be hugyoznak be szrnak ami űbergáz hiszen a sinek túloldalán erdő van,és azokat a piszkokat nem kutya csinálta és falu és évente talán egyszer kitakarítják (talán).Pesten legalább vannak utcaseprők akik időközönként rendet raknak.

Lehet fikázni Pestet,a faluk sem különbek(kívéve ahol gazdagok vannak).

2013. ápr. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
58%
Igazából a magyar emberek nagy része szerintem mindig az ellentétet keresi valakiben. Budapest vs. vidék, szegény vs. gazdag, az emberek a saját szomszédjukat utálják...egyszerűen mindig utálni kell valakit, ez úgy néz ki része a magyar mentalitásnak.
2013. ápr. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
71%
Meg alapból nincs ilyen hogy "a budapesti" meg "a falusi", tekintve hogy mindkét kör elég nagy, és eltérő, és beletartozik a milliárdos, meg a kisnyugdíjas is, meg úgy még millió ember, akik mind másképp gondolkoznak.
2013. ápr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:
14:12-es-nek/És személyem szerint a vidékiek nem befogadóbbak a pesti emberrel szemben./ Tudod miért van ez? Mert 10-fővárosi családból 5-6 csak azért jön le mert 15 milláért el tudja adni a lakását itt meg feléből vesz egyet a maradék pénzt kb 2-3 év alatt feléli mert persze dolgozni nem dolgozik .Jó esetben 1. évben felszántatja a kertet és beveti csak arra nem gondol hogy azt kapálni is kell majd két hónap múlva két méteres gaz van a kertben. A szél meg hordja a gaz magját a szorgalmasan dolgozók kertjébe is. Még arra sem képesek hogy lekaszálják a gazat.De mikor a pénz elfogy gyorsan eladja a házát persze áron alul hogy minél előbb pénzhez jusson majd a pénzből vesz egy romhalmazt és a fennmaradó összegből kihúzza újra 1-2 évig.A legutolsó ilyen szomszédom egy kb 13 millát érő házat 1.5 ért adott el plusz kapott egy romos vályogházat.Most talán már dolgozik úgy kb 7-8 év alatt rájött hogy falun is dolgozni kell mert ide is küldenek sárga csekket.Most a fővárosi lakásból eljutott a falu legutolsó utcájának a legutolsó házába.
2013. ápr. 1. 17:06
 29/43 anonim ***** válasza:
69%

Még nem tapasztaltam, hogy lenéznének, bár, mivel egy fővárosit sem ismerek, ezért talán nem kell csodálkozni ezen.

Nem tudom, ez mennyire jellemző, bár az értelmes réteg nem néz le senkit azért, mert nem Bp-n lakik, hanem Mucsaröcsögén. Akkor is, ha a fővárosban több lehetőség van.

De azért a falusi életnek is van jó oldala, nem csak rossz. Nem vagyunk annyira kiszolgáltatva az áraknak, mert míg aki egy 4. emeleti panelban lakik, kénytelen megvenni a boltban a husit, meg a zöldséget, míg egy falusi, ha megtermeli (ami a 4. emeleten nehezen lenne kivitelezhető), nem kényszerül megvenni a Tescoban a kétes eredetű husit, meg a fonnyadozó zöldségeket. Így van a mostani biomániával is, biopiacra járnak biotojásért meg biogyümiért, és ez milyen jó. Tényleg nagyon jó, de nekem ezért nem kell biopiacra járnom, mert a nagyszüleimtől kapjuk a kapirgáló csirketojást, és a hátsókertben fincsa, egészséges gyümi terem. Ezt nagyon szeretem abban, hogy vidéken élek.

2013. ápr. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező!

te most ezen vagy kiakadva hogy a pesti lakást eladják?Majd nem csinálnak semmit mikor beköltöznek?Meg hogy nem dolgoznak?

Mi építkeztünk.Mi még mindig a banknak fizetjük a pénzt,mert az amiért eladtuk akkoriban a házat pesten abból nem lehetett kivitelezni a házunkat.A kerti munkával egy picit elnézőbbnek kell lenni mert aki pesten nőtt fel az még kapát sem látott de az ilyeneknek örülni kell mert a szomszéd Józsibácsi a szabadidejében plusz pénzért munkához jut.

Amit erről a költözésről leírtál ,ez így picit alaptalan.A szomszédaid tuti léhűtők és gazdagok is voltak,mert senki sem csinálja azt hogy elköltözik valahová csak azért hogy ingyen éljen egy darabig majd tovább álljon.Itt a környéken ezt az általad leírt jelenséget cseppet sem lehet tapasztalni!!!Ha meg még is akad ilyen az emberileg selejt és meg is érdemli ha megszívja.Miért nem örülsz annak hogy olcsó falun a házak?Tán beakartál költözni a városba?

2013. ápr. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!