Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A Budapestiek miért nézik le...

A Budapestiek miért nézik le a falusiakat?

Figyelt kérdés
Kinek mi a véleménye erről mik a tapasztalatok?
2013. ápr. 1. 11:14
1 2 3 4 5
 11/43 anonim válasza:
62%

mert aluliskolázott, egyszerü népeknek tartják őket... akiknek nincs igényük hogy lépést tartsanak a modern világgal...


A lenézés részét nem értem, -márha tényleg igy van- de azt hogy annak aki hozzászokott a városi kényelemhez, és nem birná már nélkülözni... és ezt kivetíti a falusi létre, azt megértem...

2013. ápr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:
Az 1. vel nem értek egyet az inteligencia és műveltség nem azon múlik ki hol lakik.Tudatlanok és bunkók vannak mindenhol . Meg még annyit hogy már más is tett fel hasonló kérdést és az soha nem marad ki a válaszok közül hogy Pesten van színház.Akkor miért állami segítséggel működnek ha annyira mindenki oda jár dugig kellene lenniük állandóan.
2013. ápr. 1. 13:10
 13/43 A kérdező kommentje:
/mert aluliskolázott, egyszerü népeknek tartják őket... akiknek nincs igényük hogy lépést tartsanak a modern világgal.../Hát épp ezt kérdeztem miért ez a kialakult vélemény?
2013. ápr. 1. 13:13
 14/43 anonim ***** válasza:

""Internet,"

Ez van vidéken is. A legkisebb faluban is... Ugyanazt a UPC-t nézem egy 1000 fős faluban, mint te Budapesten. "

1300 fős faluban lakok -Kerekharaszt, Hatvan mellett közvetlenül- , Internet:

T-Home 2 megabittel szaggat;

Kábeltévé nem volt;

Műholdas tévé van;


Két éve bekábelzte a falut a HFC, azóta viszonylag jó -4-10 Mb/s-es- net van, és hozzá kábeltévé, de elég drága.

2013. ápr. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
65%

Hát az iskolákkal kapcsolatban ,pesten több lehetőség van,ha tovább akarsz tanulni.

Én azt mondom hogy azért vannak ilyen vélemények mert a falusiakat az érdekli hogy mit gondolnak róluk míg a pestiek a saját szomszédjaikat is le szrják.

De ez az alul iskolázottság is nagy baromság,mert vidéken is vannak ugyanúgy jó és rossz tanulók.

Ha pesten laksz az összes múzeumot megnézed úgyis,mindeig van hova menned szórakozni,az emberek a bulikba nem balhézni járnak,nem úgy mint falun-ez is egy érdekes jelenség.Na jó pesten is van kivétel mert ott vannak a huligánok.de az a lényeg ha elmész valahova pesten bulizni ,oda azért mész hogy jól érezd magad és nem azért hogy belekössél mindenkibe és jaszkarizz.(mellesleg pesten mindig is jobb bulik voltak mint bárhol máshol-ez köszönhető annak is hogy minden stilusnak megvan a maga nagy köre )

2013. ápr. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:
Az élet legjelentősebb dolgai mint látom a buli meg a discó gondolom az összes múzeumot is végigjártad két buli között.Végre megvilágosodtam azért jó a fővárosban mert sok a discó.
2013. ápr. 1. 13:41
 17/43 anonim ***** válasza:
100%

Látom nincsenek fokozatok. Bp-en és az elszegényedett zsákfalvakon kívül van ám más is...!

Falun élek. Van netem, tv csatornák százai (nem is értem, hogy van szükség ezekre a műveltséghez), járunk moziba, színházba, múzeumba, előadásokra. Van könyvtár, bolt, normális (beülős-beszélgetős-biliárdozós) kiskocsma. Meg bálok, szülői munkaközösség, nyugdíjasklub, néptánc, majorett, sportolási lehetőség: sárkányrepülés, sziklamászás, barlangászat, búvárklub, tájfutás, lovaglás, felsorolni se győzöm. Rengeteg program elérhető és hamarabb ott vagyunk, mint a pesti ismerősök a munkahelyükön.

Vannak megyeszékhelyek, vidéki városok, nagyobb községek, kisebb falvak. Nincs két egyforma település.

Ahogy az se mindegy, hogy Csepelen laksz vagy Óbudán, de egy kerületej belül is vannak hatalmas eltérések.


A legnagyobb eltérést abban látom, hogy a pesti ember nem mobil. Mivel minden közel van, már a szomszéd kerületbe se szívesen megy át. Vidékre egy évben egyszer "kirándul". Sokan akár évekig el se hagyják a fővárost, mert minek.

Addig mi vidékiek felugrunk Pestre, mert közel van. Átmegyünk a szomszéd városba, mintha hazajárnánk. Nekünk nem távolság 10 km, nem sok 30 perc vonattal utazni.


Jól látszik azon, hogy sok pesti ismerős évekig erre se jár. Messze van. (30 perc vonattal). Ugyanezt az utat naponta megteszi 50 ember, mert bejárnak innen dolgozni. Nekik Pest közel van.

Ugyanezek a pesti ismerősök egy órát BKV-val zötyögnek be melóba, és képesek 4 átszállással "elugrani" plázázni.

2013. ápr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%
A vidéki embernek , hogy megélhessen nem csupán a bulizás jár a fejében.Ahhoz, hogy megélhessen nagyon sokat kell még otthon dolgoznia. Ezt azért írom, mert a kérdés nem csak a fiataloknak íródott!
2013. ápr. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:
A 17 es válasz tetszik a legjobban nálunk itt falun ugyan ezek a dolgok megvannak .Bár garlangászni és sziklát mászni nem lehet.Valószínűleg azért mert az alföldön egyik sincs.
2013. ápr. 1. 14:07
 20/43 anonim ***** válasza:
32%

"Vidékre egy évben egyszer "kirándul" "

te már csak tudod ha vidéken nőttél fel!

Én míg pesten éltem ,életemben nem voltam annyit kirándulni míg akkor.És nem csak évente egyszer.Minden hónapban legalább egyszer.

Ami meg a szabadtéri programokat illeti,lehet hogy a faluk előnyben vannak mert van a szomszéd tanyán lovarda.manapság oda is csak azok járnak akiknek pénzük és idejük van rá.

Pesten fel van pörögve az élet,nem abból állnak az emberek hétköznapjai hogy beülnek a tv elé.Ez mondjuk emberfüggő,mindenütt akadnak aktívabbak és lustábbak is.A lényeg pesten több idő jut az embereknek a szabadidőre,mert hamar a melóban vannak,hamar bevásárolnak,stb stb a szomszéd kerületekbe is szívesen átmennek ha arra van dolguk és még hamar is ott vannak míg egyes falukban van naponta 3 volánjárat(reggel,délben,este),de a jobb esetekben is óránként jönnek vonatok,szal ha csak megyek valamiért a "szomszéd városba" ami 20 perc vonattal és 15km ezért kifizetek 700ft-ot elmegy egy csomó időm azzal hogy utazok(szeretek utazni),pedig akad mindig mit csinálnom és ilyenkor az idő lényeges.Pesten veszel egy havi bérletet ami olcsóbb mint a máv bérlet vagy volán és nem kell állandóan a késések miatt parázni,mert tényleg sokszor és gyorsan közlekednek a pesti járatok(kivéve mikor ki gyullad a metró :) )

Lehet itt fikázni a Pestieket,nos mindenki ott él ahol szeret,mindennek van előnye és hátránya.

És személyem szerint a vidékiek nem befogadóbbak a pesti emberrel szemben.

2013. ápr. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!