Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A férjemnek az a mániája,...

A férjemnek az a mániája, hogy csak akkor szabad szellőztetni, ha épp nem fűtünk. Szerintem meg forditva. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Jól szigetelt házunk van, kazánfűtéssel. Ha nincsenek extrém mínuszok, akkor csak délután gyújtunk be a kazánba. Igy napközben 19-20, este pedig 21-23 fok a hőmérséklet. Én szivesebben szellőztetnék akkor, amikor 23 fok van, hogy csak 20-21-re hűljön le a hőmérséklet, de a férjem szerint akkor gazdaságos szellőztetni, amikor nem fűtünk - akkor viszont lemegy a hőmérséklet 18 fokra, ami már kellemetlen. A fűtési rendszer nem hőszabályozós, tehát nem úgy van, hogy addig fűt, míg el nem éri a beállitott hőmérsékletet, szóval attól nem fog jobban fűteni a kazán és több fa fogyni, hogy kinyitottam az ablakot. Kinek van igaza?

2013. márc. 17. 12:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
hú ez így első olvasásra,is összetettebb,annál ,hogy egy szóval meglehessen válaszolni : Neked / Párodnak
2013. márc. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem is akkor kell szellőztetni amikor fűtőtök. Neked van igazad.
2013. márc. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem meg tökmindegy, télen úgy kell szellőztetni, hogy naponta 2x-3x kinyitjátok az ablakot 1-2 percre. Nem pedig órákra hogy teljesen kihűljön a lakás.
2013. márc. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Mi reggel szellőztetünk kb. 5-10-15 percet, aztán aznapra elég.
2013. márc. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Dejó, hogy nem csak mi veszekszünk ilyenen! :D ... Mi úgy eggyeztünk meg ( persze hogy senkinek se legyen igaza ) hogy közvetlen akkor szellőztetünk amikor befűtünk. Így ha le is hűl a lakás.. Akkor 5-10 perc múlva már jön a meleg! :)
2013. márc. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

"attól nem fog jobban fűteni a kazán és több fa fogyni, hogy kinyitottam az ablakot."


Ez így, ebben a formában nem igaz. Mivel szellőztetéskor hőt eresztesz ki az ablakon, és a hő nem a semmiből lesz hanem fából, így tkp. az udvart fűtöd a fával, ami (hő)veszteségként könyvelhető el. Ez pedig független attól, hogy hőszabályzós-e avagy sem a kazánotok.


Egyébként pedig:

Minél nagyobb a hőkülönbség két térrész között, annál gyorsabb kezdetben a hőátadás közöttük. Vagyis minél melegebb van a szobában, annál intenzívebb a hőáramlás, vagyis adott idő alatt annál nagyobb mennyiségű hőt veszít. Nagyobb veszteséghő - több energia - több tüzelő.

Ezt ellensúlyozhatja az, hogy az intenzívebb hőáramlás miatt gyorsabban cserélődik ki a szoba levegője, vagyis rövidebb ideig tartó szellőztetéssel tudod kiszellőztetni a szobát.

2013. márc. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
Reggel delben es Este is 5. perce kell szelloztetni,mindegy hogy milyen a homerseklet
2013. márc. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 TappancsMancs ***** válasza:
78%
Ha szellőztetéskor megy a fűtés akkor arra az időre a fűtés egy részét is kiszellőztetitek az meg ha nagy a lakás vagy ház maniba kerül. Ha gyorsan felfűt a rendszeretek érdemesebb közvetlenül utána bekapcsolni és ezzel kicsit spóroltok.
2013. márc. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%

Mi mindig szellőztetünk ha úgy érezzük elfárad a levegő oda

bent .Ez egy pár perces ajtó ablak kinyitásból áll .

Csak a levegő cserélődik,és nem áthűtve minden .A friss levegő pillanatok alatt ugyan olyan hőmérsékletű lesz .

Ez a fűtési számlára nincs befolyással .FF vagyok,de neked van igazad .

2013. márc. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 TappancsMancs ***** válasza:
36%

"Ez a fűtési számlára nincs befolyással."


A téli szellőztetés már hogy ne lenne hatással a fűtési számlára? :) A kinti hideg és a szellőztetés idejével arányosan. Max egy egy gyors szellőztetés nem feltétlenül tűnik fel a számlákon.

2013. márc. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!