Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen nehéz találni...

Tényleg ilyen nehéz találni egy normális albérletet?!

Figyelt kérdés
Albérletet keresünk a párommal egy hete. Eddigi tapasztalataim azt mutatják, hogy igazán senki nem akarja kiadni a lakását, vagy kamuhirdetést adnak fel, vagy nem fedi a valóságot az ami a hirdetésben van. Eddig 3 lakást néztünk meg, az első 35nm-esnek volt hirdetve, kb. 24 volt, mint egy kutyaól. A másodikat megnéztük, közöltük, hogy kivesszük, erre "hát jön 5 perc múlva egy komoly érdeklődő még neki megmutatnám", persze, hogy ő kapta. Az utolsónál a jelenlegi bérlőnél voltunk, eldöntöttük, hogy tetszik, abban a pillanatban felhívtam a tulajdonost, és közöltem, hogy kiszeretnénk venni, erre közli, hogy 2 nap múlva megy egy komoly érdeklődő, és neki még megmutatná, úgyhogy ő még semmi biztosat nem tud mondani. Mondtam neki, hogy de mi teljesen komolyan gondoljuk, és akár azonnal kivennénk. Nem, nem ő még megmutatja másnak. Egy szó mint száz, az eltelt egy hét alatt azt látom, hogy senki nem akarja igazán kiadni a lakást amit hirdet... Mi számít komoly érdeklődőnek? Az aki azonnal azt mondja, hogy kell, az nem? Minden ismerősöm aki albérletben lakik, az elsőbe, de max a másodikba beköltözött mert kivette. Csodálkoznak is mikor mondom, hogy ez van... Nektek mi a tapasztalatotok?
2013. febr. 19. 22:09
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Mi számít komoly érdeklődőnek? Az aki azonnal azt mondja, hogy kell, az nem?"


Hát nem tudom...

Kérdező hátha elárulja, hogy szokta-e a telefonba mondani:)


Egyébként szokták telefonba, látatlanul mondani:) Nem is kevesen:)

Március elsejével kiköltözik a jelenlegi bérlőm:( Úgyhogy kezdhetem én is a dolgot előröl. Megint mennyi hülyével kell majd megbirkózni....

2013. febr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Nem szoktam a telefonban ilyet mondani, hogy "oké akkor kivennénk azonnal" :) Bevallom gondoltam rá, de mivel az egyik hozzászóló is mondta, hogy komolytalannak tűnik, szerintem is az. Nem iszunk, nem dohányzunk, nem tartunk tivornyákat (27-30 évesek vagyunk), dolgozunk, és nincs kisállatunk... Amit tegnapra ígértek bemutatásra, elnapolták, mondván, hogy ma jön egy komoly érdeklődő. Ma délután felhívtam, mondta az ingatlanos hogy a mai komoly érdeklődőnek kiadták. Kezdem azt hinni, hogy senkinek nem sürgős kiadni, vagy hogy senkinek nem kell a pénz :D
2013. febr. 21. 21:51
 23/27 A kérdező kommentje:
Konkrétan, esélyt nem kapunk sok helyen, a "komoly érdeklődők" miatt. Már kezd nálam ez ilyen szitokszó lenni... Komoly érdeklődő lennék, ha azt mondanám telefonban, hogy "figyeljen, leszurkolok kp-ban, 15000-et a megnézéskor. Holnap 5kor megfelel? Ha nem veszem ki akkor öné a 15" Ez így jó duma? :D:D:D Komolyan... vicc.
2013. febr. 21. 21:54
 24/27 zabmester ***** válasza:
100%

Hát mondjuk ez már tényleg elég gáz. Én a következő ilyennél már tuti megkérdezném, hogy "tessék megmondani, mitől komoly érdeklődő a komoly érdeklődő? Mit kell tennem, hogy én is az lehessek?". Kajak érdekelne, hogy erre mit mondanak.

Még esetleg azt tudom javasolni, hogy menj be valamelyik közvetítőhöz (pl. a Duna House-nál tudom, hogy csak a hirdető fizet, nem az, aki venni/bérelni akar), és őket kérd, hogy mutassanak pár kiadó lakást, ami nektek árban és méretben megfelel, ott már csak nem mondhatja azt a tulaj, hogy hát neki komoly érdeklődője van, mert csak nem röhögteti ki magát az ingatlanirodában, elvégre ott tudják, hogy van-e egyáltalán érdeklődő vagy sincs, az meg nyilván komoly, aki maga bemegy és érdeklődik.

2013. febr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
ha Budapesten keresel pecót, akkor írj rám. nem érdekel az sem ha zöld a hajad és piros szemed, feltéve ha mindig rendszeresen fizettek :) felőlem akár bulit is tarthattok minden héten :) egy valóban 33nm-es lakást tudok kiadásra kínálni BTW.
2013. febr. 23. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Ismerős szitu... Nagyon sok a kamuhirdetés, amelyet olyan "ingatlanirodák" adnak fel, akik bizonyos összegért címeket meg telefonszámokat adnak...


Nyilván így próbálják kihúzni magukat a csávából, ugyanis a lakás talán egyáltalán nem is kiadó, és talán soha nem is volt az.


A másik oldalról a lakást kiadó hirdetőket is megértem, mert rossz látni egy lakást, amit a bérlő leamortizál... De ha nem lakik benn soha senki, akkor a természet úgy is leamortizálja majd. Meg egy lakás vagy ház állapota amúgy is folyamatosan romlik, és ha nem dolgozunk folymatosan, hogy fenntartsuk, 100 év alatt eltünteti a természet az egész házat.


Másrészt a tulajdonosoknak is fel kellene nőniük a feladathoz... Hiába adsz nekik majdnem egy egész fizetésnek megfelelő pénzt bérleti díj gyanánt, sokan úgy viselkednek, mintha a szívességet tennének a bérlőnek, azzal, hogy ott lakhatnak. Holott a bérleti díj nekik effektíve ingyenpénz, amiért nem kell megdolgozniuk.


A tulajdonos szolgáltat, te pedig fizetsz a szolgáltatásért. Ennek a kultúrának még ki kellene alakulnia itthon is. Nyugaton az emberek 90%-a bérletben lakik, itthon pedig az emberek 90%-a saját lakásban.

2013. szept. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:

Látom arrogáns lakástulajból bőven több van itt, mint arrogánsnak feltüntetett lakáskeresőből. Csak azt ne felejtsétek el lakástulajdonosok, hogy a piac diktálja hogy mikor mi az amit megtehettek, és mi az, amit nem. Sajnos most egy olyan korban élünk, amikor albérletet keresni szó szerint rémálom. Az ingatlanárak az egekben vannak, és nagyobb a kereslet a lakásokra, mint valaha, így a tulaj megteheti hogy válogat. De emlékezzetek csak vissza, hogyan volt ez pár évvel ezelőtt, és ne felejtsétek el azt sem, hogy lesz még olyan a helyzet, hogy majd hálóval vadászhatjátok a potenciális bérlőket.

Ilyen ez az ingatlanbiznisz.

2017. márc. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!