Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen nehéz találni...

Tényleg ilyen nehéz találni egy normális albérletet?!

Figyelt kérdés
Albérletet keresünk a párommal egy hete. Eddigi tapasztalataim azt mutatják, hogy igazán senki nem akarja kiadni a lakását, vagy kamuhirdetést adnak fel, vagy nem fedi a valóságot az ami a hirdetésben van. Eddig 3 lakást néztünk meg, az első 35nm-esnek volt hirdetve, kb. 24 volt, mint egy kutyaól. A másodikat megnéztük, közöltük, hogy kivesszük, erre "hát jön 5 perc múlva egy komoly érdeklődő még neki megmutatnám", persze, hogy ő kapta. Az utolsónál a jelenlegi bérlőnél voltunk, eldöntöttük, hogy tetszik, abban a pillanatban felhívtam a tulajdonost, és közöltem, hogy kiszeretnénk venni, erre közli, hogy 2 nap múlva megy egy komoly érdeklődő, és neki még megmutatná, úgyhogy ő még semmi biztosat nem tud mondani. Mondtam neki, hogy de mi teljesen komolyan gondoljuk, és akár azonnal kivennénk. Nem, nem ő még megmutatja másnak. Egy szó mint száz, az eltelt egy hét alatt azt látom, hogy senki nem akarja igazán kiadni a lakást amit hirdet... Mi számít komoly érdeklődőnek? Az aki azonnal azt mondja, hogy kell, az nem? Minden ismerősöm aki albérletben lakik, az elsőbe, de max a másodikba beköltözött mert kivette. Csodálkoznak is mikor mondom, hogy ez van... Nektek mi a tapasztalatotok?
2013. febr. 19. 22:09
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Komoly érdeklődő ilyenkor mindig a tulaj ismerőse. Inkább ismerősnek, ismerős ismerősének adja ki, mint egy idegennek. Nekünk is így sikerült csak normális, jó környezetben lévő, jó áron lévő albérletet találni. Már itt vagyunk 2 éve és maradunk is, mert eladni a lakást nem akarják, eddig mindig kiadták. Ez az albérlet volt a 4. amit megnéztünk. Az előzőek mind lukak voltak ehhez képest, de árban egyeztek. Ez meg sem volt hirdetve, csak ismerős tudott róla!
2013. febr. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 zabmester ***** válasza:
100%

Nem értem az ilyen hirdetőket. Minek hirdet, ha úgyis havernak, rokonnak akarja kiadni? Ha van egy üres lakása, akkor először miért nem kérdezi körbe az ismerőseit, hogy kell-e valakinek, aztán ha nincs, csak akkor hirdet?

Mondjuk én eddig ilyet szerencsére nem tapasztaltam, pedig már a többedik albérletemben lakom.

Viszont nálam most már alap, hogy kell a közvetítő is. Ez most már a második lakás, amit a DH-n keresztül találtam meg, nem is a tulaj mutatta meg a lakást, hanem egy ingatlanos, a tulajjal csak a szerződés megírásakor találkoztam először. Annyi volt, hogy én májusban néztem meg a lakást, de mondtam, hogy csak júliusban költöznék, a tulajnak annyi volt a feltétele, hogy június közepén legkésőbb költözzek be, mert tovább nem garantálja, hogy fenntartja a lakást, persze ha bevállalom, hogy addig másnak is megmutatják, akkor várhatok tovább, de ha tényleg szeretném, akkor június közepéig tartják. Ebbe belementem, és nem volt semmi gond.

Mondjuk nekem már jó szemem van a hirdetésekhez is. Például olyat eleve meg sem nézek, ahol nincs kép, mert ott általában valami sumákság van. Vagy ha nincs minden szobáról kép, akkor úgyszintén. Egyszer néztem meg olyan lakást, ahol csak a két szoba volt lefotózva, azok szépek is voltak, úgy írták, hogy felújított lakás. Na hát ott a helyszínen megértettem, hogy a fürdő meg a konyha miért nincs lefényképezve, valami borzalom volt, potyogott a fal, korhadt az ablak, tenyérnyi rozsdafoltok a kádon, stb.


Amúgy meg, ha lakást kerestek, és felhívod a hirdetőt, az első kérdés legyen az, hogy aktuális-e még a hirdetés, akkor csak megmondja, hogy már nem az, és el van intézve.

Viszont az tény, hogy sok időt rá kell szánni a keresésre, mert más szempontból is nehéz jó helyet találni. Az egyik helyen ez nem jó, a másik helyen az, fel kell mérni, hogy minek mi az előnye és a hátránya. Meg vannak különböző időszakok, amikor éppen nagyobb a kínálat, máskor meg kevesebb. Nálunk pl. az egyetem miatt nyáron, főleg július környékén, augusztus elején dögivel van kiadó lakás, ilyenkor árban is kicsit visszább vesznek, mert akinek sürgős, az mindent megtesz, hogy bérlőt fogjon, de nyáron nehezebb. Viszont aki szeptember után akar kiadó lakást találni, annak már általában nem nagyon marad, csak olyan, ami drága, vagy hülye helyen van, vagy maga a lakás néz ki ordenáré módon.

2013. febr. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
52%

Nekem egy megyeszékhelyen van egy panel lakásom. Sajnos elég rossz a tapasztalat a bérlőkkel.

Én is jól megválogatom, hogy kinek adom ki. Az első jött-mentnek semmiképpen se. A lakást megmutatom 8-10 embernek/családnak aztán majd azok közül én választok. Engem nem érdekel, hogy az első azt mondja "kiveszem". Jó, kiveheted ha majd én azt mondom!

Azt pedig különösen utálom mikor mondom az érdeklődőnek, hogy még megmutatom pár embernek és majd jelentkezek ha úgy alakul és akkor elkezd okoskodni meg erőszakoskodni, hogy ő már pedig akkor is kiveszi.

2013. febr. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó,én megértem a szempontjaidat, de akkor ne hirdess, csak a szomszédokat, rokonokat,kebelbarátokat kérdezgesd, hogy ki akarják-e venni. Akit nem ismersz, az nyújtson be részletes önéletrajzot, erkölcsi bizonyítványt, 5 évre visszamenőleg az összes SZJA bevallását, negatív AIDS-tesztet, véres lepedőt, kutyagumit.

Aki meg nem ismeri a fél világot, nincsenek "kapcsolatai" meg befolyása, az rohadjon meg:)

Hol látjátok, hogy a kérdező erőszakos??? Csupán nem érti a hozzáállást, hogy nem tartják elég komoly érdeklődőnek, esélyt se kap, hogy TALÁLKOZZON a tulajdonossal. Olyan nagy bűn, hogy szeretne kibérelni egy lakást?

Tudom én is, hogy rengeteg a link, suttyó, szemét bérlő. (Régi munkahelyemen sok-sok durva esettel találkoztam, közműszolgáltató, volt gond bőven, megértem.)

De az istenkomplexusos tulajdonosok is képviseltetik ám magukat. Tisztelet a kivételnek.

2013. febr. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim válasza:
18%

"De az istenkomplexusos tulajdonosok is képviseltetik ám magukat."


Az istenkomplexus, hogyha az ember szeretné megválogatni kit enged a lakásába?:))

Nevetséges az egész hozászolásod!

Én se adom oda az enyémet az elsőnek, hanem megnézek jó pár jelentkezőt és ÉN VÁLASZTOK bérlőt!

Ez nem Istenkomplexus csak józan ész!

2013. febr. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Már saját lakásban lakunk, de előtte 6 évig albérletben.


A tulaj ezeket mondta:

-Gyerekesnek nem adja ki, mert ha nem fizetik a rezsit, az életben nem tudja őket kirakni

-kutyásnak/macskásnak nem, mert a kutya/macska tönkretesz mindent és akárki akármit mond, büdös. Egyetértek. Ráadásul a kutyás/macskás lakást nehezebben tudja kiadni, mert sokan allergiásak rá vagy csak utálják.

-előttünk jelentkezett egy lány, kis trendi, tiptop, de látszott rajta, h talán cigány. Kiadták neki, mert nem az a lecuffadt koszos cigány volt és nem tizedmagával ment lakást nézni és azt mondta, egyedül költözik. 8-an költöztek be végül az egyszobás garzonba. Ki is lettek penderítve az első hét után.

-Dohányzónak nem adja ki, mert hiába ígérik, h csakis az erkélyen gyújtanak rá, nem tartják be.


Én viszont ismerősnek/rokonnak nem adnám ki szívesen, mert ha valami miatt nem tud fizetni, mert mondjuk nincs munkája, vagy történt valami, ha kiteszem, oda a jó kapcsolat. Egy idegennek könnyebben mond fel az ember, mint a kolléga fiának pl.

2013. febr. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Én ki szoktam adni a lakásomat de nem rokonnak. Ahogy az utolsó írta, ha a rokon nem fizet, és kidobnám csak harag lenne a családban.

Viszont nálam is vannak szabályok hogy kiknek nem adom ki, és ebből nem engedek.

1. gyerekes család nem jöhet. Ha később gond van, gyerekkel nehezebb kidobni őket.

2. Háziállat nem lehet.

3. dohányozni nem lehet


Ennyi. Sokszor jártam úgy hogy jöttek nézni a lakást, és tetszett nekik. Jelezték hogy kivennék, de van kutyájuk, nem gond?? Mondtam hogy de igen, és a hirdetésben le is van írva hogy nem lehet állat. Majd próbáltak győzködni hogy de ez egy yorki és nem hullik a szőre, nem allergiás az ember a szőrére bla bla bla.. Nem érdekelt. Ha eleve úgy hirdetem meg a lakásomat hogy vannak kizáró tények akkor ne érdeklődjön egy állattartó vagy dohányos vagy gyerekes család..Ők kiesnek. ennyi--

Sajnos nemcsak jó albérletet nehéz találni hanem megfelelőalbérlőket is.

2013. febr. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Arról nem beszélt a kérdező, hogy állatos, dohányos, gyerekes, drogos, vagy ezek kombinációja-e.

Lehet, hogy semmi gond vele, csak még nem volt szerencséje.

Egyébként igaza van annak, hogy a rokonok/haverok esetében még rejteget a dolog plusz veszélyt magában a jó viszonyra nézve.

Igazából annyi csak a probléma, hogy még csak nem is ismerheti meg a tulajt, hogy egyáltalán véleményt alkossanak egymásról. Meg mire fel tartják komolytalannak...

Mindenkinek igaza van valahol, de amúgy honnan tudod, hogy aki elsőre szimpi, az később is rászolgál a bizalmadra?

2013. febr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem hiszem el, hogy "senki" nem adott neki lehetőséget, hogy megnézze a lakást amennyiben minden rendben a kérdezővel!

Nem viccből hirdetnek az emberek, hanem bérlőt akarnak találni! Ha minden ok lenne a kérdezővel akkor miért ne mutatnák már meg neki a lakásokat?

Vagy nem mond el mindent vagy máshogy mondja, vagy nem tudom, de számomra nagyon furcsa.


Amúgy hamár a telefonba azt mondja, hogy kiveszi az elég komolytalan dolog. Azt se tudja mire tesz ajánlatot, mivel még nem látta.

Mert ha jól veszem ki a szavaiból szokta ezt már a telefonba is mondani.

2013. febr. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy a telefonban, látatlanul mondaná, hogy kivenné, azért ennyire hülye ember nem létezhet:D:DD
2013. febr. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!