Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem találok normális...

Miért nem találok normális albérletet? Mások ezt hogyan oldják meg?

Figyelt kérdés
A párommal szeretnénk együtt lakni,de saját házra nincs pénzünk.Viszünt az olcsó albérletek úgy is néznek ki, h. abban lehetetlen lenne élni(a környezet nem olyan, csótányos,penészes, vagy a bérbeadó is ott lakik stb.)Nekünk elég lenn 30 nm,mindegy h. van bútor vagy nincs,mert idővel biztos mindent meg tudnánk venni(akár használtan), bár ha van bútor akkor(sokszor nem engedik kicserélni).Nekünk még 40-50 ezer Ft-os lakbér is sok, hisz ha még rezsi is van+kajálni is kell akkor hogyan fizessünk ki mindent, nem értem mások hogyan csinálják ezt és még gyerekünk sincs.Sőt vannak akik lakótársat keresnek,de képesek elkérni 30-40.000-et 1 szobáért(ezt a diákok hogyan tudják kifizetni?)Hogy kezdjen így az ember saját életet?
2010. júl. 1. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát nagyon sokat kell keresni. És még többet. A diákoknak nincs pénze rá, csak a legolcsóbbakra, legkedvezőbbekre, és ha többen költöznek össze.
2010. júl. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Levendula05 válasza:

Hello,

Lehet, hogy nem jó helyen keresitek pl. Budapesten a külső kerületek olcsóbbak, és szerintem lakást lehet találni ilyen feltételekkel. Szét lehet nézni a kertkapcsolatos családi házak között is, az első látogatáskor azért sok minden lejön a tulajról.Szerintem keresgéljetek tovább!

Ja, és attól, hogy nem saját lakást fizettek, még sajna drága :(

2010. júl. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mennyi lenne a max amit lakásra tudnátok költeni? Rezsivel együtt?
2010. júl. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

külkerületben van olyan, hogy házrészt adnak ki, és akkor a bérleti díjban általában benne van a rezsi is.


egyébként ha olyannál laksz, akinek saját tulajdonban van a lakása, és az egyik szobát kiadja, akkor szintén rezsivel, bérleti díjjal együtt kerül 30ba. ami ha azt veszed nem olyan sok, mert ezen felül csak a kaját kell állni, meg a kis apróbb dolgaidat.

2010. júl. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mi csak ketten akarunk lakni, szóval nem tulajjal vagy szobatárssal.Illetve nekünk pont a városban lenne, jó mert most vidéken lakunk,de így nagyon sok idő az utazás.Legalább is a páromnak,mert ő Pesti volt, csak miattam költözött le vidékre,de neki ez rossz, egyszerűen nem tudja megszokni.Rezsivel együtt max 50.000
2010. júl. 2. 07:03
 6/8 Levendula05 válasza:

50e-ért rezsivel együtt a belvárosban,külön, kizárt.

Én azért körbenéznék a külső kerületekben is. Mi pl. a 16-ban lakunk, belváros max 1 óra alatt elérhető tömeggel.

De még itt is 50 csak a lakbér (ez az alja), és ez általában kertkapcsolatos. A lakások is 50-nél kezdődnek.

2010. júl. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ne haragudj, de ha nincs pénzed, akkor ne álmodozz. vagy vállalj olyan munkát, amiből telik olyanra, amit te szeretnél.


én sem mondom, hogy milyen jó lenne egy vadiúj Volvo 2M-ért, ha ebből a pénzből csak buzukit vagy más tragacsot kapok.

akkor nem veszek autót, hanem gyűjtöm a pénzt, és addig bizony busszal járok.


figyelj, ha már végigkerested az összes ingatlanos oldalt, és sehol nem találtál, akkor vedd tudomásul, hogy ez van.


nekünk van egy kis lakásunk a belvárosban, 1 szobás, 2 srác lakik benne.

45 plusz rezsi, tehát kb 60 rugó rezsivel.

ez ugye ketté oszlik.

ne mondja nekem senki, hogy ezt ne lehetne fenntartani akár minimálbérből! pláne, ha ketten keresnek.


egyébként meg ha ennyire fukar vagy, akkor inkább tedd be az albérletre szánt pénzt lakáskasszába, és akkor 5 év múlva kb lesz elég alaptőkétek, hogy hitelt vegyetek fel, és legyen saját lakásotok.

2010. júl. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

utolsónak!

60 rezsivel együtt még talán menne.És nem fukar vagyok, ha nem a párommal szeretnék menni,de ha valamelyikünket kirugnak akkor csak 1 fizetésből jönnénk ki viszont mindkettőnknek vannak számlái, szóval olyat keresek amit 1 fizetésből is lehet fizetni.más lakótársakat nem akarunk,mert azért féltjük a cuccainkat és pont azért akarunk szülők nélkül lakni legaklább pár hónapig h. megtudjuk milyen kettesben.Na meg ha neki nem lesz melója akkor még munkát se fog tudni keresni mert az utazás be Pestre marha sokba kerül+BKV.Szóval ezért szeretnénk Pesre jönni.Ha én a szüleimmel itt laknánk az még jó lenne,de vidékiek vagyunk.A páromékhoz nem tudunk menni mert ott a szülők kis lakésban laknak és 5-en nem férnénk el úgy h. legyen saját magánszféránk.Fiatalok vagyunk és egyértelmű h. nem fogunk úőgy belevágni egy házasságba vagy gyerekbe ha még azt se tudjuk h. milyen úgy élni h. csak magunk vagyunk és nem másoknak kell megfelelni hanem csak egymásra.Saját házat nem biztos h. szeretnénk ebbe a mostani helyzetbe, na meg eladósodni se szeretnénk,mint a szüleim.Olyan albérletbe meg nem laknánk ahol megbetegszünk.Szóval nem látszükség,de azért jó lenne olyan ami számunkra fentartható.Szóval nem értem miért kerül min.40-50 ezerben egy kultúrált 1 szóbás lakás.

2010. júl. 5. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!