Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire nehéz normális...

Tényleg ennyire nehéz normális albérletet találni?

Figyelt kérdés

Budapesten.

Minden oldalt naponta többször végignézek. Vagy 40-50ezret kérnek egy szobáért (hogy fizetne már ennyit egy főiskolás? ) vagy valami lepukkant környék/hely.

Ennyire nehéz lenne normális albérletet találni?

Vagy még túl korán nézelődök?


2011. júl. 30. 20:03
 1/10 anonim válasza:
Én láttam már olcsóbbakat is kb 20-20 000 egy szobáért,de láttam már komplett,felújított kertes házat 30000+rezsiért is.A szobaárakban általában már benne van a rezsi is.
2011. júl. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Igen. 40-50 ezer egy normális környéken egyáltalán nem sok.


Lepukkant környéken sem nagyon kapsz 30-nál olcsóbban, de inkább 35. A jó helyet meg kell fizetni.

2011. júl. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
20-25 000
2011. júl. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
40-50 ezer egyáltalán nem sok. Én ugyan Szegeden kerestem, de itt is ugyan olyan árban vannak az albérletek. 40-50ezert elkérnek egy olyanért, ahová mehettek akár 3-an is, tehát mondjuk összesen lesz 70ezer a rezsivel együtt, így egy embernek 20valahány ezret kell csak fizetni. Nem egyedül kell menned -.-"
2011. júl. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
20.15-ös olvasni tanulj meg előbb egy kicsit és az idióta jeleket ( -.-" ) felejtsd el mert gyerekes.
2011. júl. 30. 20:18
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nos, 40-50ezer egyáltalán nem kevés (szóval nem értek egyet az előttem szólókkal), viszont sajnos átlagos ár Budapesten.

Akkor úszod meg olcsóbban, ha valami ismerős vagy ismerős ismerősének a kiadó lakásába mész, mondjuk többedmagaddal. Kérdezz körbe ismerősöket, leendő csoporttársakat vagy egyetemistatársakat, akik lakót keresnek.

Nem ismerőstől a legrosszabbak is fejenként havi 25-30ezerre jönnek ki, és ez vagy kicsi/sötét lakás, vagy irtó messze/szar környéken van.


(Mi a barátnőm ismerősétől béreljük a lakást a VI.ker. legjobb részén, csak rezsit fizetünk... Egyébként ezért simán elkérnének 40ezer+rezsit. Nem mindegy...)

2011. júl. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Szia! Hát igen, a fő az, hogy ne egyedül keress, mert úgy sose találsz megfizethetőt. Mi épp a napokban kerestünk albérletet pesten, és találtunk is. 4en vagyunk, a lakás 65nm, 30ezerre jön ki havonta koponyankent. Ez elfogadható árnak számít, szerintem. Nem szar lakás, szóval reméljük minden oké lesz. Jól elszeparáltak a lakrészek, nem átjárószoba egyik háló sem.

Ajánlom az expressz.hu-t és mindig reggel keress (7 körül), ha valamelyik megtetszik azonnal erdeklodj mert elveszik az orrod elől.

Ne okoskodj, elj az elérhetőlehetosegeiddel.

2011. júl. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én pont normális lakótársat keresek, csak nem Pesten.

Elkezdtem már egy jó ideje hirdetéseket feladni, hogy mindenképpen legyen lakótárs szeptembertől. Az elvárások a következőek: egyetemista, nem dohányzó és lány. Egy másik lánnyal lenne egy szobában, ez mind le van írva.

Eddig a következők hívtak:

-dolgozó nők

-férfiak (volt olyan, aki leírta, hogy ő mennyire házias, és szívesen lakna velünk együtt)

-párok

-volt, aki elküldött nekem egy hirdetést, hogy költözzek hozzá

-egy csaj, aki alkudozni akart, mert ő most olcsóbb helyen van, és ő csak annyiért hajlandó ideköltözni, mint amennyit ott is fizetett (valami baráti alapon lakhatott ott, mert ennyiért nem kap szobát)

-volt, akinek az egész szoba kellett volna ennyiért (neki felajánlottam, hogyha kifizeti a másik csaj részét is, akkor beköltözhet, erre kiakadt)

-persze volt pár rendes ember is (egyik macskát akart hozni, de sajna nem lehet, egy másik pedig talált albit, ezért lemondta a talit)

Megjegyzem minden le van írva a hirdetésben, kit keresünk, mikortól, hová, mennyiért. Persze kellemetlen, mikor közlöm, hogy nem engedhetek az árból, nem költözhet két ember, csak lányok jöhetnek, de ez mind elkerülhető lenne, ha rendesen végigolvasnák a hirdetést.

2011. júl. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2011. júl. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha megosztod a szobádat valakivel akkor csak fele ennyit kell fizetned. Persze tudom, hogy jobb egyedül meg minden, de pl nekem is most szobatársat kell keresnem szeptembertől, szívesebben lennék egyedül, de így legalább kevesebbet fizetek :S Tudni kell áldozatot hozni, vagy több magánélet, és drága albi vagy kevesebb magánélet de kevesebb költség is
2011. aug. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!