Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az normális hogy egy év után...

Az normális hogy egy év után még nem tudom miről akarom írni a szakdolgozatomat?

Figyelt kérdés

4 éves a szakom, most leszek másodéves, szóval egy évet elvégeztem már, de fél hónapon belül már a témaválasztást közölni kell :S Szakdogát nem az utolsó évben kell írni? Miért kell ilyen korán megadni a témáját? Még a következő 2 évben, simán meggondolhatom magam :S

Tudom, hogy még messze van, de én már most nagyon félek a szakdolgozat írástól, félek, hogy rosszul fogok hivatkozni, vagy nem lesz meg a terjedelem, vagy magam a téma, félek hogy belekötnek majd, nem fogadják el... Normális hogy így érzek?


2011. szept. 1. 12:17
 1/6 A kérdező kommentje:

*vagy maga a téma nem lesz jó

Bocsi, gyorsan írtam és elírtam, meg kihagytam pár szót :D

2011. szept. 1. 12:18
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, hogy így érzel.

Na de egy szakdoga írás nem csak annyiból áll, hogy összeollózod az információkat és kész is.

Ha van kutatási része (és ez többnyire van), arra időt kell szánni, és simán kell rá 2 év.


Ha nem tudod, miről szeretnél írni, nézd meg a különböző tanszékeken kitett listát, és onnan válassz témát és témavezetőt.

Esetleg ha leírod, hogy milyen szakra jársz, akár az itt válaszolók is tudnak segíteni témaügyben.

2011. szept. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én az utolsó évemben a témaválasztás előtt kb. két héttel sem tudtam még pontosan, hogyan akarom, sőt, írás közben is alakult. :P


Amúgy nem értem, miért kell ilyen korán megmondanotok, szerintem két évig csak nem ír már az ember szakdogát... Nekünk fél év volt rá, de rendesen, órák mellett, és mindenki gond nélkül meg tudta csinálni. (És nem, nem csak összeollózva, meg kimásolva, hanem saját kutatással, sok utána járással...)


De ne aggódj, gondolom még nem pontos címet kell mondani, csak kb. témát, tanszéket, esetleg tanárt megjelölni. Talán még módosítani is lehet egyszer, nem?

Szóval, ha már tudod nagyjából, hogy milyen terület érdekel, az elvileg most elég kell legyen.

Gondolom nem a kész vázlatot kell most leadni. :)

2011. szept. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak a témát kell igen, nem a pontos címet, de hát már a téma is eléggé behatárol mindent :S Én sem értem, miért kell ilyen korán :S Tudom, hogy nem csak összeollózni kell, de ugye több fajta szakdolgozat van, én már most tudom hogy én biztosan elméletit szeretnék. Olyan ideges vagyok, basszus... :(
2011. szept. 1. 12:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Találj ki nagyon tág témát, amibe sok minden beleillik, és mondd, hogy majd az alcímmel pontosítod. :P

Azt már azért gondolom látod, hogy körülbelül mi érdekel. (Nem tudom, mit tanulsz, de gondolom azért van sejtésed már az irányokról.)

Nézd meg azt is, hogy milyen témában találsz szakirodalmat. Nézz meg pár szakdolgozatot (a könyvtárakban elvileg bele lehet olvasni). Persze nem plágiumként gondolom, csak ötletnek.

Mindenekelőtt gondold ki, melyik tanárok jöhetnek egyáltalán szóba? Érdeklődj felsőbb évesektől, hogy ki milyen.

Nézd meg, hogy a kiválasztott tanár(ok) milyen különórákat tart(anak), milyen témákban kutat(nak).

Ha ezeket megteszed, már előrébb vagy, és legalább a témakört meg tudod jelölni.

Használd az internetet is, ötletszerzéshez.

Én legalábbis így csináltam, és bevált. :)

2011. szept. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok.


13:25-ös válaszadó nem ír rossz tippeket. Annyiban kiegészíteném, hogy:

- bár nem tudom milyen területen tanulsz, de az én esetemben pont az volt az elsődleges probléma, hogy túl tág témakört adtam meg legelőször. Azt mondták rögtön már az elején, mikor beszéltem a leendő konzulensemmel, hogy szűkítsem le a témát, mert ha ennyire tág témakört választok, amibe sok minden beleillik, egyrészt bele fogok kavarodni az adatokba, másrészt pedig hely sincs annyi, hogy mindent részletezzek, ill. néhány sorban meg nincs értelme beleírni a dolgokat. Tehát 1 konkrét témát válasszak ki a témakörön belül, és magamnak is kevesebb gondot okozok.

Ezért nem nagyon tanácsolom, hogy tág témakört válassz, amibe sok minden beletartozik.

- azt csak megerősíteni tudom, hogy ha már van egy bizonyos elképzelésed (v. több), akkor nézd meg melyik témában milyen szakirodalmat találsz. Nagyon kellemetlen tud lenni, ha a közepén derül ki, hogy már nem tudsz honnan információt szerezni.

- ha találsz hasonló témakörben szakdogát, amiből te szeretnéd írni, nézz bele, onnan könnyen meríthetsz szakirodalom-forrást. Ne csak az "iskolakönyvtárat", hanem a tanszéki könyvtárakat is felkeresheted.

- internet csupán ötletszerzéshez nem rossz. de általában (legalábbis nálunk) nem szerették, ha netről került be vmilyen szövegrész, sokkal inkább a könyvalapú forrást részesítik előnyben.

- nettel kapcsolatban annyit még, hogy én például csináltam olyat, hogy e-book-okat letöltöttem netről (amiket nem találtam könyvtárban), és onnan is szedtem infokat, képeket, ezáltal bővült a felhasznált irodalmak listám. :)

- az előttem író többi tippjéhez nem fűznék semmit, azok jó tanácsok, érdemes megfogadni (csak megerősíteni tudom, amit írt).

2011. szept. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!