A mai világban csak diplomával lehet elérni normális munkakörülményeket?
Inkább úgy mondanám, hogy már diplomával sem lehet...
Attól függ, milyen diploma, milyen munkatársak, hogy viselkedik a főnök, mennyi a fizetés, és mennyire biztos a munkahely.
Ma talán egy kezemen meg tudom számolni, hány diplomát érdemes megszerezni, a többsége arra elég, hogy ne legyél a munkaadó szemében "tanulatlan szakmunkás".
könyvelő
hamarabb vesznek fel egy mérlegképes tanfolyammal rendelkezőz 100on felüli fizuval, mint egy számviteli diplomásat ugyanarra a területre.
18:40
Azért valljuk be, az utolsó mondatod sok szakra igaz. De ez nem feltétlen a munkaadó hibája. Ha az ő fejével gondolkozol, akkor beláthatod, hogy bizonyos szakoknál a szakma csúcs tényleg egy irodai lóti-futi meló. Pl egyes gazdasági szakok így a gazdálkodás és menedzsment, vagy a nemzetközi gazdálkodás, stb. Sem cégvezető, sem menő nemzetközi üzletember nem leszel, ha ezeket elvégzed, max adminisztratív pozíció betöltésére leszel alkalmas amiért hasonló "végzettségű" emberek ezreivel kell megküzdened. Egyszerűen sok szakkal nem lehet munkát végezni, mert vagy nem életszerű (előző példa) vagy mert annyira felületes. A szabad bölcsészetről pl már ne is beszéljünk... Nem akarok senkit megbántani, de sok hangzatos szak csak másoddiplomának jó, egy már meglévő, kenyérhozó állás mellett.
OKJ-vel nincs tapasztalatom, de ott is vannak olyan képzések... csuda.
Egy CNC programozó, CAD-CAM informatikus vagy hasonló munkavégzésre nyilvánvalóan alkalmas szakmát megéri megtanulni, külföldön is kapkodnak érte, hátha még tudsz külföldiül is...
Az egyetem szvsz akkor nem idővesztegetés és önámítás ha mérnöknek, orvosnak, nyelvszakos bölcsésznek, vagy mondjuk komolyabb közgazdásznak tanulsz (elemző, számvitel). Ezzel sincs bebetonozva a jövőd, kell a szorgalom, az msc, a nyelvtudás, a külföldi tanulmányok.
18:43 Lehet, hogy nem jól tudom, de mintha mérlegképes könyvelőnek már csak felsőfokú végzettséggel lehetne tanulni. Javíts ki, ha tévednék.
Egyébként tőlük is elvárják a felsőfokú végzettséget, ami nem lehetetlen hiszen az egyetemeken általában van pénzügy és külön számvitel szakirány. Utóbbi, legalábbis nálunk a mérlegképes könyvelői vizsgára készít fel. Ha ezt megfejeled egy Msc-vel, mondjuk számvitelivel akkor többet érsz a munkaerőpiacon mint egy OKJ-s mérlegképes, mondom, már ha képeznek még így.
Igaz, hogy a képzés ideje sokkal hosszabb (5,5 év) de szerintem jobban megéri.
"Lehet, hogy nem jól tudom, de mintha mérlegképes könyvelőnek már csak felsőfokú végzettséggel lehetne tanulni."
bnőd csak jelentkezzen és jelentkezzen, türelem, türelem.
sok helyre gyakorlat nélkül is felveszik! ha van mérlegképese.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!