Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen nehéz találni...

Tényleg ilyen nehéz találni egy normális albérletet?!

Figyelt kérdés
Albérletet keresünk a párommal egy hete. Eddigi tapasztalataim azt mutatják, hogy igazán senki nem akarja kiadni a lakását, vagy kamuhirdetést adnak fel, vagy nem fedi a valóságot az ami a hirdetésben van. Eddig 3 lakást néztünk meg, az első 35nm-esnek volt hirdetve, kb. 24 volt, mint egy kutyaól. A másodikat megnéztük, közöltük, hogy kivesszük, erre "hát jön 5 perc múlva egy komoly érdeklődő még neki megmutatnám", persze, hogy ő kapta. Az utolsónál a jelenlegi bérlőnél voltunk, eldöntöttük, hogy tetszik, abban a pillanatban felhívtam a tulajdonost, és közöltem, hogy kiszeretnénk venni, erre közli, hogy 2 nap múlva megy egy komoly érdeklődő, és neki még megmutatná, úgyhogy ő még semmi biztosat nem tud mondani. Mondtam neki, hogy de mi teljesen komolyan gondoljuk, és akár azonnal kivennénk. Nem, nem ő még megmutatja másnak. Egy szó mint száz, az eltelt egy hét alatt azt látom, hogy senki nem akarja igazán kiadni a lakást amit hirdet... Mi számít komoly érdeklődőnek? Az aki azonnal azt mondja, hogy kell, az nem? Minden ismerősöm aki albérletben lakik, az elsőbe, de max a másodikba beköltözött mert kivette. Csodálkoznak is mikor mondom, hogy ez van... Nektek mi a tapasztalatotok?
2013. febr. 19. 22:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látszik, ellenszenvesek vagytok. Ez van, én is megválogatom, hogy kinek adom ki a lakásomat.
2013. febr. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Félreértettél, eddig egy tulajjal sem találkoztunk... Telefonon mondják, hogy "van komoly érdeklődő". Hiába mondom, hogy mi is azok vagyunk, és azonnal kivennénk...
2013. febr. 19. 22:39
 3/27 A kérdező kommentje:
Illetve én nem írtam le, bocsánat. Eddig csak ingatlanossal és a jelenlegi bérlővel találkoztunk.
2013. febr. 19. 22:40
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

A komoly érdeklődő, az általában, barát, ismerős, rokon vagy kitudja hogy ki. Sajnos ezek mennek.

Mi a barátnőmmel 5 lakást néztünk így meg. Az első kettőnél mondta a tulaj hogy jön a haverja ide lakni de még nem biztos, és amikor hívott minket hogy ha akarjuk még akkor mehetünk oda de rá 2 nappal később amikor mi hívtuk fel hogy akkor hol egyeztessük a dolgokat akkor benyőgi hogy lefújva a dolog mert mégis kitudta adni másnak. Aztán mi is voltunk a 3. helyen ahol mutatta a tulaj, önmagába nem volt gond a lakással, elég szépen nézett ki, mindenből új, modern dolgok voltak, egy komoly baj volt hogy az ablak húzott mint a fene tehát jött be marhára a hideg, az erkélyajtón kiderült hogy nehezen lehet bezárni. Illetve a konyhában az egyik konektor nem működött és lusta volt eddig megcsináltatni is.

Arra azt mondtuk hogy felejtős, alapból rossz környéken is volt.

Utána a 4. helyen amikor voltunk ott azt mondta hogy kiadja nekünk de csak a következő hónapba mehetünk oda, mert még a cuccait el akarta onnan vinni, az egy bútorozatlan lakás lett volna, de ezzel nem is volt bajunk, de a tulaj közölte hogy mégse menjünk oda mert úgy döntött hogy mégsem adja ki senkinek mert egy olyan érdeklődőt kapott aki hosszú távra akart beköltözni velünk együtt persze, de ő fél év után meg is vásárolta volna a lakást, és persze ez kamu mert a tulaj szomszédja az én egyik haverom és mondta hogy a mai napig üresen van a lakás és ő megy be oda néha körülnézni a csövek, meg a fűtés miatt, illetve az ablakoknál a beázásokat figyeli. Azóta se akarja kiadni nekünk a lakást pedig régóta pályázunk rá, mert az lenne a legjobb számunkra, mert közel van a barátnőm munkahelyéhez, az enyémhez is, és azon a helyen még egy garázst is tudtam volna szerezni ami baromira jól jönne. Sokan csak kíváncsiságból csinálják ezt vagy meghátrálnak, vagy egyszerűen csak villognak hogy jaj van egy üres lakásom megmutatom, lefújom a dolgot és minden jó.

A mostani hely ahol vagyunk ez is jó hely ám, jó a környék csak messze van mindentől, ami nekünk fontos lenne.

Itt a tulaj egy fiatal lány aki a nagymamája lakását adta nekünk bérbe, a rezsi nem kerül sokba, az albérleti díj sem veszélyes, sőt mivel én sok mindenhez értek, felajánlottam neki hogy kifestem meg kicsit rendbe rakom, mert eléggé le volt lakva a lakás, és mondta hogy jó rendben van, néhány alapanyagot ő adott és elengedte a kauciót ami feltétel lett volna.

De sose volt vele gond, nagyon korrekt, ha bármi olyan van amiért hívni kell őt akkor mindig ugrik kifizeti amit javítani kell, elég megbízható is.

Sokan mondják hogy nehéz olyan albérletet találni ami hosszútávú és a tulaj sem szívatja őket. Nálunk itt semmibaj nincs, annyi hogy havonta átjön meglátogatni minket, akkor fizetjük ki a bérleti díjat, mert így lett megbeszélve, a csekkeket mi kapjuk meg erre a címre, nekünk csak az igazolást a fizetésről kell átadnunk neki mindig csak mert ha gond van akkor mindent ő intéz, és jó ha ezek nála vannak. Nekünk ezzel piszok nagy mázlink volt.

2013. febr. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát, érdekes ami veletek történik mert én még nem jártam így.

Viszont az egyik kolléganőm hasonlóképpen járt. Megkért kísérjem el, mert én tudtam hogy melyik lakótelepet keresi. Elmentünk. Ő felment megnézni a lakást, én lent vártam (nekem semmi közöm hozzá, én csak elkísértem) Lejött hogy kiveszi a lakást, holnap hozza a pénzt. Másnap megkért hogy vigyem el a pénzt a néninek, mert be kell menni az oviba a gyerekért. Elmentem. Találkoztam a nénivel. A néni velem kedves volt, de megmondat hogy meggondolta magát. Mégsem adja ki a lakását. Megkérdeztem miért. Őszinte volt. A telefonban még nem tudta hogy a kolléganőm cigány. Ő márpedig cigánynak nem adja ki. Mondtam hogy rendes nő, becsületes, dolgozik, stb. De a néni erre annyit mondott, hogy lehet hogy ő becsületes de tuti nagy a családja. Ha kiadja neki 3 hét múlva legalább 40-en lesznek a lakásában, és sosem tudja majd kitenni. Inkább nem adja ki neki. Még a kauciót is visszaadta amit előző nap kapott..

2013. febr. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Én a másik fele vagyok. Én meg mindig azt kérdeztem hogy nincs egy normális ember sem akinek ki lehet adni egy lakást úgy hogy ne vágja tönkre, és becsületesen fizessen?

2 szobás lakásom van BGF főiskola mellett.. teljesen fel lett újítva, modern bútorokkal. Zavarni sem zavartuk soha az albérlőket, mert külföldön élünk. Először két főiskolás lánynak adtuk ki. Ők pár hónapra rá,úgy döntöttek hogy beköltöztetik a két fiú barátjukat is. Végül a két lány összeveszett, és vitáztak rezsi miatt. Majd jött két fiú. Ők teljesen lerombolták a lakást az állandó bulikkal. Majd kiadtuk egy fiatal dolgozó párnak. Ők meg eladósodtak és a végrehajtó ment ki a lakáshoz. Haza kellett jönni, hogy tisztázzam a lakásban csak az én bútoraim vannak.

Tőlük is elbúcsúztam. Újra szépen felújítottuk a lakást, de most már nem adom ki..Inkább álljon üresen, néha elalszik ott az unokahúgom, de idegenekben már nem bízom meg..

2013. febr. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Hát rossz amit így elmondtok, így már értem az "előítéleteket", meg az óvatosságot... mi nem vagyunk cigányok, viszont rendszeretők vagyunk, pontosan fizetnénk, mindkettőnknek jó állása van... Viszont ez nincs ránk írva.
2013. febr. 19. 23:24
 8/27 anonim ***** válasza:

érződik az írásodon is ,hogy egy erőszakos,túl okos ember vagy,

akik meg kiadnák a lakásukat,azok az ilyenektől irtóznak,tapasztalatból.

2013. febr. 20. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Utolsó, nincs igazad, nem vagyok sem erőszakos, sem okoskodó. Empatikus vagyok mindenkivel, mivel foglalkozom én is ügyfelekkel, ezért muszáj. Tehát ne ítélj elsőre. Mindössze egy normális albérletet szeretnénk, és azt, hogy észrevegyék, mi is "komoly érdeklődők" vagyunk. De ahogy egy előző válaszoló is megmondta, valószínűleg a barátok, ismerősök, haverok a komoly érdeklődők. Illetve az "egyedülálló fiatal lányok".
2013. febr. 20. 06:57
 10/27 anonim ***** válasza:
Nem nehéz, ha van pénzed.
2013. febr. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!