Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne finoman megmond...

Hogyan lehetne finoman megmondani a szomszédnak - panelban - hogy ne rakja ki a gyerekeit indulás előtt egy jó fél órával?

Figyelt kérdés

Állandóan azt hallgatjuk, hogy kint az előtérben veszekednek - szülő-gyerek; gyerek-gyerek egyaránt - kiabálnak, trappolnak, hisztiznek, vinnyognak, bicikliznek ... és még sorolhatnám. Ez napközben még elmegy, de reggel azért sok, hogy erre az ordítozásra kell kelnem. Lehet, hogy ritka az ilyen, de én 9re járok dolgozni, s mikor 7kor kirakja a gyerekeit, szinte felriadok a lármára. De hétvégén ugyanezt eljátszák. Gyakorlatilag az előtérben élnek, s ez már kezd nagyon zavaró lenni!

Köszönöm a válaszokat!


2009. szept. 8. 07:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%

Reggel 7-kor már egyáltaan nincs korán, egy gyerek ilyenkor már nem alszik. (És neked se kellene..)


Hogy gondolod, amig te lustálkodsz, addig senki se mozdulhat meg az egész környéken? És ha valaki a közelben csak délutánra jár, akkor az egész ház délig csöndben legyen? És ha egyik-másik lakó este 8-tól aludni akar, akkor attól kezdve te se mozdulsz meg a lakásodban, mert esetleg zavarja?

Reggel 6 és este 10 között mindenkinek joga van a normális mnapi tevékenységekhez - és gyerekek esetében a játszás is ide tartozik.

2009. szept. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én igazat adok a kérdezőnek!

Én úgy nevelem a gyerekem, hogy nem zajogunk a lépcsőházban, mert sosem tudhatjuk, hogy mikor alszik valamelyik lakásban a kisbaba, vagy mikor akar valaki pihenni...stb....

A játék az udvarra és a lakásba tartozik, de nem a lépcsőházba ahol visszhangzik!

Annak idején én sem örültem amikor valaki a hangoskodásával felébresztette az amúgyis nagyon beteges fiamat a délutáni vagy éppen reggeli alvásból!


Kedves Első te pedig egy kicsit elgondolkodhatnál azon, hogy hogy beszélsz a msikkal!Vagy teged nem tanítottak meg az illemre? Lehet te is olyan gyerek voltál, mint amiről a kérdező ír????

2009. szept. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem udvariasan meg lehet kérni őket,bár nem biztos,hogy hatásos,legtöbb gyerekes szülő sz.rik másokra,valószínű az első válaszoló is egy ilyen.Azért mert valaki 9re jár melózni és később kel,mint az átlag nem lusta,lehet hogy jóval később jár haza mint te suttyókám.
2009. szept. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves Első válaszoló! Válaszodat köszönöm, bár nagyon nem értek vele egyet! 9-re járok dolgozni, s sokszor csak 8-kor esek haza, s bár gyerekem nincs, akit el kéne látni, de férjem és házimunka az igen. Így minden teendőmet este 8 után végzem el, s reggel bizony szeretek tovább az ágyban maradni. Nem hiszem, hogy ettől lusta lennék!

Ha jól elolvasod a kérdésemet, akkor belátod, hogy nem az zavar, ha játszanak míg várnak a liftre, vagy énekelnek, hanem az, hogy játszótérnek és dühöngőnek használják az előteret!

...

A többieknek is köszönöm a válaszokat! :) De Ti mit mondanátok az anyukának? Mert tényleg nem akarom megbántani, csak szeretném, ha észrevenné, hogy nem családi házban laknak!

Köszönöm, s várom a további hozzászólásokat!

Szép napot mindenkinek!

2009. szept. 8. 11:10
 5/11 A kérdező kommentje:

Jah, és még annyi, hogy Te is azt írtad, hogy joga van a NORMÁLIS mindennapi tevékenységhez? Szerinted egy panelban az a normális, ha kirakom a gyerekem, s az eladja a házat a kiabálásával?

Megköszönöm, ha megtisztelsz a válaszoddal!

2009. szept. 8. 11:16
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok

Nem tudom milyen a viszonyod a szomszéddal, de próbáld meg udvariasan megkérni arra, hogy reggelente kicsit halkabban készülődjenek, mert te más munkabeosztás mellett dolgozol. Mondd meg neki, hogy nem a beszélgetés és a áték ábreszt fel, hanem a veszekedés. De mindenképp kedvesen, mert tapasztalat, hogy ha kedves vagy valakivel, akkor ő sem fog bunkózni, legalábbis nem annyira

2009. szept. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát a viszonyom igazából olyan semilyen velük ... kb egy éve laknak itt, s azon kívül, hogy néha együtt utaztunk a lifttel, azon kívül igazából semmi.

Majd megpróbálunk a férjemmel nagyon tapintatosan rávilágítani, hogy talán ezt nem így kéne ...

Köszönöm, igazán aranyos vagy!

2009. szept. 8. 11:38
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Az elsö válaszoló vagyok: elnézésedet kérem, kicsit félreértettelek. A lustaságot azért irtam, mert ismerek sok mindenkit, aki akkor kiabál, ha ö akar aludni és más esetleg "hallható", de ugyanakkor ö sincs tekintettel a másikakra. Nekem természetes, hogy már 6-kor kelek (négy gyerekem és a párom reggelijét készitem, hoigy mire indulnak, addigra minden az asztalon legyen), nekem csak 8-töl kell dolgoznom. Mégegyszer kérlek, ne haragudj.


Abban igazad van, hogy a gyerekeknek a lépcsöházban nem kellene hangosan játszani (az enyémeket mindig figyelmeztetem, ha kcsit is hangosabban akár a lakásban is, amikor feltételezhetö, hogy valaki pihenni vagy aludni akarna). Egy társasházban MINDENKINEK tekintettel kellene lenni a másikra, sajnos elég ritka azonban, hogy a lakók másra is gondolnak.

Igazán segiteni nem tudok, ha a szomszédod értelmes ember, akkor esetleg el tudod neki mondani (vagy még jobb leirni - mert akkor pontosabban tudod fogalmazni, amit akarsz), hogy mi a gondod. Remélem, sikerül valami megoldást találnod.

2009. szept. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves Első! :) Köszönöm válaszod! :) Már én is gondoltam rá, hogy inkább írni kéne, mert talán nem is bántom meg annyira, meg akkor át tudja beszélni a férjével is a dolgot ... mert ugye a szó elszáll, az írás megmarad, s így nem csak az első dühében leszűrt esetleges negatív foszlányokat tudják megvitatni. :)

Örülök, hogy nem csak az én fejemből pattant ki, hogy esetleg írni kéne!

Köszönöm, s szép napot! :)

2009. szept. 9. 07:55
 10/11 anonim ***** válasza:
46%
Örülök, ha tudtam jó ötletet adni, és köszi, hogy nem haragszol.
2009. szept. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!