Milyen belső hőszigetelést ajánlanátok ilyen körülmények között?
A külső hőszigetelés esztétikai okok miatt nem jöhet szóba, így marad a belső.
Na már most, azt már tudjuk, hogy pl. a 2cm-es Hungarocell felragasztása azért sem a legjobb módszer, mert bepenészedhet alatta a fal. Legutóbb olyat ajánlottak, ahol építenének egy vázat, abba 5 cm szálas anyag, arra gipszkarton, így tud szellőzni a fal.
A ferde fal mögött a tető alatt 10 cm-es kőzetgyapot szigetelés van. Szükség van-e az 5 cm-es szigetelésre, ami, mire minden rákerül, 7 cm-errel kisebbíti meg a helységeket, nem lenne-e elég pl. 2 cm-es? Vagy egyéb más módszer, aminek nem ökör az ára?
Köszönöm mindenkinek a választ!
Na szóval, arról van szó, hogy a hálószobák a tetőtérben vannak; itt a ferde falakra és az északi falakra lenne szükséges elsősorban felrakni valamiféle hőszigetelést. A ház előző tulaja mondta, hogy a tető alat 10 cm-es kőzetgyapot szigetelés van. Erre egy szigetelős szakember azt mondta, hogy ez nagyon kevés, emiatt javasolta azt, hogy 5 cm-es szálas anyag szigetelést rakjunk fel a falakra. De az ő módszerével mire minden felkerül a falra, 7 cm-rel menne össze a szoba. És ez egyes szobákban 2 falat is érint.
Azt sem tudom, hogy pl. a radiátoroknál hogyan oldják meg a szigetelést? A radiátort kintébb kell majd hozni, vagy simán ki szokták hagyni a szigetelésből azt a részt? És tényleg mi van a konnektoroknál? Ha ott ki kell fúrni a falat (a szigetelést), ott majd szépen megkezdődik a penészedés?
A külső hőszigetelés azért nem lenne szerencsés, mert a ház úgy van kialakítva, hogy az ablakok jelenleg is már eléggé be vannak süllyesztve a falba. Úgy tudom elmagyarázni, hogy 38-as a fal és ennek a belső oldalán helyezkednek el az ablakok. Ha a falakra rákerül minimum 10 cm-es külső szigetelés (ennél véknyabb szigetelést azt mondják nem érdemes feltenni), akkor már a fény sem úgy jut be a házba és esztétikailag is csúnyán nézne ki az egész. És még mindig ott van az a probléma, hogy a tető alatt vékony a szigetelés, ott mindenképp belső szigetelést kellene alkalmazni. Ez a problémám.
Ehhez már építészre lesz szükséged, aki kimegy a helyszínre és megnéz minden körülményt. A radiátoroknál nem lehet kihagyni a szigetelést, ki kell őket hozni az új falsík elé.
Szerintem kevesebb cécó lenne a meglévő ablakok külső síkra helyezésével, és a külső hőszigeteléssel, mint a belső hőszigetelés normális kivitelezésével. Egy ilyen, ha nem kontár módon csinálják meg, nem olcsó. Ha pedig kontárul csinálják meg, akkor az egészségedet veszélyeztetheti.
Sajnos ennyi fal és tetőcsatlakozást látatlanban senki nem fog átlátni, így biztosan jó választ sem kaphatsz. Ezért azt javaslom, fordulj egy felújítással foglalkozó építész irodához (vagy építészhez) és terveztesd meg velük az egész utólagos hőszigetelést.
A bejutó fény mennyiség változása miatt én nem aggódnék, ebből a szempontból mindegy, hogy belül, vagy kívül szigetelsz. A fal így is úgyis vastagodni fog.
Hófehér belső festés, világos bútorok, világos padló, fehér ablakpárkány mind növelik a lakás világosságát.
Kiváló LED lámpákat is lehet már kapni, amik pár Watt teljesítménnyel beragyogják a házat.
Hőtechnikailag valóban jobb a tégla síkra kirakott ablak, de nem követsz el hibát, ha egy 3 cm-es EPS-el befordulsz az ablakig. Külső hőszigetelésre gondolok.
Ferde tetőn 20-30 cm kőzetgyapot hőszigetelés lenne optimális.
10 cm már van.
Plussz 5 cm hőszigetelés miatt nem szívesen nyitnám ki a bux-tárcámat. Szerintem a burkolás költségei jelentősen meg fogják haladni a szigetelő anyag árát.
Idézet a 7/2006. (V. 24.) TNM rendeletből
Épülethatároló szerkezet hőátbocsátási tényező követelményértékek
U értékek [W/m2K]
Külső fal 0,45
Lapostető 0,25
Padlásfödém 0,30
Fűtött tetőteret határoló szerkezetek 0,25
Ha felújítasz, akkor legalább a fenti irányértékeket célszerű szem előtt tartani.
A ferde tetőn már 15 cm kőzetgyapottal a követelményeknek megfelelő "C" energiaosztályt el lehet érni. Feltéve ha közepes minőségű 0,038 lambda értékű anyagból, szakszerűen készítik.
20 cm már egy erős "B" energiaosztály.
Megjegyzés: A szakemberek az kis sűrűségű, könnyen szállítható tekercses anyagokat részesítik előnyben, ám ezek közül vannak olyanok is, amelyek egyáltalán nem használhatók ferde tetőhöz.
Nekem a kivitelező 0,044 lambda értékű üveggyapotot szeretett volna beépíteni.
Ennek az lett volna a veszélye, hogy a hőszigetelő saját súlya alatt összetömörödik, lecsúszik a ferde tetőn.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!