Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hány fokon érzitek jól magatok...

Hány fokon érzitek jól magatokat a lakásban/házban? Mennyire fűtötök télen, hány fok legyen benn?

Figyelt kérdés
Mit tartotok optimálisnak? Én panelban 2 éve megszoktam a 25 fokot, vagyis tkp fázósabb lettem, mint voltam, mert alacsonyabb hőmérsékletű szobában már nem érzem olyan jól magam. (25 évig sosem laktam 25 fokra fűtött házban)
2011. okt. 9. 21:50
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Nálunk átlagosan 23 jelen pillanatban 23 fok van. Nekünk ez ideális. Én hosszú nadrágban, zokniban és egy vékony hosszú ujjú felsőben vagyok (nem pulóver) és jól érzem magam.

Mikor jönnek a kemény fagyok, akkor általában beállítjuk a kazánt 25 fokra, ilyenkor érezhetően melegebb van, mert rövid ujjúban sem fázok, csak ha bejövünk a házba a nagyon hidegből, akkor jobb a komfortérzetünk, ha 25 fok van. :) Ennyi.

2011. okt. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Én a 23 fokot szeretem, egyébként nagyon fáznak a kezeim-lábaim, és hiába öltözök fel, nem melegszenek fel.

Aludni elég 21-22.

2011. okt. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Én is szeretném a 25 fokot, de a pénztárcám csak 18 fokot engedi. Nagyon felöltözöm, de így is fázom.

Sajnos egész télen ilyen lesz.

2011. okt. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Jelenleg 20°C fok van a szobában. Ennek ellenére pólóban és boxerben ülök a gép előtt és melegem van :) Mi szeretjük a hideget.
2011. okt. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Én 22-23 fokot szeretnék, de a párom 18 fokban nőtt fel, szerinte már a 20 is sok...

Végül is kiegyeztünk a 21-ben :)

Így ő boxeralsóban és pólóban van, mezítláb, én meg melegítő alsó+felsőben, zokniban, papucsban és jéghideg a kezem-lábam! :)

Ja és a gyerekeink is 21 fokban nőttek fel, a nagy állandóan fázik, a kicsi meg mindig le van izzadva, tehát nem attól függ, hogy ki-mit szokott meg gyerekkorában!

2011. okt. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Nálunk olyan 20-22 fok szokott lenni a két szobában 8a többit nem fűtjük), és jól felöltözünk hozzá, plusz ha csak ülünk, egy két pléd is elkél. Anyuméknál már melegebb van ,23-24 fok, de nekik központi fűtésük és újabb lakásuk van.

Rendkívül fázós vagyok, így élvezném a 25fokos meleget, de nem tehetem meg, nem csak anyagi okokból, hanem a környeztet tudatosság miatt is, így is rossz érzés, hogy gázzal kell fűtenünk. De a jó dolog, hogy itt hazánkban nem kell majd olyan drasztikusan ráállni az energiaforrásokkal való takarékoskodásra mint a nyugatiakban, hiszen a magyar ember vérében van a takarékoskodás (persze más dolgokban majd lesz miből lejjebb adnunk)

2011. okt. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Nálunk sincs olyan meleg, 21-23 fok szokott lenni, én nem vagyok fázós, itt simán el vagyok hósszú gatya+rövid ujjú vagy még rövid naciban is... Régebben nálunk is 25 fok volt, de úgy nagyon melegem volt...
2017. ápr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!