Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik stílusú házba költöznél?

Melyik stílusú házba költöznél?

Figyelt kérdés

Én Marcio Kogan brazil építész modern minimalista házait kedvelem, a párom meg az amerikai "country style" illetve "gyarmati stílusú" házakat.


[link]


[link]


2011. márc. 9. 10:18
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Azért "borzalmas"-nak vagy "rettenetesnek" nevezni valamit - azért, mert nem konvencionális, - enyhén szólva eltúlzottnak tartom.

Az energetikai szempontok minden bizonnyal ellene szólnak az Osler háznak, de miért kellene mindenben egymást majmolni? Így pl az építészet, lakberendezés, belsőépítészet terén.

Amitől én kapok agyf...-t az a MAGYITERRÁN építkezés. Magam nagyon csípem az igazi(!) mediterrán házakat is, amik Toscanaban vagy a "szappanoperákban" vannak. De ez, amit pár éve csinálnak, hogy Magyarországra erőltetik a mediterrán-SZERŰséget, így pl a koos.hu építészportálon is "elhangzik" a "gagyiterrán" meg a "magyi-terrán" szó. Szóval én inkább szeretnék különbözni az átlagostól, kilógni a SOR-ból egy letisztult, sallangmentes, design-os házzal. Még az amcsi kertvárosi hangulat tetszik, ami a párom nagy kedvence, ha az is nem "gagyimagyi"-znák el nálunk. (Kis telkekkel, egymás nyakára történő építkezéssel, Amerikát majmoló, de magyarra "fordítottan" lekicsinyített és sematizált házakkal.)

2011. márc. 13. 07:27
 22/25 Tami976 ***** válasza:

Nem kell mindenben egymást majmolni, de ha már ház, akkor legyen úgy művészi, hogy megmarad a funkciója. Egyébként csak giccs.


Attól, hogy valamiből sok ugyanolyan van, lehet nagyon esztétikus. Képzelj el egy pici falut, egyetlen főúttal, az oldalán végig ugyanolyan magasságú fehérre meszelt falú,zsuptetős házikókkal. Tiszta udvar, rendes ház. Mindegyik ugyanolyan, legfeljebb az egyiknek egy ablaka néz az utcára, a másiknak kettő. Szerinted ez ronda? Pedig a te szavaiddal élve "egymást majmolták".


Miért nem kaphatott az a beton hőszigetelést? Miért nem lehetett volna az egyik fal hőszigetelő üvegtégla? Miért nem lehetett volna az az amerikai ház szimplán négyzet alaprajzú, esetleg csak a garázs lógjon ki belőle?


A gagyitterrán házak szintén giccsesek Magyarországon. Nálunk sok a hó, a lapos meditterrán tető megroskadhat tőle. Mo.-n 45 fokos szögben ajánlott tetőt építeni. Egy bábos korlát azért szép is lehet, de amit Szentendrén nemrég láttam: egy gipszangyalkával és gipszoroszlánnal a két végén...

2011. márc. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

A második:)praktikus,mutatós,nem flancos,mégis lehet luxusszerűen berendezni:)))

Az első ház nagyon nem tetszik,nem szeretem az ilyen egyterű óriáslakásokat,ahol csak üveg van meg 100nm-en 2 darab bútor:S 23N

2011. márc. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

'Szóval én inkább szeretnék különbözni az átlagostól, kilógni a SOR-ból egy letisztult, sallangmentes, design-os házzal.'


Miért kell erőltetni ezt?Az eredetiség önmagából fakad erőltetve nem fog menni.És akkor sem biztos , h nyerő vagy ízléses.Nagyon sokan szeretnének elhatárolódni a konvencionalitásoktól és sikerül is nekik ,mert elemi és egyben szokatlan hibákat vétenek ebbéli igyekezetükben.


Azt az elsőt nem nevezném háznak . Lehet kellő kreativitással belemagyarázni bármit de az nem embernek, családnak való lakható létesítmény.

A második már jobb valamivel de a rideg fehérség sem sugároz , családias bensőséges hangulatot számomra.


Nekem a századforduló éveiben épült magas-szobás magas-ablakos házak jönnek be. A polgárias közepesen dekorált ízlésvilág és a természetes , anyagok nyújtják számomra az otthon jelentését a szemem nyugalmát és az inspirációt a léthez a gondolkodáshoz ,mint emberi környezet.

Ez a síkunalmas egyenes üresség ami most van, elborzaszt, ugyanúgy minta mű dolgok és a gipszangyalkák vagy a cigányosra barokkosított túldekoráltság.


Ezekhez viszonyulva rendeztem be én is a 110 éves házam (aminek felújítása többe van mint egy új építése). Itt nem találsz pozdorját , szalagparkettát ,sem műanyagot.

Viszont vannak szép régi bútortok és általam készítettek.

Hajópadló és engeteg könyv és zongora. Kinn terasz és pázsit és sok virág és fa .

Számomra ez az élettér nem pedig a fehér üresség.

Akkor is , ha tudom , h nagyon sok ilyen van még mint az enyém:)

2011. márc. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Semmi gond ezzel, ahány ember, annyi stílus és ízlés.
2011. márc. 14. 10:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!