Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik stílusú házba költöznél?

Melyik stílusú házba költöznél?

Figyelt kérdés

Én Marcio Kogan brazil építész modern minimalista házait kedvelem, a párom meg az amerikai "country style" illetve "gyarmati stílusú" házakat.


[link]


[link]


2011. márc. 9. 10:18
1 2 3
 11/25 Biotéka válasza:
én szivesen laknék az elsőben de csak egy ideig..próbálási szinten :D am a döntött falast azt tetötér beépitésesnek mondjuk :) de a másodikkal meg az a baj h tul nagy.. az iylen házaknak nagy arezsijük és nem lehet minden helységet minden teret maximálisan kiahsználni.. legjobban rönkfábol épitett házba laknék :D mert takarékos :) de nekem a mediterrán házak is nagyon tetszenek :)
2011. márc. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Én inkább a másodikban laknék. De ha van pénzed arra, hogy valamelyiket megvedd, akkor jobb ha terveztetsz egyet a saját igényeidre.
2011. márc. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Nekem is az első tetszik. A második olyan unalmas és elcsépelt és különben is, ha már vidéki ház, akkor miért nem jó egy hagyományos tornácos ház? :D

De biztos, hogy először feltennék nagy függönyöket :D

2011. márc. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Íme egy mégjobb link a Marcio Kogan tervezte Osler-házról:

[link]


Amúgy mindenki válaszának örülök. Teljesen jogos, hogy többen vonzódnak a megszokott, otthonos, "emberarcú" megoldásokhoz. Ugyanakkor látom azt is, hogy nem vagyok teljesen egyedül a letisztult moder egyszerű vonalvezetés szeretetével. Ráadásul ha valaki szeret különbözni, nem akar szokványosat, hát erre mindenképpen jók Kogan tervei.

2011. márc. 10. 07:25
 15/25 anonim ***** válasza:

Az Osler-ház gyönyörű, én mondom. :) Néztem is, nekem egyszer volt kint háttérképnek egy fotó, csak eleinte nem ismertem fel, de már tuti ez a ház volt az.

Nekem pont hogy ezek a hagyományos lakások, házak nem jönnek be, szerintem roppant unalmasak, és zsúfoltak. De hát kinek ez kinek az.. Mindenesetre én meglepődtem, hogy ennyieknek nem tetszik az első.

2011. márc. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Na pont így vagyok ezzel én is. Nem mondom, hogy nem tetszenek az otthonos, meleg, barátságos otthonok, de engem konkrétan a '90-es évek közepe óta vonz a "rideg" minimalizmus. A letisztultság, a minimál-design, a szellős, tágas transzparens terek, a dísztelen egyszerű formák, mint design elemek. A csupaüveg oldalú házak nagyon élvezetesek lehetnek, ha panorámás helyre épülnek. És van bennem egy nagy adag lázadás a konvencionalizmussal és egy csipet "lebemann"-ság is. Úgyhogy számomra egy nyers-látszóbetonos, csupaüveg épület, légies lépcsőkkel, nagy terekkel kimondottan megfelelne. Azon az elven, hogy "sokszor a kevesebb a több".
2011. márc. 10. 10:40
 17/25 anonim ***** válasza:

ez a Kogan nevű fickó tud valamit :D

én is imádom a modern építészetet, persze egyes darabjai kifejezetten taszítanak, de ha konkrétan a fenti házat nézzük, akkor azt mondom, h jöhet :D

az egyetlen baj vele, hogy a telek szinte drágább, mint maga a ház, hiszen egy ilyen vityilló megköveteli, hogy egy magas dombra építsük, ahol jó a panoráma, és nincs 600 szomszéd, akik beleshetnek a hatalmas ablakokon.

szóval ehhez a minimál designhoz kell egy jó vaskos bankszámla is. a kevesebb több elvét az élet minden területén vallom, ebben is egyetérthetünk.


a másik házra csak annyit mondanék, hogy majdnem minden 2. amerikai ilyenben lakik, nem látom benne sem egyediséget sem stílusosságot. unalmas, kiszámítható.


sajnos nem érzem azt, hogy valaha az életben annyi pénzem legyen, hogy pont egy ilyen házba fektessem, de álmodozni jó :D


ja, és a Columbo: a Recept gyilkosság c. epizódjában (ami egyébként az első volt a sorozatban) vannak ilyen minimálos kecók. annyit érdemes még elmondani a dologról, h azt még a 70es évek elején forgatták, tehát nem új keletű ez a hóbort, csupán később gyűrűzött be hozzánk.

2011. márc. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Kogan nagyon sok ilyen házat tervezett zártabb, kertvárosiasabb környezetbe is.

Az Osler-ház sem dombon van, de maximálisan egyetértek, hogy ott mutatna jól. Dombon, víz-panorámával lenne 100%.


A Columbo említett epizódjára vadászni fogok. És valóban a minimalizmus már a XX. sz. 20-as, 30-as éveiben kezdődött, tehát nem korstílus, nem futurizmus, hanem - egy mára klasszikussá vált - állandó irányzat.

2011. márc. 11. 07:04
 19/25 Tami976 ***** válasza:

Mind a kettő ház borzalmas. Egyikben sem laknék.


Kogan lehet, hogy egy művész, de a ház, amit készített, ellentmond a józan észnek. Ekkora üvegfelületek esetén nyáron meg lehet dögleni egy ilyen lakásban, vagy horribilis klímaszámlát csinál.


Télen is borzalmas lehet, mert még ha 3-rétegű, nemesgázszigetelésű üveget is használt volna (amit kétlek), akkoris kétszer nagyobb a hővesztesége, mint a Porotherm téglának.


Engem idegesítene, hogy mindenki beláthat. Ha meg függönyt teszek az ablak elé, akkor meg minek az ablak?


A minimalista téglaformával egyetértek, bár szerintem lehetne még minimalistább, ha teljesen szögletesek az oldalak és a tetőn lenne csak egy hosszabb konzol a déli napsütés ellen.


A fából készült amerikai faházat meg seccperc alatt felfalják a termeszek. Meg tűzveszélyes. Feleslegesen össze-vissza tagolt azokkal a funkció nélküli áltető formákkal. Akkor már inkább egy sima, merített fa szerkezetű könnyűszerkezetes ház 30 cm hőszigeteléssel.

2011. márc. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:

Hú, szerintem az első rettenetes! A másodiknak a felépítése nem rossz de a szín meg belül a berendezés nem annyira jön be :)

Az első szerintem nagyon személytelen és rideg!!

2011. márc. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!