Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen stílusú az otthonod?...

Milyen stílusú az otthonod? Vagy mi a kedvenc stílusod?

Figyelt kérdés

Akár képeket is linkelhettek :)


Szeretitek, ha egyben van a wc a fürdővel? A konyha a nappalival? Panelban laktok? Esetleg családi házban?

Minden érdekel... Meséljetek az otthonotokról. Miért szeretitek, mint változtatnátok, meg vagytok e elégedve vele, stb. :)


2011. szept. 8. 23:36
 1/8 anonim válasza:
100%

Szia! Egybewcfürdős lakásban lakok, helyileg jó, de azért ha valaki fürdik, nem épp kellemes tartogatni:) Otthon külön van, és bár mindkét elrendezést kedvelem, inkább az otthoni a kényelmesebb. Panelos vagyok, majdnem mindig az is voltam. De kertes házat szeretnék majd valahol Óbudán:) Kétszintes, sokszobás, kb 60-80 nm alapterületű házat, lenti, fenti wcvel és káddal, és egy csinos kis falépcsővel:) Mivel vannak teknőceim, így egy a szobában lévő, és teraszra is nyíló téli-nyári lak is lenne a házban. A teraszon billiárdasztal, kényelmes ülőhelyek (mint a yachtokon a hajó orrában a kipárnázott kanapészerű helyek:)). A könyha amerikaikonyhás lenne, pulttal, és térelválasztó kredencekkel, ebédlőasztallal. A hálószobám vörös lenne, s kissé sötétromantikus is... ezalatt értem a kovácsoltvas fáklyatartókat a falakon, rengeteg gyertya, persze ízlésesen, fekete polc, amin aranygerincű, vörösbársonykötésű könyvek pihennének:)az ágyam fölött baldachin lebegne, míg az ágyamat bordó selyem takarná. (nem, nem vagyok vámpírmániás, csupán csak Poe-kedvelő:)) A vendégszobák 2 színnel lennének festve; a falközepén keresztven egy színválasztó csík lenne:) mondjuk alul narancs, felül citrom, és egy fekete csík választaná el:) A fürdőben egy tükrősfiókos polc lenne, amiben a mindenféle kozmetikumokat lehetne tartani:) a fenti kád nagy lenne, hogy 2 ember beleférhessen. a fürdőben egy szekrény is lenne, ott törölközők, pizsamák, meg hasonlók kapnának helyet. A nappaliban lenne egy TV, a falon a gitárjaim, könyvespolcok, egy nagy kanapé, meleg, puha, fehér szőnyeg, narancs falak. lenne egy kisebb hosszúkás asztal is, de csak éppen lerakok valamit jelleggel. ezt a részt még nem teljesen gondoltam ki:)


20/L

2011. szept. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A stílusa sajnos egyelőre leginkább félkész. És a berendezésnél az a szempont, hogy minél olcsóbb legyen. Egy kis panelről van szó, ahol épp elférünk a párommal, de már egy babát fogalmam sincs, hova tennénk.

Azt szeretem, ha minden helyiség külön van, így a fürdő, vécé, konyha, étkező, kamra, nappali, gardrób, háló, dolgozó, stb. És fontos még számomra, hogy nagy terek legyenek. A halálom a panelban az, hogy akármit csinálok, zsúfolt. Most festettünk, betettük a kanapét, és szinte végigéri a szobát...

Ha olyan házam lenne, amilyet szeretnék, akkor az mindenképpen egy régi típusú, nagy belmagasságú és nagy terekkel rendelkező ház lenne. Az ablakokat minél nagyobbra cserélném, és a berendezésében az üveg és fa dominálna. Alapelvként pedig a kevés bútor, tágas terek.

2011. szept. 9. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szeretem a modernebb egyszerű de praktikus dolgokat, de azért nem azt a dobozszerű Ikes-stílust.


A többi kérdésre a válaszaim a kérdés sorrendjében:

Nem.

Nem.

Nem.

Igen.

2011. szept. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ikes=Ikea, bocsi.
2011. szept. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk wc külön is van,meg a fürdőben is! A konyha-nappali-étkező egyben. Családi ház!

Elég modern, szinte mindenhol két szín a barna és a beige dominál. Igyekszünk mindent így vásárolni. Szerintem nagyon szép.Bár most bevezetjük új színnek a zöldet. A gyerek szoba már ebben a szellemben készül most.

Azért szeretjük,mert pont,olyan,amilyet akartunk. Elég sokat találkoztunk a tervezővel,amikor építettük!:)

Amin változtatnék talán az az,hogy a nappalihoz hozzátoldanék egy kicsit még!

2011. szept. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Családi házban lakom,illetve tanyán.Ez volt minden álmom.

(nincs se jószág,se földművelés stb,tehát nem olyan "igazi tanya" hangulatú,de ez így nagyon jól van)

A ház újszerű,a 90'pes években épült.Szép,elég magas és tágas.A tetőtér még nincs kész.

Szeretném úgy "átalakítani",hogy egy régi kúria jellegét adja vissza legalább kívül(homlokzat díszítések,oszlopok,a tető vonalvezetése).

Egyben van a fürdő a wc-vel,ezt így vettem,de nagyon szeretem,sőt,ha én építeném,akkor is így csinálnám.

A konyha elég nagy,25 négyzetméter körül van,elfér benne minden kényelmesen,a nappali külön van.Ez így nagyon jó,nekem tetszik


Amin nem változtatnék:

magán azon,hogy tanyán lakok;a ház méretén csak felfelé,kisebbe nem szívesen mennék.A helyen,ahol a ház van se változtatnék,jó helyen van.Jók a szomszédok és nincsenek mindig a nyakamon.(szélesek a telkek,durván 60 méter széles egy telek és bár minden telek be van építve,akkor se élünk egymás nyakán)

Nem változtatnék a ház komfort fokozatán se,régebben el voltam pl. net nélkül,már most fura lenne,meg jó,hogy a konyhában is van meleg víz és gázfűtés is van...

Amin változtatnék:

Egy nagyobb előszobát fogok még építeni hozzá.Meg a belső festésen,de az majd egyszer.És a kerten is: parkosítás alatt áll a dolog,több bokrot szeretnék és egy tavat valamikor.

2011. szept. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szupeeer! :)


Örülök, hogy írtatok.. Jó olvasgatni, ahogy valaki ír az otthonáról. Olyan élvezettel, lázasan..

Én is nagyon oda vagyok az otthonomért! Imádom szépítgetni, csinosítani, bővíteni, és minél jobban kihasználni a teret. Mind a házban, mind a kertben.

Ha van kedvetek, írjatok még bátran, sőt, mások otthonáról is szívesen olvasgatnék. Szinte látom magam előtt, ahogy lefestitek. :) Imádok házakat, lakásokat nézegetni. Érdekel, hogy miért pont úgy rendezik be, ahogy.. érdekel, hogy ki mit tud kihozni az adottságokból.

Pl érdekes, de jártam már olyan hatalmas családi házban, ahol semmi extra nem volt. Szemmel láthatóan drágák voltak a bútorok, de nem passzoltak össze..

Viszont jártam már olyan ici-pici házban, ahova ahogy beléptem, elaléltam a szépségtől. Elvarázsolt a ház hangulata! :)

Ami nekem személy szerint a kedvencem, az a vidéki stílus. Natúr színek. Kellemes kontraszt a fehér és a sötét fa színű bútorok között, s mindez megbolondítva a természet egyéb színeivel. Mint pl a kellemes zöld, az élénk napsárga..

Mi nemrég építettük a házunkat, és igaz lassacskán, de szépen lassan kezd valóságot ölteni az a hangulat, amit szeretnénk odavarázsolni. Én az apró részletekben látom a fantáziát. Imádom a négyzetesen üvegezett fali konyhaszekrényajtókat, amik a plafonig érnek. Imádom a téglázott falrészeket, és amit nagyon nagyon szerettem volna, az egy country jellegű kandalló. Ezt szerencsére már meg is építettük. Nem igazi kandalló, nem lehet benne tüzet rakni. Gyertyákat szoktunk belerakni.

Egyébként nem nagy a házunk. A konyha elég nagy, és a nappali is. A hálószobák viszonylag kicsik. Külön van a wc a fürdőtől, ez a férjem "kikötése" volt. :)

Nincs emeletünk.. viszont van egy hatalmas terasz, ami nyáron egy külön élettér. Az az igazság, hogy én sem szeretnék nagyobb házat.. meg vagyok elégedve a méreteivel. Ez minket pont kiszolgál.


Várom még az irományokat, hátha valakinek kedve támad mesélni az otthonáról. :)

2011. szept. 9. 21:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én otthonomról az álmom az volt és rem. egyszer azért megvalósulhat!..

Szép nagy családi és vagy kertes ház nagy telekkel, rózsa kerttel, lugassal..ez tényleg csak álom!

Mióta megtapasztaltam milyen a nem panel élet, nem tudom elképzelni magam panelban!!Mondjuk eddig sem tudtam csak a kényszer nagy úr!, anyumék is szerettek volna elkötözni..csak..de..

Pedig anyum falun nőtt fel..Endrőd.

Viszont, ahol most lakom sem tudom az otthonomnak nevezni, még lakásnak sem..((

tán ha nagyobb lenne és nem az anyósék telkén talán..


37négyzet méter az össz. terület, mindennel együtt, igaz 1embernek épült, ami persze nem tetszett apósnak (Párom mostohaapja)mindig is éreztette..

Van egy kis terasz szerűség, aztán, ahogy benyitunk egyből ránk nyitnak az egész inkább egy nagy szoba, egybe van a háló, nappali, konyha, aztán van külön fürdő és wc.

Hát nem ez volt álmaim háza!! Ez van, ezt dobta a gép!!


Amúgy az álomkonyhám, ha jól tudom most olyan 700eFt körül van!

Épp ma találtam meg egy feljegyzést anyuéknál, amikor pakoltam, egy szép nagy ház két szint és sok-sok szoba az egyik csak zöld színű, de benne lévő bútorok is a másik kék és van egy rózsaszín szintén minden ua színű.

Az enyém lenne a zöld nem tom mér írtam, annyira nem tetszik ez a szín.. de ebből a szobámból nyílna a fürdöm és a wc is, lenne külön fürdő és wc is a házban. Sok és előkelő ismerősom lenne, sok rendezvényt tartanék házamban. Sokan keresnék a kegyeim, férfiak..

[link]

[link]

Álomcsillár..

[link]

Vagy hasonló, konyhabútor lehet más, de a sütő olyan legyen! Középen legyen a munkaasztal.

Mindig is nagy tágas konyhát szerettem volna, nagy tágas szobákat..lenne egy hobbi szoba, ahol nyugodtan tudnék festeni, írni..

[link]

[link]

[link]

kb. ilyen nappali.

[link] ..tán, narancssárga szín nappaliban bejön..

[link]

[link]

ilyesmi háló..

kb. ennyi..:))

2011. szept. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!