Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy lehet megnevelni az...

Hogy lehet megnevelni az alattunk lakó szomszédot, hogy ne döngesse max hangerőn (este 8-10 után is) a zenét, amit hallgat?

Figyelt kérdés
2009. jan. 21. 17:04
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Szia!

Keresd fel a közös képviselőt, hogy a Házirendben (legújabb elnevezése Szervezeti és Működési Szabályzat) mi van leírva a "zajjal járó tevékenységről" illetve a közös helyiségekben a nyílt láng használatáról és a dohányzásról. A közös képviselő is felszólíthatja, hogy ne folytasson ilyen jellegű tevékenységet.

Véletlenül nem új építésű házban laksz? Mert ha igen és máshonnan is szoktál zajt hallani, akkor az építtetővel is felveheted a kapcsolatot, hogy valószínűleg nem jól hangszigetelte a házat. Ha ez áll fenn, akkor be kell méretni a zajhatást és az építtetőnek kötelessége saját költségén a hangszigetelés, ill. a kártérítés.

2009. jan. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Ez a 80-as években épült, úgyhogy már nem új építésű, a közös képviselőre hadd ne mondjak semmit. A felettünk lakó szomszéd már többször eláztatott minket, idén nyáron az egyik villanykapcsolóból is folyt a víz, és nem sokat intézett az ügyben, nekünk kellett mindennek utánajárni, még a biztosítónak is, bagóval kiszúrták a szemünket.
2009. jan. 28. 19:18
 23/27 anonim ***** válasza:

Azt hittem, hogy én írtam ki ezt a kérdést valamikor.

Pont ilyen hülye szomszédom volt: Elöször megkértem-semmi eredmény- aztán szóltam a közös képviselőnek-semmi. Aztán fapapucs- semmi. Na akkor besokaltam- írtam egy ál levelet az önkormányzat nevében kilátásba helyeztem 50000 ft bírságot benne, amelyet a következő csendháborítás bejelentésekor haladéktalan behajtatást ígértem. Mellékeltem a jogszabályt amely a társasházakban élőkre vonatkozik-ebben mellékesen az van, hogy semmikor sem lehet olyan hangosan zenét hallgatni vagy tv-bőgetni, hogy az kihallatszon a folyosóra vagy mást zavarjon. A 10 órai csendrendelet egyébként mára 8 óra lett és a hangos felújítási munkákra vonatkozik. Valamint 12-16-ig ez is tilos. Szabálysértési eljárás kezdeményezhető.

Na már most az ilyen tökfej, nem fog bemenni a hivatalba, hogy tényleg ők küldték-e a levelet.Lehet, hogy ez nem legális, de másra az ilyen nem hallgat. Nálunk azóta csend van-és ha néha meg is ereszti a Tv-t-mert azt hiszi nem vagyunk itthon-ilyenkor csak le kell ejteni valamit a padlóra és csodák csodájára lehalkul a tv.

A bagó meg szintén tilos a lépcsőházban-nem a virágok, hanem az másik ember egészsége miatt. Erre tényleg a füstölő zacskó lenne megoldás-bár az ilyennek legszívesebben egy poroltót nyomnék a képébe.

2009. jan. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
81%
Ja igen a villanyóra lekapcs is jó! De csak akkor amikor már lefeküdt, mert akkor nem veszi észre-szóval mielőtt lekapcsolat pöttyints a kapcsolóra egy pötty pillaanat ragasztót-aztán nyomd ki. reggelre jól meg fog kötni!-mire az áramszolgáltató kijön az is idő-ráadásúl fizetheti a költségeket-ha ebből sem ért akkor ismétlést javaslok! Amikor elfogy a pénze már az áramot sem tudja kifizetni-akkor pedig ettől a cégtől nem számíthat kegyelemre!
2009. jan. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
100%

Mi kertes házban lakunk és a szomszéd nyáron minden nap reggeltől estig bömböltette a rádiót az udvaron.Persze nyitott abalakokon át mi is behallottuk, ha kimentünk az udvarra pláne.Az ablakba tettük a magnót és max hangerőn elkezdtük nyomni a zenét!

Biztos észrevette magát,mert lehallkította a rádióját és utána se hallgatta egész nap.

2009. márc. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
56%
FÖLMENNI HOZZÁ HOGY HAGYJA ABA A ZENÉT. HA NEM HAGYJA ABBA AKKOR UJBÓL FÖL MENNI ÉS BE VERNI EGGYET NEKI ÉS, ÖSSZE TÖRNI A HANGSZÓRÓJÁT.
2009. márc. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is a felettünk lakóval vannak ilyen gondok. Az még elmegy, hogy átlag hetente egyszer üvöltöznek, meg veszekednek egymással a szülők, azt meg lehet szokni :(

De van egy fiuk, aki minden nap este 7 körül (tök pontos a gyerek ;) ) max hangerőn üvölteti a tuctuc zenéjét és nem túl jó móka mivel sokat kell tanulnom meg úgy egyébként is zavaró!

Sajnos hiába szólunk neki, nem használ... háborút meg nem akarok indítani, mert még elfajulnak a dolgok, az meg nem hiányzik!

Mondjuk az is érdekes volt, amikor beköltöztek (karácsonykor) és akkor fúrták fel a polcokat!

2010. febr. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!