Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni, ha a nővérem...

Mit tudok tenni, ha a nővérem nem hajlandó elvinni a cuccait a lakásomból? Hosszú évekig nálam lakott, de most elköltözött a barátjához és már nem hajlandó fizetni a rezsi felét sem, de a cuccait se hajlandó elszállítani.

Figyelt kérdés
Lakbért eddig se kértem tőle, de ha itt maradnak a cuccai akkor elvárnám, hogy a rezsi felét továbbra is fizesse, mert az nem megy, hogy az ő ingyenes raktára lesz a lakásom. Rengeteg dolga van nálam, ezt lomtalanító céggel elszállítatni többszázezer forint lenne, amit aligha tudnék rajta behajtani. Mik a jogi lehetőségeim ilyen helyzetben? A lakás kizárólag az én tulajdonom, neki nincs tulajdonrésze benne.

tegnap 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmi ilyenre nincs szükség.

Évente 2 alkalommal - tavasszal és ősszel - lomtalanítást tart az önkormányzat, ahol minden kirakott holmit ingyen elszállítanak. Egyszerűen utána nézel, hogy mikor lesz nálatok lomtalanítás, szólsz a nővérednek, hogy ha addig nem viszi el a holmiját akkor te kirakod az utcára és nem talál meg már belőle később semmit.

De ugyanígy ha kiteszed a közösségi médiába milyen cuccokról van szó és aki eljön érte és elviszi az megkapja ingyen, pár nap alatt kiürítik a lakásodat úgy, hogy semmit se kell tenned.

Azt azért nem árt észben tartanod, hogy ha ezt megléped a nővéreddel és feltehetőleg a szüleiddel meg a teljes rokonságoddal végletesen tönkreteszed a kapcsolatodat egész életedre. Nem vagyok biztos abban, hogy megéri.

tegnap 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.


Itt csak évente egyszer szokott lomtalanítás lenni, márciusban, ami még elég messze van, de lehet, hogy kivárom, ha addig nem rendeződik a helyzet.


A 2. pont kicsit necces, mert hát az ő tulajdonáról van szó, de ha jobb megoldás nem lesz, akkor ezt is megfontolom.


Anyukámmal már beszéltem erről, ő egyetért abban, hogy vagy minden cuccát el kell vinnie, vagy továbbra is fizetnie kell a rezsi felét, elvégre én se ingyen lakok itt, hiába az én tulajdonom a lakás. Rezsit nekem is fizetnem kell, mert ha kikapcsolják a gázt, villanyt stb. akkor gyakorlatilag lakhatatlanná válik a lakás, sőt később el is árverezhetik a tartozás fejében. Akkor neki miért lenne ingyen? A többi rokonom is, akivel beszéltem erről, ezen az állásponton van, szóval nem hiszem, hogy tönkremenne a kapcsolatom velük. A nővéremmel sajnos valószínűleg igen. A mostani lakhatási válságban szerintem jobban meg kéne becsülnie ezt a helyzetét, hogy nálam is és a barátjánál is ingyen lakhat, nálam csupán a rezsi feléért.

tegnap 22:21
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Miért, ha elviszi a cuccait, akkor kevesebb lesz a rezsi?


Pakold be egy kombi taxiba és küldd át neki.

tegnap 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem lesz kevesebb, de az, nem megy, hogy ingyen lomtárnak használja a lakásomat.


Aligha férne be minden egy kombi taxiba, rengeteg cuccról van szó.

tegnap 22:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy vigye el, és ha nem viszi, akkor a következő lomtalanítás alkalmával sajnos minden ki lesz dobva. Havonta küldj neki emlékeztetőt.
tegnap 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!