Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 110ezer ft-ból meg lehet élni...

110ezer ft-ból meg lehet élni ha az állandó kiadásokon felül marad ennyi? Ha a rezsi, meg minden állandó kötelező kiadás már le van vonva. Van aki ennyiből él? Mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Szóval étkezés, tisztálkodó- tisztítószerek, és a ruházkodás mennének ebből az összegből.

Figyelembe véve, hogy ruha, cipő nem kell minden hónapban. Tehát az a ritka extra kiadások közé tartozik inkább.



szept. 9. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

Nem lehet.

Ha magadra fozol sosem eszel menut es nem mesz etterembe se vsgy sorozni akkor megy el 80 ezer kajára.

Marad 30.

Kb 10 ezer a tisztalkodas, haztartasi dolgok

Marad 20


Nem jartal munkaba nem utaztal nyaralni nem vettél ajándékot anyukád szülinapjára, nem romlott el a telefonod, nem szakadt ki zoknid stb

szept. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
…és ne felejtsük el a gyógyszereket sem. Ha relatíve fiatal és egészséges vagy, évi 1-2 nátha azért alkalmanként legalább 5-10 ezer forint (lázcsillapító vagy orrcsepp, semmi különös)- és mi van, ha épp valami ilyen banális(nak induló) betegség miatt mondjuk csak 1x táppénzre kényszerülsz 1 hétre- máris ugrott a fizetésedből jópár tízezer…
szept. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem simán, ha egyedül élsz. Nekem az étkezés úgy 80 ezer, hogy nem spórolok.


Ruhákból csak a legszükségesebbet lehet így megvenni. Gyógyszer elég ritkán kell az átlag embernek, és az se több tízezerbe kerül azért. Nyilván szűkös így, de megoldható. Én jóval kevesebből oldottam meg évekig.

szept. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

Otthon főzve 80-nál kevesebből is ki lehet jönni,normális minőséggel.

110 a mindennapos kiadásokra elég lehet,spórolósan,a gond inkább a hirtelen nagyobb kiadásokkal van.Egy telefon csere,egy betegség,egy szerelő,ilyesmik,de egy picit komolyabb ruhadarabot is ide sorolnám

És persze szorakozás, utazás az is nuku.

szept. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Szórakozás és egyéb extraság nélkül igen. Ha most én is levonom ezeket és párom felé besegítést beszámolom, akkor 80-E. Extraságra általában 60-E körül költök - üdülés nélkül. Ha üdülök, akkor az amúgyis összetevődik megspórolásból. Ebből a megadott összegből nyilván nem lesz megtakarítás sem.
szept. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Én megélnék belőle, nem is rosszul, és még 20-30 ezret félre is tennék havonta vésztartaléknak. Aki magának főz, és nem költ sokat szórakozásra, divatra, nincs költséges szenvedélye, az szerintem simán megél belőle.
szept. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6~ Abból elvileg k.b. csak eszünk.
szept. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7# Az állandó kiadásokon felül van annyi.

Én főzök magamra -egészséges, normális ételeket- sok zöldség-gyümölcsöt eszem, de nem hinném, hogy 50 ezernél több megy el kajára, legfeljebb akkor, ha nagyobb vendégség van nálam.

szept. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szintén főzök folyamatosan, de kevés gyümölcsöt eszek és alapvetően keveset eszek. Mégis párom beköltözése előtt 60.000-70.000 között fizettem csak magamra. Most már 80-E, mert besegítek páromnak és továbbra is én főzök.
szept. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!