Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan spóroljak?

Hogyan spóroljak?

Figyelt kérdés

Egyedül maradtam az elsős kisfiammal. Egy kis faluban lakunk, nettó 260 ezret keresek + családi pótlék, gyerektartàst meg majd kapok egyszer gondolom. Rezsi kb 50 ezer havonta (digi, kuka, víz, villany, gáz). A jó, hogy saját házban lakunk, örököltem a nagyszüleimtől, így ezért semmit nem kell fizetni, már a nevemen van a ház. A fiam háromszori étkezése kb

15 ezer havonta. Szóval a rezsi meg a fiam étkezése ami fix minden hónapban kb 60-65 ezer együtt. Autóm nincs, sem jogsim. Itt dolgozok helyben tudom, hogy keveset keresek, de falun még annak is örülök, hogy lett egyáltalán valami. Fiam is ide jár suliba. Szerintetek így meg tudunk élni? Mivel lehet spórolni? Kb. 60 ezer gyerektartàst kéne kapnom, mert annyi a volt élettársam fizetésének 20%-a, de úgyse fog fizetni míg bíróság meg nem ítéli.



máj. 7. 08:41
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
És egyenlőre nincs lehetőségem más munkát vállalni mivel csak én tudom vinni, hozni a fiam a suliba. Ez kimaradt.
máj. 7. 08:43
 2/32 mindentudó99 ***** válasza:
76%
Te nem szoktál enni mert azt nem számolod? Akkor már spórolsz
máj. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Kaját, egyebeket, tisztítószer ilyesmit nem számoltam még mennyi megy el egy hónapban, de kb 80-100 ezer között lehetett, de akkor az 3 emberre volt.
máj. 7. 09:39
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből két ember ki tud jönni, ha saját ingatlanban él. Spórolni az élelmiszeren tudsz talán. Pár hónapig írd minden költésedet, és akkor látod, mennyi megy el a különböző dolgokra. Ez segít tervezni majd.
máj. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

Vannak a faluban barátaid, a fiad osztálytársainak szülei akik esetleg segítenének elvinni-hozni?

Szomszéd néni, aki magányos, egyedül él?


Esetleg valami hétvégi, esti munka, pl kávézóknak, menzáknak sütni sütiket, főzni? Édesanyám csinált ilyesmi munkákakt a 2000es évek elején.



Valami egyéb munka, ahol este online csinálsz valamit, pl adatrögzítést?



Olcsón enni gondolom tudod hogyan érdemes. Tészta, rizs, levesek.

Kert van? Vessetek cukkinit, tököt, sóskát, salátát, paradicsomot...

máj. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:

Ja és az esti, hétvégi melókat emellé értem, nem helyette. Ha pár tízezer forint van még emellé, az azért számít.



A másik, amit csinálhatnál hétvégén mint meló, az a napközi, kézmûves szakkör. 5-6 gyerekre figyelsz otthon, elszórakoztatod őket, keresel pénzt, és még a saját gyerekedet is látod.

Tegyél ki ilyen papír hírdetést az iskolába, aztán hátha.

máj. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
84%

Ha lakhatásra nem kell költeni akkor nem borzalmas a helyzet.

Az én tanácsom is az hogy fogj egy papírt és írd le hogy mikor mennyit hol és mire költesz. Kb egy hónap után fog látszani kire megy el.

Ezután jelőld valahogyan a listában azt ami elkerülhető lett volna. Pl bevásárolsz és a boltban a gyereknek egy nyalóka. Vagy mondjuk egy kóla aki helyett ihatnál csapvizet.

Utána nézd meg higy mennyi volt a feltétlen szükséges kiadás és mennyi ami nem az.


Plusz én a helyedben elkezdenék félretenni is. Ha bármi jön hirtelen, legyen. Elég akár havi 5 ezer ft is. Vagy amennyit tudsz.


Azt is csinálhatod amivel mostanában tele a net a zero based budgeting. Minden egyes forintnak szerepe van a fizetésedből.


Pl felosztod hogy

50 ezer rezsi

15 ezer gyerek etkezes

80 ezer bevasarlas

5 ezer haztartasi dolgok

15 ezer ha ruhat kell venni neked vagy a gyereknek

5 ezer gyogyszerek

10 ezer felretenni nagyobb kiadasokra vesztartaleknak

10 ezer kozlekedes

10 ezer szorakozas vagy amire nem muszaj kolteni de szeretnel, pl uj jatek a gyereknek mikor nincs szulinapja

10 ezer barmi ami gyerekkel kapcsolatos (pl elszakad a tornazsák és kell uj)



Persze ahhoz hogy ez a lista realis legyen ahhoz egy darabig kell nezned h kb mikre koltesz.


Ez igy 195 ezer.

Szóval 65 ezer félretenni nagyobb javitasokra pl ha majd kerites csere kell.


És a zero based módszer lényege. Hogy minden forint be van osztva. Az adott kategoriat sosem leped tul. Ha meg marad benne azt vagy felrerakod valami nagyobb celra, vagy tovabbviszed a kovetkezo honapra. Tehat lehet hogy ebben a honapban nem vagytok betegek es 5000 ott van a gyogyszerek reszben. Akkor ha az teljesen megmarad es jovo honapban is odaraksz 5 ezret akkor az mar 10. Es lehet jovo honapban mar lesztek betegek es a gyogyszer 7 ezer ft es lesz hova nyulni

máj. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
52%
Gondolom lehet igényelni ingyenes étkezést az iskolában.
máj. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy 8tól 4ig dolgozok iskolában és utána még ott a 7 éves fiam akivel tanulni kell. Nincs már energiám még 4 után valamit csinálni, esetleg hétvégén lenne, de akkor meg ott a házimunka, a kert. Az a baj itt csak coop van meg kisbolt és nem akarok még ezzel időt eltölteni, hogy buszozzak meg buszon hurcoljam amiket megvettem. Még most költöztünk ide 3 hónapja, nem nagyon ismerek senkit, hogy rábízzam a fiamat.
máj. 7. 10:15
 10/32 A kérdező kommentje:
Igen, szeretnék félre is tenni mindig, ha egy keveset is, mert ettől ettől rettegek ha mi lesz ha jön egy hirtelen kiadás, akkor szívás. Mondjuk anyukámra mindig számíthatok szerencsére, csak ő nem itt lakik, így a fiamra csak hétvégén tud vigyázni.
máj. 7. 10:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!