Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan spóroljak?

Hogyan spóroljak?

Figyelt kérdés

Egyedül maradtam az elsős kisfiammal. Egy kis faluban lakunk, nettó 260 ezret keresek + családi pótlék, gyerektartàst meg majd kapok egyszer gondolom. Rezsi kb 50 ezer havonta (digi, kuka, víz, villany, gáz). A jó, hogy saját házban lakunk, örököltem a nagyszüleimtől, így ezért semmit nem kell fizetni, már a nevemen van a ház. A fiam háromszori étkezése kb

15 ezer havonta. Szóval a rezsi meg a fiam étkezése ami fix minden hónapban kb 60-65 ezer együtt. Autóm nincs, sem jogsim. Itt dolgozok helyben tudom, hogy keveset keresek, de falun még annak is örülök, hogy lett egyáltalán valami. Fiam is ide jár suliba. Szerintetek így meg tudunk élni? Mivel lehet spórolni? Kb. 60 ezer gyerektartàst kéne kapnom, mert annyi a volt élettársam fizetésének 20%-a, de úgyse fog fizetni míg bíróság meg nem ítéli.



máj. 7. 08:41
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
80 nm a ház. Az a baj a konyha, nappali egyben van, nappaliból nyílik a két szoba és fürdő, WC. Így minden helyiséget kell fűteni szerintem, és hatalmas telek van, kicsi konyhakert van.
máj. 7. 18:11
 22/32 anonim ***** válasza:

Azt a kertet vessétek be.


Ilyen "szapora" zöldségekkel, ezek az év 3/4ében redukálják a költségeket.


A fűtésre még van időd, addingra lesz gyerektartás. De én egy kályhát rakatnék be, mert azzal nagy szükség esetén hulladék fával, itt ott talált ágakkal is be tudsz fűteni, ha a szolgáltató lekapcsol mindent, akkor is.


Ideális esetben egy olyan kályhát, amin egy kakaót vagy levest is meg tudsz főzni.

Ha neadj Isten szükség úgy hozná.

máj. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

23: Akkor rengeteg dolog meg tud otthon teremni.

Gyümölcsfa is gondolom, van, vagy ha nincs, lehet venni. Konyhakertet, melegházat tudsz csinálni.

Ezt cserélheted egyéb javakra, sőt el is adhatod.

Igaz, van vele munka.


Leírod, mik vannak a háztartásban, ami áramot, gázt fogyasztanak és mennyit fizetsz ki rájuk?

Lehet, hogy van, amit érdemes lecserélni.

Helyi adót kell fizetni?

máj. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

"Elindítottam a gyerektartás ügyet, de lehet fél év mire kötelezik az apát rá, hogy fizessen."

Érdemes akkor az államtól igényelni addig, megelőlegezik.


Egyébként igényléskor az igénylés előtti 6 hónapra visszamenőleg is lehet igényelni, ha magától nem fizetett; ha nem úgy kérted, akkor még módosítsd, nem mindegy!:)

máj. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Különben az önkormányzatnál is kérdezd meg, milyen támogatások vannak!

Egy főre akkor csak 130 000 Ft kereset jut nálatok, nálunk 185 000 Ft-ig vesznek be kérelmeket.

Külön a helyi és külön a megyei önkormányzatnál is jogosultak lehettek támogatásokra. A gyerek az iskola révén is.

máj. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Digi tv: internet és 2 tv 10.000 Ft

Szemét: 3500 Ft 3 havonta

Villany kb 9000 Ft

Víz kb 5-6000 Ft

Gáz 15.000 átalány Ft

máj. 8. 07:05
 27/32 A kérdező kommentje:
Házra még nem volt időm biztosítást kötni, majd azt szeretném még elintézni, az még nem tudom mennyi lesz pluszba.
máj. 8. 08:12
 28/32 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ez a rezsi egyáltalán nem sok. A kert művelés nagyon jó ötlet sok olyan zöldség van amit el tudsz rakni késöbre esetleg fagyasztva. Borsó,tök, hagyma, sárgarépa.
máj. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Mobiltelefonom van ezt feltöltöm 3-5 ezerrel és 1-2 hónapig bírja,keveset telefonálok. Úgyhogy ha a telefont is beleszámitom 45 ezer körül van a rezsi. Házra semmit nem kell fizetni, ez a mázlim, hogy örököltem, jó állapotban is van, nem kell rá költeni. Csak nem győzöm vágni a füvet meg ott a virágoskert, kicsi konyhakert. Sok munka van vele, csak hétvégén tudom csinálni, de már a kisfiam is tud segíteni gyomlálni pl.
máj. 8. 08:20
 30/32 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hogy ennél már kevesebb rezsit nem tudok csinálni.

260 ezer + családi pótlék + az adókedvezményt mindig egy összegben kérem, így most nagyon jól jött az a 120 ezer Ft, pont múlthéten kaptam meg. Ezt félre is teszem mindenképp, meg szeretnék a fizuból is valamennyit minden hónapban, nem tudom mennyi fog sikerülni.

De ha mondjuk 50 elmegy a rezsire, iskolai étkezésre 15, 200 ezer csak elég kettőnknek kajára és egyebekre.

máj. 8. 08:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!