Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan spóroljak?

Hogyan spóroljak?

Figyelt kérdés

Egyedül maradtam az elsős kisfiammal. Egy kis faluban lakunk, nettó 260 ezret keresek + családi pótlék, gyerektartàst meg majd kapok egyszer gondolom. Rezsi kb 50 ezer havonta (digi, kuka, víz, villany, gáz). A jó, hogy saját házban lakunk, örököltem a nagyszüleimtől, így ezért semmit nem kell fizetni, már a nevemen van a ház. A fiam háromszori étkezése kb

15 ezer havonta. Szóval a rezsi meg a fiam étkezése ami fix minden hónapban kb 60-65 ezer együtt. Autóm nincs, sem jogsim. Itt dolgozok helyben tudom, hogy keveset keresek, de falun még annak is örülök, hogy lett egyáltalán valami. Fiam is ide jár suliba. Szerintetek így meg tudunk élni? Mivel lehet spórolni? Kb. 60 ezer gyerektartàst kéne kapnom, mert annyi a volt élettársam fizetésének 20%-a, de úgyse fog fizetni míg bíróság meg nem ítéli.



máj. 7. 08:41
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

Neten nem lehet rendelni bevásárlást? Én mondjuk nem az országban élek, de én így szoktam.

Kb annyi plusz pénz, mint a buszjegy, de nem megy rá a napod, és a gyerek se hisztizik a legóért amit látott a polcon, téged se kísért a friss pékáru illata. Megfontoltabban vásárolsz, látsz minden költséget, akciókat stb.

máj. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

Napközit, meseklubbot nyitni pedig jó ötlet lenne, biztos találkoznál helyi anyukákkal, akikkel kialakultha valami barátság, jóviszony.



Aztán beindul ez. Te küldessz egy tálca meggyet a fádról, ők küldenek neked maradék barackot amit eltehetsz.



Ugyanez igaz a szomszéd nénire, kicsit ápold a jóviszonyt, aztán lehet kiderül, hogy segítségért segítséget kapsz.

Például délután vigyáz a gyerekre, te meg felvágod neki a gyújtóst, pakolászol.

máj. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ilyen kis településre nem hiszem, hogy van ilyen lehetőség.
máj. 7. 10:28
 14/32 anonim ***** válasza:
70%
Én kb 3hónapra előre mindig össze írom a költségünket mire mennyi kell. De úgye ezt ki kell tapasztalni főleg a vásárlást. De nagyjából azt is ki tudod számolni egy hét alatt ha napi szinten X összeget otthagysz a boltba akkor valószínűleg egész hónapba azt az X összeget fogod minden nap otthagyni. Vagy ha hetente vasárolsz akkor megszorzod az összeget a hetek számával. Én mindig kicsit többet számolok mindenre. Illetve ahogy írtad kis falu én is kis faluban lakók de itt csak a zöldséget, gyümölcsöt veszem frissen. A húst egész hónapra megveszem a nagyvárosba illetve a tejtermékeket. Így csak azt kell haza hozni. Illetve drogériából rendelek szintén egész hónapra. A többi egyebet az Eco familyböl rendelem. A kenyeret,zsemlét fagyasztom sokszor.
máj. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Igen, már fagyasztok én is. 1 kg kenyér elég kettőnknek egy hétre, néha sok is, főleg ha néha zsemlét is eszünk.
máj. 7. 12:26
 16/32 anonim ***** válasza:
52%

"gyerektartàst meg majd kapok egyszer gondolom"

Ez min múlik?

Szerintem leginkább rajtad.

Gondolom-ra nem szoktak adni.

máj. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon sok a rezsi a lehetőségeitekhez képest.

Hány nm van?

máj. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
52%

Cafeteriát meg éves jutalmat nem szoktál kapni?

Van kert? Konyhakert?...

máj. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
25%
Az milyen oktatás, hogy már elsőben képtelen a gyerek lépést tartani a tanmenettel és korrepetálás kell neki otthon...?
máj. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Mivel elsős elég sokat gyakoroljuk az olvasást, meg sokszor nem végeznek a házi feladattal vagy épp verset kell tanulni.

Nem kapok semmi pluszt, pedagógiai asszisztens vagyok, nettó 260 ezer a fizum, Karácsony előtt kaptam egy 20 ezres élelmiszer utalványt, ennyi.

Elindítottam a gyerektartás ügyet, de lehet fél év mire kötelezik az apát rá, hogy fizessen.

máj. 7. 18:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!