Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mi a helyzet?

Ilyen esetben mi a helyzet?

Figyelt kérdés
Mi a helyzet abban az esetben,ha én magyar állampolgár vagyok,de Szlovákiában vásárlok ingatlant,és ott is dolgozok.Ugye,ha majd jogosítványt szereznék,azt azon a helyen kell megtennem,ahol életvitelszerűen élek,tehát szlovák nyelvű jogosítványom lesz,és szlovák lakcímem is.A kérdésem igazából arra irányulna,hogy csinéáltathatok ebből kifolyólag szlovák nyelvű személyigazolványt is?Ha igen,az nem okoz gondot,hogy az állampolgársághoz ugyanúgy magyart fognak írni?

júl. 18. 18:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Ahhoz hogy szlovák személyid legyen, le kell mondanod a magyar állampolgárságról.
júl. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Miért?

Úgy tudom,hogy lehet valaki egyszerre magyar-szlovák kettősállampolgár.

Illetve ismereteim szerint azoknak kell lemondaniuk az állampolgságukról,akik szlovák állampolgárok,de szeretnék felvenni a magyart,mivel a szlovák állam nem engedi meg a saját állampolgárainak a kettős állampolgárságot,míg ezzel szemben a magyar állam igen.

júl. 19. 04:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!