Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet. Mi a helyzet a...

Albérlet. Mi a helyzet a következő esetben?

Figyelt kérdés

Adott egy albérleti szerződés. A lakást 2 havi kaució megfizetése ellenében, idén aug.01jével vettük ki. A 2 havi kaució 80.000Ft volt. A szerződésbe bele van foglalva, hogy ha 1 éven belül mondjuk fel, akkor 1 havi, ha 2 éven belül mondjuk fel, akkor mindkét havi kaució visszajár. Október 01-jével felmondtuk a bérleti szerződést, okát nem szeretném leírni. Lényeg, hogy nem önhibánkon kívüli okból.


A felmondás kapcsán azonban most a tulaj közölte, hogy nem adja vissza az 1 havi kauciót, holott a szerződés szerint visszajárana, hanem még ő követel rajtunk 80.000Ft-ot. A követelés alapjául szolgáló okot / okokat nem írta le, nem sorolta fel, nem közölte velünk.


Alaposabban átolvasva a szerződést a végén találtam egy olyan kikötést, hogy a 80.000Ft-ot a szerződés megkötésekor foglalóként, és nem kaució címén adtunk át.


Ugyanakkor a szerződés tartalmazza azt is, hogy a jelen szerződés aláírásával átadtuk a 80.000Ft-ot kauciót.


Nem tudom, sajnos nem értek hozzá, de nekem ez olyan, mintha egymásnak ellentmondana. A szerződés tartalmazza, hogy az átadott 80.000Ft az kaució, viszont a szerződés végén pedig azt írja, hogy az átadott 80.000Ft az foglaló.


Mostanra már végképp belekeveredtem és fogalmam sincs, hogy akkor most foglaló vagy kaució? A szerződés ebből adódóan számomra már egyáltalán nem egyértelmű.


Ha esetleg az a helyzet áll fenn, hogy a szerződés valóban nem egyértelmű, vagy egymásnak ellentmondó részt tartalmaz, akkor az a szerződés semmis? Olyan, mintha meg sem kötöttük volna a tulajjal? Az a baj, hogy egyáltalán nem értek hozzá és nem lennék boldog, ha a tulaj átverne.


Ha valaki tudna nekem ebben a kérdésben segíteni, azt nagyon megköszönném!!!


2013. szept. 26. 14:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Önhibánkon kívül nem tudtuk fizetni amit fogyasztottunk ! :D Meg valószínű nem vándormadáriságot ígértetek . A bűnös mindig kamatostul fizet :) ! :) !
2013. szept. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!