Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egyedülállóként mi az ideális...

Egyedülállóként mi az ideális lakásméret?

Figyelt kérdés

júl. 6. 11:37
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Az ideális az attól függ hol laksz, milyen életet élsz. Ha jönnek hozzád vendégek akkor kell 1 vendégszoba, ha nem jön hozzád senki mert az összes rokonod és barátod közel lakik hozzád akkor 1 szoba is elég. Én soha nem laktam egyedül de mikor különmentünk egy lakásba a feleségemmel akkor kb 70m2 volt és 1 szoba. Most 85m2en lakunk és van 2 szoba, fürdő, külön wc és mosokonyha is van. 2en voltunk mikor beköltöztünk, azóta bővült a család.

Ha egyedül lennék akkor elég lenne ez is, igy most kicsit szűkös.


35m2 nagyon kicsi, nekem nem lenne elég. Annak jó csak aki aludni jár haza.

júl. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
72%

Aki egész életet kis lakásba töltötte, az nem tudja elképzelni mennyivel másabb egy jóval nagyobban élni.

Azt, hogy látja milyen a lakása másnak, meg volt sokkal nagyobba az nem egyenertékű az állandó ott lakással.


Sőt mondok olyat ami kicsapja a biztosítekot sok embernél. Egy 70-100 m2es lakást gyorsabban ki lehet takarítani, mint egy 25-40 m2est. Egyetlen oka van, a nagy lakásba van helye a dolgoknak, nem kell semmit jobbra balra tologatni, pakolászni. Csak körbe száguldasz pórtörlésnél, a felmosás is gyorsabban megy. Na jó az ablak pucolás sokkal tovább tart, de ezt meg amúgy is ritkán csináljuk. Én mindig a homokos eső után szoktam ez évi 3-4 alkalom.

35 m2 ből költöztem 76ba.

júl. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
37 nm-en tökéletesen elvagyok. Mindennek van elég hely, nem nyomorgok. De mikor ketten éltünk is elég volt ennyi.
júl. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
75%

22# Én ezzel nem értek egyet. Ha kis lakásban is elfér a cuccod, mindennek megvan a helye, ott sem kell tologatni semmit és nem kell, hogy atom zsúfolt legyen minden. Én azért erősen elfáradtam az első takarításoknál 110 nm-en, mert egyszerűen fele ennyihez voltam szokva és minél több helyiség, annál több letörlendő polc, nagyobb padlófelület stb.

Kis lakás nem egyenlő azzal, hogy zsúfolásig tömve van kacattal.

júl. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Szó szerint börtöncella méretű, egyszobás patkánylyukban nyomorgok születésem óta. Minimum 40-50 négyzetméter kellene nekem ahhoz, hogy viszonylag kényelmesen érezzem magmat, de még jobb lenne 70 körül, mert úgy már lehetne külön varrószobám és mosókonyhám is. Kezdetnek viszont azzal is beérném, ha lehetne végre egy igazi ágyam; ha nem lenne kisebb a konyhám, mint egy normális ember ruhásszekrénye; és ha a lakás minden helyiségében kényelmesen körbe tudnék fordulni széttárt karokkal, valamint sehol nem kellene oldalazva tipegnem.
júl. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem otthon dolgozol/nincs otthon dolgozós hobbid, akkor szerintem kb 40-50 nm elég. Nappali, háló külön. Jó a megfelelő méretű konyha, ahol normálisan lehet főzni és hétköznap enni is, szóval egy kisebb étkezőasztal befér. De ha otthonról

dolgozol, van egy rendetlenséget okozó hobbid, akkor nagyon jó a még egy szoba. Szoval akkpr inkább 55-60 nm. Én a túl nagy lakást se szeretem, mert sokat kell takarítani, nagyobb a közös költség, felújítani is nyilván drágább. Az még fontos, hogy valahova normálosan beférjenek a zárható polcok, beépített szekrény, hogy minél kevesebbet kelljen porolgatni, és meglegyen a rend érzete a lakásban. És ami nagyon fontos még, az az erkély. Ha csak ki kell tenni valamit szellőzbi, vagy van az embernek egy biciklije, amit nem tud hova tenni, annyira jól jön. És persze kiülni, stb.

júl. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
52%

1. Amit megengedhetsz magadnak.

HA fenn tudsz tartani 300 nm-t, és ki is használod, akkor mi tartson vissza?

2. Szerintem 25-80 nm.


10: Ha van egy versenyzongorád, és egy könyvesfalnyi kottád, az még csak az egyik szokásodhoz kell, 10 nm. Ha hívsz vendégeket, akiknek játszol, vagy zenésztársakat, akikkel együtt játszol, akkor 20 nm minimum kell erre.

Nálam még kóruspróba is volt.

Az összes könyvemnek, ha polcra kitéve akarom tartani, legalább 2 szoba kell.

Ha nem akarok egyedül lakni, hanem rokonnal vagy szeretővel, akkor 2 fürdőszoba kell, és egy vendég WC, hogy ne kelljen mindig újra fertőtleníteni, ha nekem kell utána menni, miután idegen pisilt nálam.

júl. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

10: Azt sem árt szem előtt tartani, hogy sok városban - mint pl. jellemzően a 120 éves pesti bérházakban, villákban - nincsen semmilyen tárolási lehetőség a lakáson kívül. Ismerek olyat, aki a motorját viszi fel a lakásba télire.

Ha van autód, téli gumi, nyári gumi, egyéb autós cuccok.

Ruhát is a lakásban teregetünk.

Bespájzolt tartós élelmiszer, tisztítószerek is ott vannak.

Van, ami 3 évre előre meg van véve, mint pl. mosópor, papírzsepi, konyhai papírtörlő, WC-papír, tészta, paradicsompüré, stb.

Építőanyag is.

Minden burkolatból van tartalék, hogy amikor javítani kell a falon belül valamit, akkor legyen meg ugyanaz a járólap, ugyanaz a csempe, ami le van téve.

Van, akinek szobabiciklije van, van, aki táncórát tart otthon, otthon van a fogorvosi rendelője, stb.

Vannak háziállatai, terrárium, ketrec, mókus, esetleg nagytestű kutyák...

Nyuszik...

Szerszámok, háztartási gépek, saját alkotások, amiket bölcsitől kezdve készítettél...

Sílécek, horgászfelszerelés, szánkók, korcsolyák, lovasfelszerelés....

Sátrak, egyéb kempingfelszerelés...

Vetítővászon, vetítőgépek, festéshez minden, képkeretek, dísztárgyak...

És ezekből minden, ami 4 generációra visszamenőleg a családba került.:))

júl. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

10: https://www.youtube.com/watch?v=Mq1joWiQweo

Jaigen, és sok növény és hinta az nálunk is van.:)

Én amúgy táncolni szoktam otthon.

júl. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 rewqrewqrewq ***** válasza:
100%
1 emberre sokan írnak garzont ...pedig a garzonban macera lakni. Ha sok a hiteled, albérlő kell ... annak meg másik szoba. Ha párod lesz, elég 1 szoba ha egyforma a munkabeosztás ... na de ha nem ...azonnal áll a bál ... mert amíg te pl nappal alszol a másik a sarokban malmozhat.
júl. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!