Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egyedülállóként mi az ideális...

Egyedülállóként mi az ideális lakásméret?

Figyelt kérdés

júl. 6. 11:37
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
64%

"Mire kell ennyi hely?"

1. Különválasztani a különböző helyiségeket. Külön hálószoba, külön dolgozószoba, vendégszoba, hobbiszoba, spajz, konyha, fürdőszoba.

2. Az sem baj, ha ezek a nem legminimálisabbak és elfér egy normális csap, egy rendes méretű ágy, elegendő szekrények.

3. A hobbiddal kapcsolatos dolgokkal jó pár szobát meg lehet tölteni.

júl. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
97%
#11 jól sejtem, hogy soha nem éltél ekkora házban/lakásban egyedül? Soha nem kellett azt rendben és tisztán tartanod saját magadnak?
júl. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
43%
#12: Takarítónő jár, hetente kétszer.
júl. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Mindegy lenne hogy 35 vagy 55 nm legyen külön (!) hálószoba, és külön a nappali.

Jelenleg 60 nm ketten vagyunk benne, 1 háló, 1 nappali, külön fürdő WC, konyha 2 erkély.

Tökéletes.

Anyukamek 55 nm panelban laknak, 2 szoba, külön fürdő WC, konyha, folyosó, de annyira rossz az elrendezése hogy gyűlölöm. Főleg a konyhát.

Szóval sokban függ az elrendezéstől. De talán 35-40nm ami elég lehet Egy egyedülállónak.

júl. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 30-50 nm. Tárolóhely legyen. 50 már teljesen kényelmes, tágas.
júl. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

39m2

1,5 szoba

júl. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
26%

10#

Pontosan ugyan azt csinálod egy 50 m2-es lakásba, mint egy sokkal nagyobba.

Az élet minőséged javul a plusz hely miatt.

pl1: elfér a szobában a 180x200as ágy, így két fő is nagyon kényelmesen tud aludni.

pl2: Ha csináltatod a szekrényeket mint én is, akkor minden mm ki van használva. Persze ez így önmagában nem magyarázat, de a szoba gardrób 3 méter széles 0,6 méter mély. Az előszoba gardrób 2,5 méter és 65 cm mély, mindegyig plafonig ér. Rengeteg mindent bele lehet pakolni, míg egy 50 m2-es 2 szobás lakásba lehet a fele sem férne el, vagy éppen beáldozod az alvásodat a tároló helyért cserébe, és esetleg csak 140 cm széles ágy fog elférni.

pl3: Lehet akkora konyhád amibe kényelmesen lehet sütni főzni kompromisszumok nélkül. Nem mindegy hogy van 3-4 méternyi szabad munkalapod, vagy a tipikus panelkonyhába a kis asztal. A kicsi konyha további hátránya, hogy kevés a pakoló hely, persze tudom kis konyhába is mindent meg lehet csinálni szüleimnek 1,5x2,5 méter volt a konyha alapterülete, anyum egy 40 fős ballagást is kifőzött benne egymaga.

pl4: nappaliba vehetsz akkora ülőgarnitúrát, amin az egész leendő család fetrengve tud tv-t nézni, vagy a haverokkal ugyan ez.

pl5: Kényelmesen elfér 6 személyes étkező asztal, mindezt úgy hogy a legbelül lévő úgy ki tud onnan sétálni, hogy nem zavarja meg a többieket.


6# voltam.

júl. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

33ban laktam. Nekem kicsi volt mert a lelvárok és befottes uvegek még a ruhászsekrenyt is teleteték. Helyigényes hobbi...

Baratnom most 25ben lakik, neki tokeletes.


Most 67nm-ben lakom egyedul. Ezen azert erzem h nsgy de nem banom pl a nagy furdot sarokkaddal. A szuper konyhat ahol kb 6 tepsinyi hely van a pulton, hogy vegig van szekrenyezve az eloszoba es hogy van kulon szoba meg nappali. A nappaliban kb csak hetvegente vagyok vagy ha vendeg jon. Meg ott van egy galeria es tornazni annak a letrajaba akasztom a szalagot. De amugy a kisszobaban alszom.

Amit meg lehet csinalni most es nem lehetett az elozoben az pl az hogy akar 6 vendeget is tudok kenyelmesen hivni tarsasozni, filmezni. Kenyelmetlenebbuleg 15en is voltunk mar.

Csomo ures szekrenyem es tarolohelyem van de nekem az nem baj.

Elférnek a bedottjeim es lekvarjaim amik korabban az agy alatt voltak dobozokban, most a kulon sufniban.

Elfer kenyelmesen plusz egy fagyaszto ami jol jon nagyon mert mindig 4 fore fozok es 2t fagyasztok hlgy hatekonyabb legyen.

Az elozo lakasban tornazni se tudtam csak ha arrebb toltam arra az idore a butorokat.

Viszont valszeg eleg lenne 50 nm is

júl. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
84%
Már csak a biliárd asztalomnak kell 20 m2.
júl. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
87%
Amíg nem laktál nagyobban, addig nehéz elképzelni. Majd ha fogsz, több időt töltesz otthon, átérzed. :) Laktam koliban (4 ágyas szobában), béreltem szobát, majd lakást. Mind kiszolgált abban az életszakaszban, amikor ott laktam, de tény, hogy voltak kompromisszumok. Pl. a cuccaim egy részét szülőknél tároltam vidéken. A 47 nm-es albérletre mondtam azt, hogy na ez már komfortos és nekem elég. Jól elrendezése volt, elfértek a cuccaim anélkül, hogy mondjuk a nem szezonális ruhákat haza kellett volna vinnem szülőkhöz. Aztán ketten éltünk 54 nm-en 4 évig. Plusz egy évre csatlakozott egy baba is. Ketten még határozottan elég volt, egy baba cuccaival már kevés. Összességében igény függő. Most 114 nm-en élünk négyen (amerikai konyha, plusz 4 pici szoba). Nem érzem nagynak, pont jó. De élne ekkora házban egyedül a hóhér... Semmi szükségem ennyi szobára. Ha most egyedül maradnék, szerintem egy 60-70 nm-es kis családi házra váltanék, pici udvarral.
júl. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!