Minek kell a H-tarifás órát egy különálló dobozba elhelyezni, amikor a házfalba is beleférne?
"Ez a szabály"
Miért???
Az a doboz is lehet a házfalba sűllyesztve, sőt a régi szekrény belsejébe is, ha befér.
Az új doboz garantáltan szabványos (pl. nem gyullad ki, ami a faláda esetén nem bizonyítható, mert egyedileg gyártott), illetve biztosítja a kettős őrizetet, azaz belül vannak a szolgáltató plombái, kívülről pedig a tulaj zárhatja le saját lakatjával, így jogosulatlan személy csak leolvashatja az órát, illetve kapcsolhatja a kismegszakítót (de utóbbi külön is zárható).
Konkrétan nincs olyan szabály hogy a H tarifás órát ne lehetne a falba süllyesztve elhelyezni, se olyan hogy külön doboz kéne neki.
Be lehet szerelni a H tarifás mérőt a falba süllyesztett szekrénybe akár külön dobozba, akár a "sima" mérővel egy dobozba (ez viszont nem annyi hogy simán mellérakják, hanem ehhez kimondottan erre való doboz kell, tehát a már meglévő részt is szét kell szedni majd újra összerakni). Gondolom előbbi nálad nem fér el, utóbbi pedig rengeteg plusz munka és macera (és lehet hogy szintén nem fér el).
8# ezeket a konkrètumokat a szolgáltatók írják elő.
A "szabványosítás"kicsit megtèvesztő.
Azért született ez a szabály, mert bár van olyan fa mérőóraszekrény, ami állapotát tekintve abszolút rendben van, de ez így mégis egyéni elbírálást kívánna meg, ami pedig macerás dolog, ezért a legegyszerűbb a szolgáltató részéről az, ha előírja, hogy csak ezt az óraszekrényt lehet alkalmazni, ha előírja részletezve, hogy miként szabványos (számára!) a szerelés, mit fogad el!
Nagy átlagban egyébként 1-2 évente változik ez, úgyhogy nehéz követni, na ez pedig azért van, mert van valaki aki ezért kapja a fizetését, ha pedig ezért kapja a fizetését, akkor nyilvánvalóan azért cserébe valamiféle produktumot fel kell mutatni! Lopni az áramot még mindig az óraszekrény előtt lehet a legkönnyebben és egyébként b.....ogathatják az előírást akárhogy, az még mindig ugyanolyan egyszerű történet, mint amilyen volt régen. Tény, hogy amikor átmehetett a padláson a méretlen vezeték, akkor kényelmesebben rálehetett akasztani, de most is meglehet bontani a falat belülről, megkeresni a homlokzaton közlekedő csövet, amiben a légvezeték/földkábel van, és arra ráakasztani. Szóval vannak olyan elvárások, amiknek gyak. haszna nincs! A lopás kivédésének legegyszerűbb módja az, ha az oszlopon van mindenkinek a mérőórája és az épületbe már mért vezeték érkezik, erre egyébként van is példa pár országban, de ez nálunk közel kivitelezhetetlen lenne.
Itt nem az a lényegi kérdés, hogy miért kell a mérőórának a szolgáltató elvárásainak megfelelnie, hanem az, hogy ez miért a fogyasztó költsége? Továbbá az, ha te többet szeretnél fogyasztani, az miért a te költséged, miért nem a szolgáltató tapsol azért, hogy te minden egyes hónapban többet fogsz fizetni, mint az amper emelés előtt? Természetesen ha ez a szolgáltató költsége lenne, (a mérési hely kialakítása), az mindenkinél megjelenne a villanyszámla árában, ugyanakkor mivel ez a költség előre nem meghatározható, így mérsékelné a hülyeséget, mivel igyekeznének ezt a rájuk eső költséget minimalizálni, azaz ez gátat szabna annak, hogy ezt teljesen indokolatlanul is minden évben b.....ogassák! Ld. az előző, meg a kettővel ezelőtt lévő, műanyag mérőóraszekrényekkel nem volt semmi probléma, sőt bizonyos szempontok szerint akár jobb volt, mint a mostani, továbbá teljesen, abszolúte mindegy, hogy egy mérőóraszekrénybe honnan, mely irányból érkezik a méretlen vezeték, teljesen mindegy, hogy az az óraszekrénybe érkezik közvetlen, vagy egy külön "dobozba", teljesen mindegy, hogy 10-es vagy 16-os vezetékkel van bekötve az alátámasztó földelés, teljesen mindegy, hogy ide van-e bekötve az elmenő földelés vagy a fővezetéki sorkapocsba stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!