Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyire legális az állandó...

Mennyire legális az állandó lakcím szolgáltatás nevű "állandó lakcím" biztosítása?

Figyelt kérdés

2023. aug. 14. 22:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
54%
teljesen legális
2023. aug. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
49%

Minimum szürke zóna, de szerintem, inkább félig illegális.

Lehet belőle problémád egyéb is pl.:

adóhivatal nem talál,

nem adják át a leveled

ellopják a személyes adataid, visszaélnek vele

nem kapod meg a leveleket stb....

2023. aug. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
78%

2-es vagyok:


"Abban az esetben azonban továbbra is felelősségre tudnak vonni valakit, ha azért jelentkezett be egy címre, hogy jogosulatlan előnyt szerezzen – de nem általában közokirat-hamisításért (ami tehát a módosítással már nem valósul meg), hanem csak esetleg más bűncselekményért. Erre vonatkozóan a következő szöveg olvasható az indoklásban: „… nem zárja ki a büntetőjogi felelősségre vonást az olyan cselekmények vonatkozásában, ahol a valóságot nem fedő lakcímbejelentést szándékoltan bizonyos kedvezmények, juttatások jogosulatlan igénybevételére, vagy egyes kötelezettségek alóli jogalap nélküli kibújásra használják fel, amely által megvalósul más bűncselekmények tényállása (pl. költségvetési csalás, társadalombiztosítási, szociális vagy más jóléti juttatással visszaélés).” Milánkovich szerint ezzel az állam elismeri, hogy a lakcímbejelentéssel megvalósulhatnak a társadalomra valóban veszélyes cselekmények, és ezeket továbbra is büntetni kell."

[link]

2023. aug. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
69%

Az 1992. évi LXVI. törvény a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról

5.§ (2) bekezdése

A polgár lakóhelye: annak a lakásnak vagy szállásnak (a továbbiakban együtt: lakás) a címe, amely a polgár állammal, továbbá a természetes és jogi személyekkel, jogi személyiséggel nem rendelkező szervezetekkel való hivatalos kapcsolattartása, valamint lakóhelyhez kötött jogai és kötelezettségei megalapozásául szolgál.


A lakóhelyen, nem kell életvitelszerűen tartózkodni, hanem az a cím kapcsolattartási címként szolgál. (2022.01.02-től hatályos)

Ezért működhetnek lakcím szolgáltató vállalkozások teljesen legálisan. A szolgáltatás egyik tartalma, hogy a bejelentettek a leveleiket (postai) megkapjál, értesítik arról, hogy levele érkezett.

2-es butaságot ír, nem tudja a hatályos ide vágó jogszabályt. A 3-as válaszában belinkelt Telex cikk csak egy újságcikk, ami visszaéléssel foglalkozik, a következtetése az újságíró véleményét jelenti nem azt hogy igaza van.

2023. aug. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

A lakcímbejelentés mindig is vicc volt Magyarországon, de újabban teljes kupleráj. Mindenki oda jelentkezik be, ahova tud.


Ugyanakkor a #3-as által idézett indoklás nem vélemény, hanem a jogszabály része. Tehát aki valóban ügyeskedni akar a lakcímmel, az megütheti a bokáját.


Mondjuk számomra nem egészen világos, hogy mi másért jelentene be valaki valótlan lakcímet, mint jogosulatlan előnyök megszerzésére. Tehát a gyakorlatban sokszor mégiscsak megvalósul valamiféle bcs, mert nem csak szórakozásból jelentkeznek be ide-oda, hanem ügyeskedés céljával. Persze, ezt a szándékot bizonyítani is kell. Ez megint egy ilyen gumiszabály, amit arra fognak alkalmazni, akit elő akarnak venni valami másért.

2023. aug. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
79%

Nem feltétlenül jogosulatlanul előnyök miatt. Nekem anyu eladta a lakást, ahová be voltam jelentve állandóra. Nyilván az új tulaj kijelent, teljesen érthető.

Viszont mivel albérletben lakók és a tulaj örülök ha tarzózkodásira bejelent, állandóra biztosan nem, így nekem nincs lakcímem. Ugyanis csak tartózkodási nem lehet állandó nélkül. Kapok egy hajléktalan igazolványt és szevasz.

2023. okt. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
#6 ebben az a bibi, hogy a tulaj jogilag nem akadályozhatja meg az albérlő lakcímbejelentését, az állandót sem. Tehát eleve úgy indul a dolog, hogy valaki jogszabályt sért.
2023. okt. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
61%

7:Az nem jogszabálysértés, hanem bűncselekmény. Minimum kényszerítés bűntette, de lehet akár csalás is pl.


Ez pl.: jogilag a 6-os hibája, amíg nem jelenti fel rendőrségen a bérbeadót!

Ha bármi bibi van, akkor a 6-osnak kell majd pereskedni, és büntetést fizetni.

2023. okt. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
42%

Kényszerítés bűntette? Csalás? Honnan szeded ezeket a zöldségeket! Kényszerítés a Btk szerint: Aki mást erőszakkal vagy fenyegetéssel...

Ahhoz hogy egy bűncselekmény megvalósuljon, a Btk tényállásnak egyezni kell. Hol van itt az erőszak vagy a fenyegetés?

Csalás a Btk szerint: Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt..

Itt a haszonszerzés hiányzik a tényállásból.

Rendőrségnek ehhez semmi köze, nem történt bűncselekmény. Magyarul körberöhögnek ha ilyennel próbálkozol.

"örülök ha tartózkodásira bejelent," A bérleti szerződés birtokában be lehet jelentkezni, tök mindegy hogy ez tetszik vagy sem a bérbeadónak. A tulaj nem jelenthet be senkit, azt magadnak kell intézni. Ha nincs állandó lakcímed nem lehet bejelentett tartózkodási helyed, mert akkor az lesz az állandó lakcímed ahol tartózkodsz. Ellen a bérbeadó nem tehet semmit ez jogszabály rögzíti. Se a hozzájárulása se semmi nem kell. Viszont legyen bérletiszerződésed, legalább két tanúval aláírt, pontos adatokat tartalmazzon.

2023. okt. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Na jön a 9es is marhaságokat beszélni!

Minek szólsz bele, hanem értesz hozzá???


Felőlem elmehetsz ügyvédhez, ha nekem nem hiszel...


Igenis a kéynszerítés bűntettét kimeríti, ha a bérbeadó nem egyezik bele a bejelentkezésbe,ha hiszed,ha nem. HA a bérlőnek emiatt kára keletkezik, vagy pl.: fel kell mondania a szerződését, akkor csalás bűntette is lehet. Egyszerű.


Konzultálj büntetőjogban jártas ügyvéddel, ha ennyire nem vagy képben, ne ilyen hülyeségeket írogass ide.


kényszerítés


Btk. 195. § Aki mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, és ezzel jelentős érdeksérelmet okoz, ha más bűncselekmény nem valósul meg, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


[link]

2023. okt. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!