Hogyan kell létrával járni?
Mikor festonek tanultam akkor a letrazassal indult a gyakorlati oktatas, nehany nap alatt meg lehet tanulni, de van olyan akinek mar aznap ment es olyan is aki felt a letraval menni, szerintem a mai nem tud.
Az egyensulyodat kicsit kibillented egyik oldalra es az ellentetes oldallal lepsz.
"Mikor festonek tanultam akkor a letrazassal indult a gyakorlati oktatas"
Kérdező, ez még évtizedekkel az internet feltalálása előtt volt, úgyhogy enyhén szólva elavult hozzáállás. A 4.-re hallgass!
Nem tudom, hogy a festő szakmában ma mit tanítanak, de pl. a villanyszerelő szakmában a létrázásról azt tanították 15 évvel ezelőtt is, hogy balesetveszélyes és ennek okán tilos. :D Persze mindenki létrázik, hisz rengeteg időt, energiát spórolsz vele, és talán az utóbbi még fontosabb is. Ebből azt feltételezem, hogy a létrázást nem tanítják, de egyébként sem gondolnám, hogy tanítanak ilyesmit, a mai szakmunkásképzés színvonalát némileg ismervén, azt kell mondjam, hogy nagyjából semmilyen gyakorlati dolgot nem tanítanak még ott sem, ahol a gyakorlati tudás átadása volna a cél (műhelyben töltött gyakorlati órák).
Létrázni nappali tagozatosok a gyakorlati helyükön tanulnak meg és csak ennyit tud elmondani mindenki a kezdőnek, amit az első írt, hogy a súlypontod helyezed úgy, hogy össze tudd zárni a létrát a lábad között. Akik pár hónapos OKJ-s képzés keretében sajátítanak el 1 szakmát, azoknak még erre sincs lehetőség, hisz gyakorlati helyük nincs.
Amit a 4-es ír, hogy nem lehet állni a létra mindkét ágán az érdekes... ezt még korábban nem hallottam. Egy kettes létrának a helyes használata tudomásom szerint pont az, hogy mindkét ágán állsz úgy, hogy fentről a 3. fokon, azaz a látra a lábad között van, felállni az utolsó ill. az utolsó előtti létrafokokra, az ami balesetveszélyes és szintén elvileg tilos, de az utolsó előtti létrafokra mindenki felszokott állni.
Az építőiparban a 4-es válaszával ellentétben a valóság inkább az, hogy rendszerint idősebbek dolgoznak, fővárost leszámítva az ép.iparban jellemzően 50-65 éves korosztályt találod meg, a fiataloknak nincs ingerenciájuk arra, hogy fizikai munkát végezzenek, a fiatalok egy jelentős része vagy a fővárosban dolgozik vagy mindjárt külföldre megy dolgozni, így elvétve van pár fiatal, úgyhogy a létrázást az elsöprő többség túléli a nap végére, máskülönben ez a korosztály már rég lepusztult volna a létráról ha valóban ez volna a tényállás, hogy garantált az ebből adódó baleset. Az elmúlt 15 évben egyszer voltam szemtanúja annak, hogy valaki leesett a létráról 12 fokosról, az is talpra érkezett és nem a létrázás volt az oka (egy helyben állt), hanem a silány minőségű létra, ami ma egyre gyakoribb, sőt jó minőségű létrát vásárolni, ma kihívás!
Aki a haverom házát festette az nem csak oldal irányba lépkedett vele hanem előre hátra is. Szinte futott vele :)))
Mi a létrára felmászni sem nagyon mertük, kb közép vonalához képest 30 cm mozgott előre- hátra, azaz volt neki vagy 60 cm kilengése. Viszont a festő srác alatt mindig függőlegesben állt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!