Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szabad égetnem száraz ágakat...

Szabad égetnem száraz ágakat a saját házam udvarán?

Figyelt kérdés
A megyében (Tolna) most nincs tűzgyújtási tilalom, de igazából nem tudom, ha lenne, az mit jelentene pontosan. A saját levágott gallyaim a saját családi házam udvarában vajon elégethetem? Megyeszékhely, városszél, de még belterület.
2022. márc. 8. 13:13
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Hulladékudvarok hivatalosan nem veszik be.
2022. márc. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Írtam korábban, hogy 3 hulladékudvart próbáltam, de egyik sem veszi be. Szekszárd.
2022. márc. 10. 14:17
 23/23 anonim ***** válasza:

Itt azt írja, hogy az építési hulladékból 2 m3 leadható évente:

[link]

A gallyra viszont nincs megoldás.

Nálunk 2 évvel ezelőttig voltak kirakva konténerek, és oda utánfutóval el lehetett hordani a nyesedéket, de megszüntették. Szerencsére, itthon csak kis udvarom van, megoldható az elszállítás a szelektívvel, de hát csak márciustól, és már másfél hónapja kerülgetem az udvaron az ágakat.

Másik településen viszont van rengeteg gyümölcsfám meg szőlőm (örökölt telek), onnan el lehetne vinni ugyan egy másik településen lévő lerakóba, de csak kötegelve. Több köbméter össze-vissza rövid gally kötegelése több napos munka lenne, plusz egy nap kihordani a kötegeket. Hát, akinek két anyja van...

Itt nem az a helyzet, hogy 200 m2-es telkeken állnak a házak egymás hegyén-hátán, és egymás orra alá füstölnek a lakók, hanem 150 m hosszú a kert. Az önkormányzatnál ugye tisztában vannak a helyzettel, meg azzal is, hogy mindenki pár óra alatt eltüzeli a kert végében a gallyakat, és ezzel nincs is problémája senkinek, mert mindenki így jár el. Ezért nem tiltják. De a tökéletlen, városból szalajtott "természetvédők" meg országgyűlési képviselők el se tudják képzelni, hogy nagy kertekben is képesek hasznos dolgot termelni az emberek, nem csak füvet meg bozótot.

2022. márc. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!