Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szabad égetnem száraz ágakat...

Szabad égetnem száraz ágakat a saját házam udvarán?

Figyelt kérdés
A megyében (Tolna) most nincs tűzgyújtási tilalom, de igazából nem tudom, ha lenne, az mit jelentene pontosan. A saját levágott gallyaim a saját családi házam udvarában vajon elégethetem? Megyeszékhely, városszél, de még belterület.
2022. márc. 8. 13:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
24%
NEM!
2022. márc. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Hivatalosan meg kell nézned a helyi önkormányzat rendeletét.


Ha nem túl sok gally van, akkor bográcsozás címén elégetheted. :)

2022. márc. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire tudom, önkormányzatfüggő, de általában nem szabad.

Hiába saját házad saját kert, a füst nem áll meg a mezsgyén.

De nálunk pl. saját kertedben, saját magad által ültetett fát sem vághatod ki, kivéve a gyümölcsfa.

2022. márc. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
60%
Egy 200 literes hordóban, vagy egy üstben bármikor lehet gallyakat égetni, mivel ez kerti sütögetésnek számít. Nincs olyan rendelet ami ezt megtiltaná vagy korlátozná, saját telken belül.
2022. márc. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
38%

Én megértem az abszolút tilalmat.

Rohadtul idegesítő lehet bizonyos helyeken, hogy soha nem tudsz a kertben teregetni, mert a szomszéd folyton éget.... És füstszagú az összes fehérneműd, ágyneműd....

2022. márc. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

[link]


"A kiróható tűzvédelmi bírság összege 20 ezertől hárommillió forintig is terjedhet.


Ráadásul bejelentésre - ha a szomszéd jelzi mondjuk a tüzet - akkor a tűzoltók is kimehetnek a helyszínre, amikor a bírság mellett a kiszállási díj megfizetésére is kötelezhetik az ingatlantulajdonosokat vagy -hasznosítókat."

2022. márc. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
67%

4 vagyok. Amit írtam ez egy kiskapu! Ha egy üstben tüzelő emberre hívja ki valaki a hatóságokat, csak annyit mond a tüzelő hogy bográcsozáshoz készülnek... És ebben az esetben a feljelentőnek számlázza a tűzoltóság a kiszállási díjat.


Én az elmúlt 2 évben nem gyújtottam meg a sajátom gallyaimat, utánfutóra pakoltam és leadtam a hulladékudvarba, mert sok volt. 5km-re van tőlem és ingyenes a leadás, ezen kívül max1 óra alatt megvagyok, a tüzelés tovább tartana + büdös is lennék tőle, szóval egyből fürdés és teljes ruházat mosása...

Egy talicskába valót pedig általában a zöld kukába rakok.

2022. márc. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Helyi rendeletben az önkormányzatok szabályozzák mely napokon és milyen napszakban lehet égetni. Általában a nyári hónapok kivételével lehet égetni.
2022. márc. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 mindentudó99 ***** válasza:
0%
Marhaság az egész. Az udvaron nem gyújthatod meg de a vegyes kazánba be mehet. Ugyan az.
2022. márc. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Jól írják, a helyi önkormányzat szabályozása a mérvadó a veszélyhelyzet végéig, csak utána lesz tilos mindenhol. Mivel te, az ilyen kérdezők többségétől eltérően, beazonosítható települést kérdezel, ezért kikerestem neked a hatályos rendeletet:

[link]

"4. § Belterületen az avar és kerti hulladék égetése tilos."

Viszont a nyársalás, bográcsolás nem tilos. Az nem égetésnek minősül, hanem egyéb célnak:

"6. § (1) A szabadban egyéb (pl. szabadidős, turisztikai) célból tüzet gyújtani, tüzelő berendezést használni csak úgy szabad, hogy a környezetére tűz- vagy robbanásveszélyt ne jelentsen."

2022. márc. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!